PODPOWIEDZI:

Najlepsze Gry MMO na PC w 2014

Najlepsze Gry MMO na PC w 2014

Gry MMO cieszą się wielką popularnością. Wiele frajdy daje tu współpraca lub ostra rywalizacja z graczami z całego świata. Przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym zawarte zostały najciekawsze gry z gatunku MMO, które chcą podbić serca graczy w bieżącym roku.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

World_of_Warcraft_Warlords_of_Draenor

World of Warcraft: Warlords of Draenor to już piąty dodatek do gry World of Warcraft. W tytule tym nie znajdziemy kolejnych ras, ale za to piękną krainę do eksploracji. Kraina ta to Draenor i podzielono ją na 7 różnorodnych stref. Wśród nich znajdują się zarówno suche pustkowia, pełne życia lasy, jak i mroźne górskie wyżyny. Obfituje ona w liczne quest i w wielu przeciwników.

World of Warcraft: Warlords of Draenor w sprzedaży

Dodatek podwyższa maksymalny poziom postaci do 100 levelu. Nowością są także elementy strategiczne związane z możliwością budowy i zarządzania własnym garnizonem. Znajdziemy tu więc własny kawałek świata. Będziemy mogli wznosić różne budynki - karczmy, stajnie czy zbrojownie, które będą wpływać także na statystyki naszego bohatera.

Ulepszono tu także oprawę graficzną, czyli głównie starsze modele postaci. Co ważne, poprawki te nie powinny znacząco podwyższyć wymagań sprzętowych.

Wildstar

Wildstar

Wildstar to kolejna ciekawa propozycja wśród gier MMO. Akcja gry toczy się na planecie Nexus, zamieszkiwanej niegdyś przez pradawną rasę Eldan. Motywem przewodnim tej produkcji, jest znalezienie przyczyny zniknięcia wszystkich pierwotnych mieszkańców planety.

Gra w wielu momentach przypomina World of Warcraft, ale jest tu też sporo nowości. Mamy do wyboru cztery drogi rozwoju - walka, kolekcjonerstwo, budownictwo oraz eksploracja. Ich rozwój uzależniony jest od naszych czynności. Pokonywanie wrogów rozwinie walkę, a zwiedzanie nowych krain eksploatacje. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra nie faworyzuje żadnego stylu gry. Wielkim plusem są także losowo generowane wyzwania, dzięki którym uzyskamy dodatkowe profity dla naszej postaci.

Wildstar w sprzedaży

W walce bardziej liczy się także nasz "skil", dzięki dynamicznym unikom oraz konieczności celowania. Największe znaczenie ma to w starciach PvP lub grupowych rajdach.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, to przypomina bardzo WoW-a, z tym, ze jest nieco bardziej komiksowa. Po wielkim, otwartym świecie przyjdzie nam poruszać się futurystycznymi pojazdami.

Premiera gry - 3 czerwca 2014.

The Elder Scrolls: Online

The Elder Scrolls: Online

The Elder Scrolls: Online to gra, która może się stać wielkim hitem wśród gier MMORPG. Akcja gry toczy się na milenium przed wydarzeniami przedstawionymi w The Elder Scrolls V: Skyrim. Klimat gry jest bardzo mroczny, a fabuła wciąga. Kręci się ona wokół zawartego paktu, który został podpisany pomiędzy rodziną Thern a potężnym nekromantą Mannimarco w celu zwiększenia potęgi imperium. Jest to tylko wierzchołek góry lodowej, który wprowadza nas do skomplikowanej historii.

The Elder Scrolls: Online w sprzedaży

Na początku wybieramy, do której frakcji będziemy należeć. Frakcje te to Pakt Ebonheart (zrzeszający rasy Nordów, Dunmerów i Argonian), Dominium Aldmeru (Altmerowie, Bosmerowie i Khajiitowie) oraz Przymierze Daggerfall (Orkowie, Bretoni, Redgardowie). Ich celem jest zdobycie stolicy kraju.

Jeżeli otwarty świat w The Elder Scrolls V: Skyrim był dla Was duży, to ten w The Elder Scrolls: Online będzie ogromny. Oprócz misji fabularnych czy pobocznych, wiele zdarzeń będzie losowych, co urozmaica rozgrywkę.

System walki nie uległ tu większym zmianom i każdy powinien szybko go opanować. Jest też wiele trybów gry PvP i limit do aż 200 osób walczących ze sobą podczas jednej rozgrywki.

Premiera gry odbyła się 4 kwietnia 2014

Everquest Next

Everquest Next

Everquest Next to kolejna gra MMO warta uwagi. Mamy tu wielki, bardzo urozmaicony świat i nowy silnik gry. Dzięki niemu można zniszczyć praktycznie każdy element otoczenia, w tym roślinność, budowle i przedmioty. Pprócz widowiskowości, wprowadza to elementy taktyczne. Mozemy np. zburzyć most, przez który chciała właśnie przejść wroga armia.

Zaletą gry jest także swoboda działania w niej. Świat, w którym przyjdzie nam toczyć rozgrywkę jest bowiem zmienny. Również sposobów wykonania danej misji jest zazwyczaj wiele. Swoboda dotyczy także rozwoju postaci. Rozwijamy bowiem konkretne umiejętności, nie ma tu poziomów doświadczenia.

Ciekawostką są wielomiesięczne wydarzenia nazwane Rallying Calls, pełniące rolę sieciowych kampanii dla tysięcy graczy. Tylko przez współpracę z innymi graczami, będziemy mogli odnieść sukces.

System walk posiada skromny i prosty interfejs. Kluczową rolę odgrywa właściwe poruszanie się po otoczeniu oraz ręczne celowanie w przypadku ataków. Bardzo liczą się więc nasze umiejętności, a nie tylko ekwipunek i poziom umiejętności.

World of Diving

World of Diving

World of Diving to bardzo ciekawa odskocznia od typowych gier MMO. Jest to bowiem to symulator nurkowania przeznaczony głównie do zabawy w trybie multiplayer.

Naszym zadaniem jest rozkręcanie kariery naszego wirtualnego nurka. Mamy tu wiele zróżnicowanych zawodów sportowych. Obejmują misje eksploracyjne, a także polowania na dzikie zwierzęta, w tym na żarłacza białego - ogólnie mamy ponad 100 różnych gatunków do napotkania.

Warto zaznaczyć, ze często ważna jest współpraca z innymi graczami. Wiele misji jest bowiem niewykonalnych w pojedynkę. Osoby preferujące solową zabawę mogą jednak skorzystać z usług partnerów sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Fizyka gry jest bardzo realistyczna, ale sterowanie intuicyjne i proste w nauce.

The Crew

The Crew

Bardzo ciekawie zapowiada się także gra Ubisoftu - The Crew. Jest to bowiem MMO w świecie samochodowych wyścigów.

W grze mamy do dyspozycji sporo samochodów, które możemy modyfikować niemal w każdym elemencie. Olbrzymim plusem jest także ogromny, otwarty świat (teren USA), a na każdym kroku czekają na nas ciekawe misje i wyzwania.

The Crew w sprzedaży na PS4

Jest tu również system poziomów doświadczenia i kredytów, za które będziemy mogli kupować nowe samochody czy części do nich. Całość zapowiada się niezwykle ciekawe. Oby fizyka jazdy również nie zawiodła, a będzie murowany hit.

Premiera gry - październik 2014

Lista ciekawych gier MMO na ten rok jest jeszcze dłuższa, ale niestety sporo tytułów nie pojawi się w Polsce. Mimo tego, jest w czym wybierać i na co czekać.

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Gry MMO na PC w 2014