PODPOWIEDZI:

Akcesoria Sportowe Na Lato Dla Aktywnych

Akcesoria Sportowe Na Lato Dla Aktywnych

Wakacje to znakomity okres do aktywnego spędzania czasu. Wiele osób dba w tym czasie o dobrą formę, kondycję i figurę. Technologia tak poszła do przodu, że mamy mnóstwo urządzeń, które mogą poprawić nasze wyniki, monitorować zdrowie czy udzielać wielu przydatnych informacji podczas naszego treningu. Przeczytajcie poniższy artykuł i wybierzcie coś dla siebie. Zapraszamy!

Przygotowaliśmy dla Was specjalny artykuł z najlepszym sprzętem, który pomoże Wam w treningu, zmotywuje do osiągania lepszych wyników i da wiele innych korzyści. Warto wykorzystać technologię, która daje nam również przy wysiłku fizycznym sporo możliwości monitorowania naszego zdrowia i postępów.

1

Lato jest bowiem okresem idealnym, by zrzucić zbędne kilogramy i spędzać aktywnie czas. Sprzęt, który zawarliśmy w tym materiale jest głównie dla osób sporo biegających, ale też dla rowerzystów i osób uwielbiających wędrówki piesze, coś się znajdzie.

Liczniki rowerowe

Zaczynamy właśnie od rowerzystów. Patrząc na ścieżki rowerowe czy parki, można bowiem odnieść wrażenie, że jazda na rowerze cieszy się u nas olbrzymią popularnością. Trudno się temu dziwić - czynność ta łączy sporą przyjemność z efektywnym spalaniem kalorii.

Sprzętem, który nam znacznie pomoże i umili jazdę jest funkcjonalny licznik rowerowy. Jeżeli uważacie, że urządzenia te liczą jedynie przejechane kilometry, to musieliście nie mieć z nimi dawno kontaktu, a na pewno nie z czołowymi modelami. Najnowocześniejsze liczniki oferują liczne pomiary i funkcjonalności. Nie tylko liczą przebyty dystans i informują nas o aktualnej prędkości, ale również wyliczają nam spalone kalorie, naszą średnią prędkość czy informują o aktualnej temperaturze.

Warto dodać, że są to na ogół urządzenia dość tanie. Jest dużo solidnych modeli w cenach poniżej lub lekko przekraczających 100 zł. Na rynku tym dominuje firma Sigma, którą internauci najczęściej wybierają. Niedawno na naszym portalu pojawił się ranking popularności liczników rowerowych. Poniżej zawarliśmy najpopularniejsze modele z ostatnich miesięcy.

Sigma BC 509

TOP 5 liczników rowerowych:

1)Sigma BC 509

2)Sigma Baseline 1200

3)Sigma BC 16.12

4)BION Licznik CY-A617T

5)Sigma Sport BC 16.12 STS/CAD

Sportowe smartwatche

Kategoria produktów, która coraz bardziej się rozrasta to smartwatche. Na okres letni mieliśmy tu wysyp wielu fajnych modeli. Sportowy zegarek również daje nam możliwość podglądu wielu przydatnych informacji.

Można nimi np. mierzyć nasze tętno, co pozwoli na monitoring naszego stanu zdrowia. Są też oczywiście liczne pomiary dotyczące przebytej trasy, naszej prędkości czy spalanych kalorii. Firma TomTom ma bardzo mocną pozycję na rynku sportowych zegarków. Warto zaznaczyć, ze ich zegarki z serii Multi-Sport, mogą również przydać się osobom pływającym lub jeżdżącym na rowerze, zapewniając mnogość przydatnych funkcjonalności. Taki zegarek dosyć, że da nam dostęp do wielu narzędzi i pomiarów, to potrafi nas zmotywować do osiągania coraz to lepszych wyników.

