PODPOWIEDZI:

Najlepsze Darmowe Programy

Najlepsze Darmowe Programy

Jest to lista 30 najlepszych programów, które warto mieć na swoim komputerze. Jakby ktoś chciał zainstalować kilka z nich "za jednym razem" polecam skorzystać z tego artykułu.

Oprogramowanie biurowe

Polecamy OpenOffice jest to pakiet oprogramowania biurowego, konkurencyjny dla pakietów Microsoft Office i iWork

Sumatra PDF jest to to kolejny darmowy czytnik dokumentów zapisanych w formacie pdf przeznaczony pod system Windows. Aplikacja może działać z zewnętrznego napędu USB.

PDFCreator program ten umożliwia konwersję dokumentów z każdego programu mającego opcję wydruku do formatu PDF.

Foxit Reader alternatywa dla Adobe Readera. Jest to niewielka aplikacja umożliwiająca przeglądanie dokumentów PDF. Główne zalety Foxit Readera to jego niewielkie rozmiary i bardzo szybkie uruchamianie oraz odczytywanie dokumentów.

Media

Do odtwarzania filmów polecamy odtwarzacz BEST player.

Do odtwarzania napisów NAPI PROJEKT, program jest oczywiście kompatybilny z programem BEST player. Po co szukać napisów w internecie? Napi Projekt zrobi to za Ciebie.

Do słuchania muzyki darmowy Winamp, zmieniaj kolory, pobieraj skórki. 

Spotify - godnym polecenia jest z pewnością ten program. Jest to nasz prywatny, spersonalizowany DJ, który zna nasz gust muzyczny lepiej niż my sami. Jedyny minus, program po bezpłatnym okresie 60 dni jest płatny.

VLC odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Songbird aplikacja łączy w sobie funkcję odtwarzania plików multimedialnych z opcją przeglądania stron internetowych z poziomu jednego okna.

HandBrake multiplatformowe narzędzie przeznaczane do konwertowania zawartości płyt DVD do formatów (MPEG-4, AVI, MP4, MKV) kompatybilnych z urządzeniami przenośnymi.

Ashampoo Photo Optimizer przydatne narzędzie przeznaczone do poprawiania jakości zdjęć wykonanych cyfrowym aparatem. Aplikacja pozwoli nam na poprawienie fotek zrobionych w słabym świetle lub przy brzydkiej pogodzie.

Nagrywanie i kopie zapasowe

Ashampoo Burning Studio najlepsza alternatywa dla Nero. Burning Studio jest programem do nagrywania płyt CD/DVD/Blue-ray. Aplikacja oprócz nagrywania pozwala na tworzenie i edycję obrazów płyt, formatowanie płyt wielokrotnego zapisu czy kopiowanie płyt.

WinCDEmu jest to niewielkie narzędzie do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD. Po instalacji wystarczy dwa razy kliknąć w plik, który chcesz zamontować w wirtualnym napędzie i gotowe

Norton Ghost program ten umożliwia tworzenie pełnych kopii zapasowych systemu i/lub poszczególnych plików – przywracanie systemu operacyjnego po awarii- zapisywanie tzw. punktów przywracania w zdalnych lokalizacjach.

Komunikatory

Whatsapp - super komunikator na smartfona, którym możesz na codzień porozumiewać się z całym globem. Emotikonki mówią tu same za siebie, oszczędzisz czasu na klikaniu. ;-) Apka przez pierwszy rok jest darmowa. Nie zjada baterii.

Viber - to prawdziwa perełka dla fanów internetowych memów i obrazków. Łączy z całym światem i jest super lanserska.

Skype - stary, dobry, poczciwy skype. Prawdziwy wyjadacz w temacie programów do rozmów video. Połączy Cię z całym światem. Pamiętaj jednak aby włączyć WiFi zanim się połączysz, skype ma to do siebie, że pożera transfer na smartfonie.

Jabber głównym jego zastosowaniem jest wymiana wiadomości w komunikatorach internetowych. Serwery XMPP umożliwiają także za pomocą tzw. transportów komunikację z użytkownikami innych protokołów, jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, ICQ czy MSN Messenger.

Pidgin pozwala na jednoczesne logowanie się do wielu kont różnych sieci, dzięki czemu nie musimy uruchamiać osobnego programu dla każdej sieci. Komunikator obsługuje imponującą liczbę sieci, między innymi AIM, ICQ, Jabber, MSN Messenger, Yahoo!, Bonjour, Gadu-Gadu, IRC, Novell GroupWise Messenger, QQ, Lotus Sametime, SILC, SIMPLE i Zephyr.

Camfrog Video Chat Komunikator internetowy zoptymalizowany pod kątem wideokonferencji, który w odróżnieniu od wielu innych aplikacji do rozmów przy pomocy kamery i mikrofonu pozwala tworzyć wirtualne pokoje do komunikacji z wieloma ludźmi jednocześnie.

