PODPOWIEDZI:

Najlepsze aplikacje dla Androida [PORADA]

Najlepsze aplikacje dla Androida [PORADA]

Aplikacji w Google Play jest naprawdę pokaźna ilość. Przedstawię dzisiaj 10 programów, które na pewno przydadzą się w codziennym użytkowaniu. Warto je mieć zainstalowane w telefonie, bo nie wiadomo kiedy mogą się nam przydać. Wszystkie omawiane tytuły są darmowe i dostępne w markecie.

Instagram

Instagram

To bardzo popularny program do dzielenia się swoimi zdjęciami. Od całkiem niedawna, oprócz fotek możemy przesyłać krótkie 15 sekundowe filmiki. Wystarczy, że pobierzemy program i się zarejestrujemy. Od teraz możemy zaczynać przygodę fotografa-amatora. Instagram posiada prosty w obsłudze edytor zdjęć. Możemy zmienić filtr, obrócić zdjęcie, czy je rozmazać. Tak przygotowaną fotkę później możemy wysłać.

Ipla

Ipla

Znakomita aplikacja na smartfony i tablety. Oglądanie telewizji nigdy nie było takie łatwe! Na platformie Ipla możemy oglądać swoje ulubione seriale jeszcze przed premierą w TV. Jeżeli posiadamy specjalny pakiet możemy także zapisywać swoje ulubione odcinki w pamięci telefonu. Dodatkowo jest bardzo bogata gama programów telewizyjnych, kanałów dla dzieci i sportowych.

Astro File Manager

Astro File Manager

Android to bardzo rozbudowany mobilny system operacyjny. Czasami chcemy zrobić kopię zapasową plików, poprzeglądać zdjęcia, filmy, czy pousuwać niepotrzebne pliki. Z pomocą przyjdzie Astro File Manager. Jest to znakomite narzędzie do zarządzania plikami. Program nie ma problemów z kartami pamięci o dużych pojemnościach. Co jest bardzo ciekawe to, że Astro potrafi także pakować jak i wypakowywać pliki zip. Możemy przesyłać dane do popularnych chmur jak np. Dropbox.

Dolphin Browser

Dolphin Browser

Dolphin to przeglądarka internetowa dla systemu Android. Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała. Jeżeli chodzi o szybkość wczytywania stron jest bardzo dobrze. Witryny ładują się niezwykle szybko i odczuwam różnicę pomiędzy innymi przeglądarkami zainstalowanymi w telefonie. Niestety sam wygląd programu przypomina popularnego Chroma. Jeżeli to nam nie przeszkadza, a wolimy cieszyć się szybkością to polecam.

Steam Mobile

Steam Mobile

Mobilna wersja Steama powinna zadowolić swoich fanów. Niestety nie pogramy tutaj w swoje ulubione gry, ale możemy komunikować się z naszymi znajomymi. Jest dostępny chat, który umożliwi nam konwersacje z naszymi przyjaciółmi. Zawsze możemy przeglądnąć sklep w poszukiwaniu okazji, przeglądać profile innych graczy, czy poczytać newsy.

Jakdojade.pl

Jakdojade.pl

Teraz coś dla tych, którzy lubią przemieszczać się komunikacją publiczną. Jakdojade.pl to aplikacja, która pomoże nam w dostaniu się w wybrane miejsce. W swojej bazie ma bardzo wiele linii tramwajowych i autobusowych. Działa w większości dużych miast takich jak Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk czy Radom. Sprawdzić możemy także listę przystanków danego środka lokomocji.

Qr Barcode Scanner

Qr Barcode Scanner

Warto mieć ten program zainstalowany w telefonie, czy w tablecie. Umożliwi nam odczytanie popularnych kodów QR. Są one niemal wszędzie w reklamach, w katalogach, w sklepach czy nawet na ubraniach. Program po każdym przeskanowaniu pyta się, czy przejść na wybraną witrynę internetową.

E-Food

E-Food

Aplikacja specjalnie dla tych, którzy chcą wiedzieć co jedzą. Przeglądając skład na opakowaniach produktów widzimy substancje e. Dzięki E-Food możemy sprawdzić, co się kryje pod tą nazwą, czy jest szkodliwa dla zdrowia, dawkowanie oraz ryzyko. Program pozwala na skanowanie kodów kresowych z opakowań.

RSS Reader

RSS Reader

Jak sama nazwa wskazuje jest to czytniki RSSów. Program posiada bardzo czytelny interfejs oraz dużą bazę kanałów. Po dodaniu źródła cały czas będziemy informowani o nowościach na danej witrynie internetowej. Nie ma więc potrzeby na wchodzenie na ulubioną stronę www, aby zobaczyć czy pojawiło się coś nowego. RSS Reader umożliwia uruchamianie postów w przeglądarce.

blog comments powered by Disqus
Najlepsze aplikacje dla Androida [PORADA]