PODPOWIEDZI:

Jaką Kupić Membranową Klawiaturę Dla Gracza - Doradzamy Jak Kupować

Jaką Kupić Membranową Klawiaturę Dla Gracza - Doradzamy Jak Kupować

Zapraszamy na kolejny poradnik zakupowy. Tym razem dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy zakupie klawiatury do gier. W naszym artykule znajdziecie sporo polecanych przez nas klawiatur, prawdziwych hitów, jak i tych mniej znanych.

Kupujemy klawiaturę do gier

Klawiatura dla gracza odgrywa niemałą rolę. Dzięki odpowiedniemu doborowi urządzenia zapewnimy sobie komfort użytkowania a także przewagę na wirtualnym polu bitwy.

Jaka więc powinna być klawiatura idealna? Przede wszystkim uniwersalna, powinna być dobra do codziennego użytkowania, czyli pisania, także nie bez znaczenia są jej osiągi w grach komputerowych.

Klawiatury bywają wykonane z różnych materiałów, od plastiku po aluminium. Posiadają: różne rodzaje przełączników, skok klawiszy, podświetlenie, oprogramowanie i funkcje dodatkowe.

W  tym poradniku podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę kupując klawiaturę dla graczy i wskażemy przykładowe modele, na które warto zwrócić uwagę. W tym odcinku skupimy się na klawiaturach wyposażonych w tak zwane przełączniki tradycyjne, gdzie do aktywacji klawisza służą gumowe membrany.

Dodatkowo, dostępny jest poradnik w formie filmu - zapraszamy do oglądania i komentowania! :)

Tanie i dobre - klawiatura do 100 zł

W kwocie do 100 zł nie spodziewajmy się zbyt wiele, chociaż można trafić nawet na modele z podświetleniem. Warto za to wybrać klawiaturę wygodną, w miarę cichą i dobrze wykonaną. Klawiatury te cechują się na ogół niską żywotnością klawiszy.

A4Tech Bloody B120 to podświetlana klawiatura dla graczy. Jest niedroga, możesz ją kupić od 99 zł do 149 zł, przy okazji solidnie wykonana, stanowi świetnie uzupełnienie zestawu gracza, dla posiadaczy bardzo popularnych myszek z serii Bloody. Posiada dodatkowe funkcje, takie jak auto-shot i turbo-shot, wyposażona jest także w 7 klawiszy multimedialnych.

Ranking klawiatur dla graczy

A4tech Bloody B120

Hama uRage Exodus jest klawiaturą o ciekawym wyglądzie, bardzo cicho i przyjemnie pracujących klawiszach, a także w przystępnej cenieod 79 do 109 zł.Solidnie wykonana i masywna, świetnie będzie wyglądała na biurku, posiada kilka podświetlanych elementów i wymienne gamingowe nakładki na niektóre klawisze.

Hama uRage Exodus

A4Tech XGame X7-G800MU PS2 to wyjątkowo atrakcyjna pozycja dla graczy szukających dobrej i taniej klawiatury (cena od 59 do 150 zł). Dość solidnie wykonana, posiadająca dodatkowe, programowalne klawisze oraz port USB, możliwość podłączenia słuchawek i mikrofonu. Posiada wymienne nakładki na klawisze i jest wodoodporna.

Klawiatura A4Tech XGame X7-G800MU PS2

Natec Genesis RX33 niedroga (koszt ok. 95 zł), podświetlana klawiatura dla graczy. Posiada: naprawdę fajny wygląd, regulację natężenia świecenia, podpórkę na nadgarstki oraz programowalne klawisze. Klawiatura ta jest prosta, a jednocześnie funkcjonalna.

Natec Genesis RX33 podświetlana

Tracer Avenger to solidna klawiatura, w przystępnej cenie (cena ok. 110 zł). Oferuje podświetlenie, klawisze multimedialne oraz kilka dodatkowych, programowalnych klawiszy. Dzięki możliwościom konfiguracyjnym możemy w dużej mierze dostosować ją do swoich upodobań.

Tracer Avenger

>>> Jaka Klawiatura Mechaniczna dla Gracza - Wybieramy Najlepszy Sprzęt

Solidne wykonanie - klawiatury 100-200 zł

Wydając powyżej 100 zł na klawiaturę możemy już dostać w zamian całkiem fajny sprzęt. Często klawiatury takie są także podświetlane i posiadają dodatkowe, programowalne klawisze, własne oprogramowanie i porty USB. Także żywotność klawiszy jest często ponadprzeciętna.

Genius Kb-G265 to świetna klawiatura od Geniusa. Posiada przyjemne dla oka niebieskie podświetlenie, 8 dodatkowych klawiszy multimedialnych oraz hub USB 2.0. Model ten jest dość cichy i piszę się na niej bardzo wygodnie, nie zawodzi także na wirtualnym polu bitwy. Cena klawiatury waha się od 102 do 139 zł.

Genius Kb-G265

Gigabyte Force K7 to jedna z najcichszych klawiatur na rynku, bardzo niski skok klawisza i układ nożycowy czynią pisanie i granie na tej klawiaturze praktycznie bezgłośnym. 3 kolory podświetlenia i możliwość jego regulacji, a także dodatkowe klawisze umilą nam długie sesje przy komputerze. Warto dodać, iż produkt jest wykonany solidnie i możesz ją zakupić w cenie od 149 zł.