Warto dodać, że znakomitym połączeniem jest smartfon współpracujący ze smartwatchem. W takich konfiguracjach króluje głownie Samsung, który pozwala na ekranie zegarka odczytywać np. wiadomości tekstowe czy mieć szybki podgląd do wielu ważnych informacji. Dzięki temu, nie musimy przerywać naszego treningu czy biegu.

TomTom Multi-Sport Cardio

Polecane sportowe zegarki:

1)TomTom Multi-Sport Cardio

2)TomTom Runner

3)TomTom Multi-Sport

4)Garmin Forerunner 10

5)Samsung Gear Fit

Upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu - okazja na smartfon z darmowym smartwatchem

s5

1)Samsung Galaxy S5 SM-G900F (czarny) + Gear Fit SM-R3500 (czarny)

2)Samsung Galaxy S5 SM-G900F (niebieski) + Gear Fit SM-R3500 (czarny)

3)Samsung Galaxy S5 SM-G900F (biały) + Gear Fit SM-R3500 (czarny)

Słuchawki sportowe

Są osoby, które nie potrzebują wielu bajerów czy funkcji pomiarów do szczęścia. Potrzebują natomiast mobilizacji w postaci ulubionej muzyki. Tu przydadzą się dobre słuchawki, na ogół douszne. Rynek tych urządzeń rozrósł się w stronę sportowców. Na rynku jest bowiem sporo słuchawek o sportowym charakterze, głównie dla biegaczy.

Jakie powinny być takie słuchawki? Przede wszystkim odpowiednio wytrzymałe oraz wygodne w noszeniu, by nasz trening przebiegał nadal komfortowo, a słuchawkom nic się nie stało. Oczywiście sama jakość dźwięku również nie może zawodzić. Najlepsze obecnie modele, bez problemu łączą w sobie te cechy.

Jeżeli chodzi o słuchawki sportowe, to bardzo aktywna na tym rynku jest uznana firma JBL, która często wypuszcza coraz to nowsze i lepsze modele. Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka dobrych propozycji słuchawek o sportowych charakterze.

JBL Reflect 2

Polecane słuchawki sportowe:

1)JBL Reflect

2)Denon AH-W150

3)Arkas XX.Y RUNNER 10

4)JBL Synchros S200

5)JBL Synchros S100

Nawigacje ręczne turystyczne

Wiele osób uwielbia długie wędrówki piesze, często po trudniejszym obszarze, np. górzystym. Również dla tego typu aktywności, są urządzenia, które mogą bardzo się przydać.

Mowa o ręcznych nawigacjach turystycznych, które oferują mnogość funkcji i informacji na temat obszaru, na którym aktualnie się znajdujemy. W najlepszych modelach mamy nawet informacje o położeniu słońca i księżyca, kalendarz pór połowów i polowań, kompas elektroniczny, rejestracja śladu podróży czy tabele pływów.

Na tynku tego typu nawigacji zdecydowanie dominuje firma Garmin, która ma na swoim koncie wiele popularnych i dobrze ocenianych modeli. Poniżej główne z nich oraz jedna nawigacja innej firmy, która również nie zawodzi.

Garmin eTrex 30

Polecane nawigacje ręczne-turystyczne:

1)Garmin eTrex 30

2)Garmin eTrex 20

3)Garmin Dakota 20

4)Garmin Dakota 10

5)Holux GR-260 PRO PL

Podsumowanie

Jak widać, obecnie na rynku jest masa przydatnych akcesoriów elektronicznych, które mogą być nieocenione podczas naszego treningu, biegania czy podróżowania, dostarczając przy tym wielu ważnych informacji czy mobilizując nas do treningu.

2

Warto zatem wybrać coś dla siebie, oderwać się od telewizora czy komputera i spędzić aktywnie czas. Oczywiście, po powrocie do domu, nie zapomnijcie znowu odwiedzić naszego portalu!

blog comments powered by Disqus
Akcesoria Sportowe Na Lato Dla Aktywnych