PODPOWIEDZI:

8 Gier Które Najbardziej Zapadły Mi W Pamięci

8 Gier Które Najbardziej Zapadły Mi W Pamięci

Jest niezwykle mało gier, które z jakiegoś powodu zapamiętałem. Czasami wystarczyła dobra historia, gameplay czy niektóre momenty. Kiedy zamknę oczy i ktoś powie mi tytuł tej gry to właśnie widzę te obrazki. Kolejność nie ma żadnego znaczenia. Zapraszam was na listę 8 gier, które najbardziej zapadły mi w pamięci!

1 Call of Duty 4: Modern Warfare

Praktycznie w każdej części Call of Duty znajdziemy olbrzymią ilość niesamowitych momentów. Jednak w CoD4 największe wrażenie na mnie zrobił wybuch bomby atomowej. W misji tej często się przemieszczaliśmy helikopterem. Ratowaliśmy uwięzionego pilota śmigłowca i wszystko wyglądało na to, że będzie dobrze. Efekt końcowy zna chyba każdy gracz.

Call of Duty 4: Modern Warfare

2 Medal of Honor: Allied Assault

Przed CoDem było bardzo dużo FPSów w klimacie drugo wojennym. MoHAA był jedną z tych gier, która była jedną z lepszych. Interesujący single player i w ciągający multi. Misja na plaży Omaha pozwalała poczuć się jakbyśmy oglądali film Szeregowiec Ryan. Szkoda, że kolejne części Medal of Honor nie były już tak pamiętne.

Medal Of Honor Allied Assault

3 Doom 3

Trudno pominąć ten tytuł na tej liście. Do zagrania w Dooma 3 musiałem zmienić praktycznie cały komputer. Inwestycja się opłaciła, ponieważ grafika była niezwykle piękna. Szczegółowość tekstur, cieniowania czy gra świateł niezwykle budowała klimat. Był to jeden z lepszych FPSów z bardzo dobrym singlem i momentami, które potrafił naprawdę wystraszyć. Pod względem technologicznym Doom 3 był niezwykle rozbudowany. Osoby, które jeszcze nie miały przyjemności zagrania w ten tytuł polecam wersję Steam Doom 3 BFG Edition. Pakiet zawiera pierwszą, drugą, zremasterowaną trzecią część plus dodatek i zaginione misje.

Doom 3

4 FEAR

FEAR to kolejny FPS, który zrobił na mnie olbrzymie wrażenie ze względu na wysoką sztuczną inteligencje przeciwników. Już na najłatwiejszym poziomie trudności rozgrywka była dość wymagająca. Żołnierze bardzo dobrze współpracowali w grupie. Często informowali towarzyszy o bieżącej sytuacji. Potrafili się zakradać, strzelać i się wycofywać. Walka była niezwykle trudna ale przez to tak ciepło przypominam sobie ten tytuł.

FEAR

5 Crisis

Równie dobrze mogłem tutaj wpisać pierwszego Far Cra. Po namyśle zdecydowałem jednak, że Crisis bardziej zasługuje na to miejsce. Ta pierwszo osobowa strzelanka podczas swojej premiery zabijała każdy komputer. Nie przypominam sobie żadnej konfiguracji, która to pozwoliłaby uruchomić tą grę na najwyższych detalach. Zaawansowana grafika to jednak nie wszystko co Crisis miał do zaoferowania. Duży otwarty świat, swoboda w działaniu i niezwykle efektowna walka. Pamiętacie jeszcze tą grę?

Crisis

6 Company of Heroes

Jedyny RTS w całym zestawieniu. CoH to strategia, która pozwoliła mi zapomnieć o Bożym Świecie. Dynamiką bardzo przypominała mi serię Call of Duty tylko, że z innej perspektywy. Jest to jedna z nielicznych gier strategicznych, która pozwoliła mi pozytywnie patrzeć na ten gatunek.

Company Of Heroes

7 Colin McRae Rally 2

W latach 90 bardzo popularne były gry wyścigowe. Każdy chciał grać w wyścigówki tylko i wyłącznie na kierownicy. Codemasters poszło o krok dalej tworząc niezwykły symulator. Ta gra niezwykle zapadła mi w pamięci ze względu na model jazdy jak i poziom trudności. Do tego wszystkiego można dodać także dość charakterystyczne menu główne. Gra doczekała się także wersji mobilnej. Recenzje możecie przeczytać u nas na portalu.

Colin McRae Rally 2

8 Max Payne

Gier TPP było niezwykle dużo w tamtych czasach ale to Max Payne narzucił swoje standardy. Znakomita wciągająca fabuła, świetne poczucie beznadziejności i bullet time. To właśnie spowolnienie czasu powodowało, że pierwszy Max był niezwykle Matriksowski. Max Payne doczekał się także bardzo dobrej konwersji na mobilne platformy. Recenzje możecie znaleźć u nas na portalu VideoTesty.pl

Max Payne

blog comments powered by Disqus
8 Gier Które Najbardziej Zapadły Mi W Pamięci