Gigabyte Force K7

LOGITECH G105 Gaming Keyboard - prosta, lecz funkcjonalna klawiatura. Zaprojektowana została typowo do gier komputerowych, posiada bardzo fajny design. Posiada 6 programowalnych klawiszy, podświetlenie, nagrywanie makr i klawisze multimedialne, dostępna od 199 zł.

LOGITECH G105 Gaming Keyboard

Aerocool Templarius - nietypowa klawiatura firmy Aerocool, stylizowana na zbroje templariuszy. Posiada ciekawy kształt, zaopatrzona jest 8 klawiszy dodatkowych oraz czerwone podświetlenie. Przy okazji jest dość niewielkich rozmiarów. Czerwone nakładki gamingowe dodatkowo ułatwią lokalizowanie klawiszy.

Aerocool Templarius

Genius Manticore to genialna klawiatura o wielostrefowym podświetleniu i świetnym oprogramowaniu. Posiada Hub USB, bardzo lekko pracujące i ciche klawisze, o bardzo dużej żywotności. Nie zabrakło jej także wielu klawiszy dodatkowych. Klawiaturę tę szczególnie mogę polecić, kupisz ją już od 237 zł.

Genius Manticore

Dla najbardziej wymagających - klawiatury powyżej 200 zł

Ten przedział cenowy zaczynamy od kwoty 200 zł, jednak klawiatura dla najbardziej wymagającego gracza może kosztować nawet 700. Po sprzęcie tej klasy warto spodziewać się wszystkiego co najlepsze, raczej trudno za taką kasę kupić kiepski produkt. Klawiatury dla wymagających graczy naszpikowane są udogodnieniami, a podświetlenie często jest także wielostrefowe. Standardem są porty USB, czasami znajdziemy nawet dotykowy panel sterujący. Żywotność klawiszy w tych klawiaturach jest ogromna.

Logitech G510 niesamowita klawiatura, wykonana z najwyższej jakości materiałów. Posiada własny wyświetlacz LCD i aż 18 programowalnych klawiszy. Dodatkowo klawiatura posiada własny układ dźwiękowy, dzięki czemu słuchawki możemy podłączyć bezpośrednio do niej. Do dyspozycji mamy także zaawansowane oprogramowanie i design charakterystyczny dla firmy Logitech za cenę od 368 zł.

Logitech G510

Tt eSPORTS by Thermaltake Challenger Pro - jedna z najwygodniejszych klawiatur na rynku, podświetlana i świetnie wykonana. Jest bardzo cicha, klawisze chodzą bardzo miękko. Do dyspozycji mamy wiele programowalnych klawiszy i wentylatorek chłodzący dłoń w czasie grania. Klawiatura jest dostępna w sprzedaży od 297 zł.

Thermaltake Challenger Pro

Steelseries Apex to jedna z najciekawszych i najwygodniejszych klawiatur na rynku. Posiada wielostrefowe podświetlenie, liczne klawisze dodatkowe i układ klawiszy sprzyjający grze oraz wygodnemu pisaniu. Hub USB oraz klawisze multimedialne są także obecne. Klawiatura jest zdecydowanie warta swojej ceny (koszt ok. 463 zł).

steelseries-apex-gaming-keyboard

Mad Catz Cyborg V7 - to podświetlany i bardzo ciekawy model z wyższej półki wświetnej cenie (koszt od 147 zł). Klawiatura wygodna i funkcjonalna, szczególnie wyróżnia ją zaawansowany panel sterowania, który jest dotykowy. Możemy sporo zaprogramować w tej klawiaturze, a także skorzystać z 12 dodatkowych klawiszy.

Mad Catz Cyborg V7

Roccat Isku to podświetlana klawiatura dla wymagających graczy dostępna w cenie od 249 zł. Posiada świetny design, rewelacyjne oprogramowanie i aż 28 klawiszy dodatkowych. Niemiecka solidność gwarantuje długowieczność tego urządzenia.

Roccat Isku

Mad Catz Strike 7 to prawdziwa elita i marzenie wielu graczy, możesz ją mieć w cenie od 355 zł. Klawiatura jest naszpikowana rozwiązaniami rodem z filmów Science-Fiction. Posiada konstrukcję modułową oraz dotykowy panel sterowania. W zestawie otrzymujemy ciekawe akcesoria. Sama klawiatura przyciąga wzrok, niesamowitym i futurystycznym wyglądem.

Mad Catz Strike 7

Podsumowanie

Powyższy artykuł przybliży Ci temat funkcji i cen klawiatur membranowych. Jak widać ich ceny są bardzo zróżnicowane. W każdym przedziale cenowym znajdziesz naprawdę godny sprzęt dobrany do Twoich potrzeb. Warto jednak moim zdaniem trzymać się chociażby środkowego przedziału cenowego, ponieważ dobra klawiatura posłuży nam kilka - kilkanaście lat, dopłacając zyskujesz lepsze materiały i jeszcze większy komfort użytkowania.

Wybierając tanie zamienniki zaoszczędzimy trochę pieniędzy, jednak jakość urządzenia będzie gorsza, a to stwarza większe ryzyko trafienia na wadliwy egzemplarz lub szybkiej awarii. W kolejnym poradniku zakupowym dotyczącym klawiatur skupimy się na klawiaturach z mechanicznymi przełącznikami.

blog comments powered by Disqus
Jaką Kupić Membranową Klawiaturę Dla Gracza - Doradzamy Jak Kupować