PODPOWIEDZI:

Czy na Tablecie Można Grać?

Czy na Tablecie Można Grać?

Tablety wywołały niemałe zamieszanie i obecnie stanowią konkurencję dla klasycznych komputerów osobistych. Ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność zyskują coraz większe rzesze fanów. Ale jest pewna grupa maniaków komputerowych, która patrzy na ten cud techniki mocno sceptycznie uważając, że w żaden sposób nie jest to dla nich przydatne.

Gry na klasyczne tablety

Gry komputerowe osiągnęły niesamowicie wysoki poziom zaawansowania. Coraz bardziej realistyczne, z rozbudowaną grafiką stanowią prawdziwe wyzwanie dla tradycyjnych komputerów. Wymagania odnośnie do procesora, pamięci operacyjnej, karty graficznej i dźwiękowej są ogromne. Nic dziwnego, że ciężko sobie wyobrazić, aby można było w takie gry grać za pomocą tabletu. I poniekąd jest to prawda, ponieważ nawet te duże urządzenia, które mają najlepsze parametry nie udźwigną klasycznej wersji gry.

Czy na Tablecie można grać?

Jednak obecnie istnieje możliwość zakupienia wersji ulubionej gry także na tableta lub nawet na smartphona. Jest ona wówczas dostosowana do parametrów sprzętu. Oczywiście dzieje się to kosztem gry – nie jest ona tak rozbudowana i zaawansowana. Pozwala jednak zabić czas, na przykład w trakcie podróży.

Są również gry stworzone specjalnie na tablety, dostosowane do systemu operacyjnego urządzenia. Ściągane w formie niewielkich aplikacji już uzyskały status kultowych, szczególnie niektóre z nich.

Tableto-konsola do gier

Wyglądają jak mini konsole do gier znane od lat, jednak wyposażone są najczęściej w 7-calowy wyświetlacz dotykowy i znacznie lepsze oprogramowanie. Od klasycznego tabletu różnią się posiadaniem gałek i przycisków, które ułatwiają sterowanie grą. Również ich parametry zostały skomponowane tak, aby zabawa przy z ich użyciem była płynna i przyjemna.

Czy na Tablecie można grać?

Chcąc wybrać odpowiedni tablet lub tableto-konsole należy najpierw zastanowić się nad własnymi potrzebami. Nie bez znaczenia będzie również wyznaczenie określonego budżetu. Ma to zasadniczy wpływ na parametry sprzętu, z systemem operacyjnym na czele. Najlepiej więc będzie poszukać odpowiednich informacji. 

blog comments powered by Disqus
Czy na Tablecie Można Grać?