Systemowe

TrueCrypt potrafi szyfrować całe dyski lub pojedyncze partycje, tak iż tylko po wprowadzeniu hasła możliwy jest odczyt bądź zmiana danych znajdujących się na szyfrowanej partycji. Po wprowadzeniu hasła, którym zabezpieczyliśmy naszą partycję, możliwa jest normalna praca na danym dysku, tak jakby był to każdy inny dysk dostępny w systemie.

7-Zip ciekawa alternatywa dla Winrara, jest to darmowy i coraz bardziej popularny program do kompresji charakteryzujący się najwyższym stopniem kompresji generowanych plików (we własnym formacie 7z). Obsługuje ponadto formaty: ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP.

CCleaner umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, czyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie tj. list odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies), tymczasowych plików internetowych.

UltraDefrag narzędzie przeznaczone do defragmentowania partycji działających w oparciu o system plików NTFS lub FAT32. Do największych zalet aplikacji zalicza się niewielki rozmiar pliku, szybki algorytm defragmentacji, możliwość generowania raportów HTML i prostota obsługi

Pulpit

Launchy jest bardzo przydatnym narzędziem pozwalającym na szybkie uruchamianie dokumentów, projektów, folderów, MP3, aplikacji, ulubionych za pomocą tylko kilku wciśnięć przycisków na klawiaturze. Program aktywujemy poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy Alt+Spacja.

RocketDock umieszcza na pulpicie podobny do oferowanego przez system Mac OS X pasek szybkiego uruchamiania aplikacji. Pasek umożliwia definiowanie skrótów do ulubionych programów, folderów czy elementów systemowych takich jak Mój komputer, Panel sterowania czy Moje dokumenty.

Virtual Dimension wygodny w obsłudze program do zarządzania wirtualnymi pulpitami Windows. Liczba tworzonych pulpitów jest nieograniczona, na każdym z nich możemy uruchamiać inne aplikacje, ustawić inne tapety i ikony.

Grafika

Polecamy internetowy, super wygodny PIXSLR EDITOR.

Gimp- Rozpoczynasz swoją przygodę z edycją zdjęć i tworzeniem grafik? Zapraszamy do nauki z naszym ekspertem Michałem, który stworzył #14 odcinkowy poradnik programu Gimp dla osób początkujących. W łatwy sposób nauczysz się paru niezłych sztuczek, zapraszamy! ;-)

IrfanView przeglądarka grafiki o bardzo rozbudowanych możliwościach. IrfanView odtwarza zarówno pliki graficzne jak i multimedialne oraz płyty Video CD. Umożliwia także, między innymi, katalogowanie plików, obróbkę i konwersję plików (również automatyczną)

Picasa program do katalogowania i przeglądania zdjęć, firmy Google. Picasa w sposób automatyczny wyszukuje zbiory znajdujące się na dysku i pozwala na ich skatalogowanie, opisanie, nagranie w postaci prezentacji na CD, zarchiwizowanie, wydrukowanie itd.

Ochrona

Avast -  nie mogło w tej liście zabrankąć poczciwego Avast'cika, który wynajdzie i usunie prawie każdego trojanika. :D

AVG Anti-Virus oferuje skuteczne zabepieczenie przed wszelakiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem przy zachowaniu niskich wymagań systemowych i częstych aktualizacjach sygnatur wirusów. W jego skład wchodzi skaner główny oraz skaner rezydentny, monitorujący każdy uruchamiany plik.

Spybot Search & Destroy program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów itp. Zawiera więcej sygnatur komponentów niż najpopularniejszy Ad-aware dzięki czemu jest skuteczniejszy w ich usuwaniu.

PC Tools Firewall Plus program dzięki monitorowaniu połączeń przychodzących i wychodzących umożliwia zatrzymanie takich aplikacji jak konie trojańskie, keyloggery, malware przed uzyskaniem dostępu do komputera użytkownika, wyciągnięciem prywatnych danych itp.

Przeglądarki

Polecamy przeglądarkę Google Chrome. Najlepsza jest w niej syrchronizacja z wszystkimi kontami gmail i możliwość pełnej personalizacji naszych kont na wszystkich urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Jest to mega wygodne rozwiązanie, dzięki któremu łatwo zalogujesz się do siebie zawsze i wszędzie! Przeglądarka ma także wiele świetnych i darmowych narzędzi, które usprawniają i umilają codzienną pracę. Jest także pewien miły aspekt dla ludzi dbających o najdrobniejsze szczegóły. Chromik ma tysiące różnych skórek do pobrania, dzięki czemu spodoba się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Firefox

Opera

Safari

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Darmowe Programy