PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #14 - Insanity's Blade

Piątkowe Granie #14 - Insanity's Blade

Kickstarter pozwala zaistnieć małym niezależnym twórcom. Spełnić ich marzenie tworząc grę, jednak nie byłoby to możliwe bez odpowiednich funduszy. Gracze fundują najbardziej interesujące projekty. Tak też się stało z grą Insanity's Blade. Zapraszam na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

W grze kierujemy losem Thurstana. Wyrusza on w niebezpieczną podróż do samego piekła. Chce pomścić swoją żonę i dziecko. Główny bohater Insanity's Blade przypomina mi Conana Barbarzyńcę. Wydaje mi się, że twórcy mocno wzorowali się na tej postaci, projektując grę.

Insanity's Blade 1

Jest to staroszkolna gra arcade. Najczęściej poruszamy się w prawą stronę, ale niektóre etapy musimy przemierzać w lewo. Bardzo dużo walczymy i skaczemy po platformach. Walka stanowi główny człon rozgrywki. Przeciwników na ekranie jest cała masa i najlepiej jest ich wszystkich pokonać, aby umożliwić sobie bezpieczną drogę.

Insanity's Blade 2

Do wyprowadzania ciosów mamy dwa przyciski na padzie. Pierwszy powoduje atakowanie mieczem przeciwników, drugi do ich przerzucania. Wraz ze zebranym doświadczeniem awansujemy na kolejny poziom, co polepsza nasze atrybuty, jak i atak podstawowej broni. Dalsze poziomy pozwalają na atak rywali z dystansu, niczym z łuku. Wypuszczamy wtedy trzy niebezpieczne sztylety wprost w potwory.

Insanity's Blade 3

Rozgrywka niezwykle przypomina mi grę Double Dragon czy Golden Axe. Tutaj także na ekranie znajduje się masa przeciwników do pokonania. Insanity's Blade jednak nie jest grą, w którą wystarczy klepać jeden przycisk ataku. Potwory są podzielone na kategorie i niektóre potrafią się blokować. Warto ich przerzucać w celu szybszej eksterminacji. Czas jest kluczowy do ukończenia poziomu. Mamy go niezwykle mało i bardzo musimy uważać. Warto walczyć optymalnie z różnymi rodzajami rywali. Tych co możemy zabić mieczem naciskamy odpowiedni przycisk, jednak blokujących musimy wyemitować w inny sposób. Kiedy o tym zapomnimy, bardzo szybko się zorientujemy, że nie będziemy mieli odpowiedniej ilości czasu, na przejście etapu.

Insanity's Blade 4

Oprócz doświadczenia znajdujemy na swojej drodze, pieniądze i mikstury leczące. Złote monety możemy wydawać u kupca na kolejne życie czy silniejsze ataki. Na brak pieniędzy nie powinniśmy narzekać. Szczególnie dlatego, że będziemy musieli się wracać do wcześniej ukończonych lokacji. Tak jest ta gra skonstruowana, że czasami, aby ruszyć fabułę do przodu, będziemy musieli znaleźć przejście do następnej lokacji. Do naszej dyspozycji twórcy oddali mapę świata, na której widzimy zadania główne jak i poboczne. Najczęściej musimy kogoś zabić, bądź znaleźć odpowiedni przedmiot.

Insanity's Blade 5

Graficznie Insanity's Blade przypomina mi tytuły ze świetności SNESa. Bardzo duża pikseloza na ekranie, masa przeciwników no i problemy z płynnością animacji. Pomimo tego, że gra może nie wyglądać na zaawansowaną graficznie, wymaga dość silnego komputera. Karta graficzna aż tak bardzo ważna nie jest, jak szybki procesor oraz spora ilość pamięci RAM. Sami twórcy nie ukrywają tego przed zakupem, radzą dysponować dość mocną maszyną. Spora ilość elementów na ekranie, powoduje, że procesor musi posiadać odpowiednią ilość zasobów. Przeszkodę nie stanowi duży monitor o aspekcie 16:9. W opcjach możemy dostosować rozdzielczość do aktualnie posiadanego monitora. Kiedy jeszcze dysponujemy starym kineskopowym monitorem, jest opcja ustawienia formatu obrazu 4:3. Podobnie zmieniamy ścieżki audio z 16bitów na 8. Fani na pewno będą zadowoleni z tej opcji.

Insanity's Blade 6

Insanity's Blade to bardzo dobra gra, która przypomina mi najlepsze tytuły ze SNESa. Jest dość trudną grą z ograniczoną ilością czasu. Ginąć będziemy niezwykle często, przynajmniej na początku, jak jeszcze nie posiadamy wysokiego poziomu doświadczenia. Ilość punktów zdrowia jest dość mała i wystarczy, że zostaniemy trafieni kilkoma ciosami i padniemy. Kiedy uda nam się przejść ten najbardziej niekorzystny okres, gra jest niezwykle miodna! Dostarcza masę przyjemności i wciąga. Pomimo faktu, że czasami musimy wrócić do poprzednich lokacji, aby ukończyć niektóre z zadań. Do tego Insanity's Blade jest niezwykle długą grą. Na jej ukończenie będziemy potrzebować około 15 godzin. To naprawdę bardzo dużo, jak na tytuł niezależny. Gorąco zapraszam do sprawdzenia i poczucia się niczym Conan Barbarzyńca! W Internecie możecie znaleźć darmowe demo Insanity's Blade.

Ocena: 5/5

Kup grę na: https://store.steampowered.com/app/334190/

Piątkowe Granie #13 - Oceanhorn

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #14 - Insanity's Blade