PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #13 - Oceanhorn

Piątkowe Granie #13 - Oceanhorn

Jest niewiele takich gier mobilnych, które powstają tylko na jedną platformę. Stają się one wtedy ekskluzywne i niezwykle pożądaną przez drugą grupę odbiorców. Tak jest w przypadku gry Oceanhorn, która trafiła tylko i wyłącznie na iOSa. Zapraszam na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

W tytule wcielamy się w młodego wojownika i poszukiwacza przygód. Zadaniem chłopca jest odnalezienie swojego ojca. Ruszył on na niezwykle niebezpieczną wyprawę. Musimy więc wyruszyć jak najszybciej w drogę, uratować ojca i powstrzymać bestię z otchłani oceanu.

Oceanhorn 2

Oceanhorn to niezwykle sympatyczna gra platformowa z elementami RPG. Walczymy z przeciwnikami, zdobywamy doświadczenie i pieniądze. Wypełniamy zadania, dużo chodzimy jak i przemieszczamy się przy pomocy statku na inne wyspy. Ich jest bardzo dużo i różnią się znacząco od siebie. Na jednych znajdziemy kupców, u których możemy kupić nowe przedmioty, a na drugich znajdziemy NPC, zleceniających nam zadania.

Oceanhorn 4

Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO

Swoimi założeniami Oceanhorn przypomina mi Zeldę. Główny bohater niezwykle kojarzy mi się z Linkiem. W grze znajdziemy niezwykle dużo jaskiń, grot czy innych niebezpiecznych miejsc. Podobnie podczas rozgrywki, możemy czuć się lekko zagubieni. Co prawda osoby zlecające nam zadania mówią co mamy zrobić. Jednak przytrafiają się momenty, że bezowocnie szukamy jakiegoś rozwiązania. Warto czytać uważnie wszystkie wypowiedzi NPCów i przeglądać dziennik.

Oceanhorn 1

Nie brakuje także prostych jak i rozbudowanych zagadek logicznych. Bardzo dobrze wkomponowują się w całą rozgrywkę. Niektóre nie stanowią dla nas żadnego wyzwania, ale trafiają się także te trudniejsze. Nie raz chciałem już skorzystać z poradnika, aby zdobyć rozwiązanie.

Oceanhorn 5

To co na pewno wyróżnia Oceanhorn to piękna grafika. Twórcy wykonali kawał dobrej roboty przygotowując dość bajkową oprawę wizualną. Jest lekka i niezwykle kolorowa. Postacie jak i niektóre obiekty wykonane są w trójwymiarze. Miałem okazję grać na najnowszej wersji 2.5, w której dodano wsprawcie dla iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Na tym smartfonie Oceanhorn działa niezwykle płynnie i w pełnych 60 klatkach na sekundę. Przyjemność z grania jest jeszcze większa przy zdecydowanie większej płynności. Nic się nie przycina, normalnie cud miód i orzeszki!

Oceanhorn 3

Oceanhorn to bardzo dobra i wciągająca gra dla posiadaczy iUrządzeń. Użytkownicy Androidów mogą pozazdrościć tego tytułu, ponieważ jest niezwykle grywalny. Długość rozgrywki szacowana jest na około 12 godzin. Jest to dość sporo jak na małą grę mobilną. Wielbiciele Zeldy będą się czuli jak ryba w wodzie. Osobiście Oceanhorn bardzo mi się spodobał i polecam tą grę każdemu. Nie odstrasza nawet dość wysoka cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za Oceanhorna w App Store. Gra jest wersji uniwersalnej, to znaczy, że uruchomimy ją zarówno na iPhonie jak i iPadzie.

Ocena: 4.5/5

Kup grę na: https://itunes.apple.com/pl/app/oceanhorn/id708196645?l=pl&mt=8

Piątkowe Granie #12 - Wiedźmin Gra Przygodowa

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #13 - Oceanhorn