PODPOWIEDZI:

Navitel E500 - Wady i Zalety

Navitel E500 - Wady i Zalety

Dobrze jest odpowiednio szybko trafiać do celu. Niezależnie czym dokładnie będzie finał naszej podróży i ile czasu mamy na dotarcie we wskazane miejsce, dla psychicznego komfortu uciekamy się coraz częściej do wykorzystywania nawigacji satelitarnych. Osobom poszukującym dobrej i taniej nawigacji, postanowiliśmy poświecić ten krótki materiał. Zapraszam!

Niegdyś zakup nawigacji wiązał się z nie lada wyczynem. Nie było dostępnych tak wiele modeli, a ceny wcale nie zachęcały do zakupu. Nie wspominając już o późniejszej konieczności zakupu aktualizacji map! Na szczęście czasy się zmieniły, jak również podejście niektórych producentów. Przykładem dobrych zmian może posłużyć rosyjskiej produkcji nawigacja Navitel E500! Postaram się pokrótce przedstawić najistotniejsze wady oraz zalety tego produktu.

ZALETA

Pierwsze co wam się ,,rzuci” w oczy, to bardzo pokaźna lista od razu dostępnych map europy! Niektórzy producenci bywają raczej skąpi w tym aspekcie i nierzadko musimy doinstalowywać mapy, a tu prosto z pudełka mamy dostęp do 47 krajów! Wg ogólnych założeń, mapy te są aktualne, ale w razie wątpliwości można w prosty sposób dokonać update’u zawartości urządzenia.

Navitel 500 Przód

WADA

Co może drażnić współpasażerów, a nawet samego kierowcę to słabe kąty widzenia! Jeżeli w precyzyjnej pozycji nie ustawimy naszej nawigacji, wówczas ciężko nam będzie odczytać informacje pojawiające się na ekranie. Najlepiej przed zakupem sprawdźcie czy dostępne kąty widzenia odpowiadają waszym wymaganiom.

Navitel 500 Pudełko

ZALETA

Nawigacja jak każde inne urządzenie tego typu, jest zasilane energią elektryczna. Wiążę się to z koniecznością podłączenia jej do zapalniczki samochodowej. To jednak nie musi być koniecznością, ponieważ Navitel E500 posiada wbudowany akumulatorek, który pozwala na 4h nieprzerwanej pracy. Zatem, świat się nie zwali jeśli nie weźmiecie ze sobą kabla zasilającego!

Navitel Pudełko Tył

WADA

Pewną wadą dla niektórych z Was, może okazać się odrobinę niecodzienne oprogramowanie tej nawigacji. Jest nim bowiem system Windows CE w wersji 6.0. Ten system operacyjny nie należy do najbardziej stabilnych os-ów, więc musicie liczyć się pewnymi przycinkami czy nawet ostatecznym zawieszeniu się nawigacji. Programiści Navitel starają się poprawiać jego działanie, więc dbajcie o aktualizację swojego urządzenia!

Navitel 500 Pudełko Góra

ZALETA

Propos aktualizacji. Warto wspomnieć, że są one dostępne dożywotnio! Nie musimy kompletnie nic do tego dopłacać. Zarówno soft jak i mapy są stale aktualizowane przez rosyjskich programistów. ;)

Auto na światłach

WADA

Małym minusem dla bardziej wymagających użytkowników może być ograniczona ilość dostępnych opcji podczas nawigowania. Oprogramowanie Navitel E500 posiada jedynie podstawowe i najważniejsze opcje, a tych znanych z droższych wariantów nawigacji raczej nie wyśledzimy. Coś za coś.

Navitel 500 - Działanie

ZALETA

Niebywałą zaletą jest możliwość korzystania z nawigacji pod kątem konkretnego, zdefiniowanego użytkownika. Do wyboru mamy m.in. Samochód/Motocykl, Autobus, Ciężarówka, Pieszy czy nawet Pojazd Uprzywilejowany! Nawigacja proponuje nam trasę odpowiednia do wcześniej wybranego przez nas profilu. Piechotą dotrzemy niemalże wszędzie, zaś autobusem ciężko będzie manewrować w wąskich uliczkach, czyż nie?

Navitel - Reklama

WADA

Wracając do działania samego oprogramowania. Otóż, podczas nawigowania może wam się zdarzyć sytuacja, w której głos lektora może nie zgrywać się z naszą obecną sytuacją na drodze. Nie dzieje się to regularnie, ale niektórzy użytkownicy zgłaszają takową przypadłość. Cóż, zawsze pozostaje opcja wyłączenia głosu!

Navitel 500 z Boku

ZALETA

Ostatnią i najważniejszą zaletą tego urządzenia jest jego cena! Rzadko się zdarza byśmy otrzymali tak wiele za tak nie wiele, bowiem Navitel E500 kupimy poniżej 300 złotych! Próżno szukać urządzeń z darmową i dożywotnią aktualizacją.  Nie wspominając już o tak licznych zaletach tej nawigacji.

Navitel 500 - nawigacja

WADA

Wyświetlacz umieszczony w tym urządzeniu, nie należy do najbardziej precyzyjnych. Został wykonany w technologii “oporowej”, znanej nam z pierwszych smartfonów, które potrafiły przyprawić nas o ból palców i nie tylko… Najważniejsze jest jednak to by dobrze skalibrować ekran na początku użytkowania.

Navitel 500 mapa

PODSUMOWANIE

Podjęliście już decyzję? Czy omówiony przeze mnie model nawigacji tego rosyjskiego producenta, wzbudził wasze zainteresowanie? Być może nie można jej umieścić w światowej klasie urządzeń tego typu, ale w tak niskiej cenie nie otrzymacie nic więcej, co może zaoferować wam Navitel E500! Jednakże, jesteśmy niezmiernie ciekawi jakie jest wasze zdanie odnośnie tego modelu? Podzielicie się nim z nami? Jeśli tak, to gorąco zapraszam Was do komentowania! ;)

blog comments powered by Disqus
Navitel E500 - Wady i Zalety