PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #12 - Wiedźmin Gra Przygodowa

Piątkowe Granie #12 - Wiedźmin Gra Przygodowa

Uniwersum Wiedźmina jest niezwykle bogate. Można stworzyć naprawdę bardzo dużo ciekawych rzeczy. Powstają już komiksy oraz całkiem niedawno do sprzedaży trafiła gra planszowa. W tym materiale skupie się właśnie na tym ostatnim. Zapraszam was na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

Gry karciane stają się coraz popularniejsze. Można to zauważyć na przykładzie, wielkiego zainteresowania grą Hearthstone od Blizzarda. Gry planszowe także wracają do łask i częściej ludzie po nie sięgają. Wiedźmin Gra Przygodowa, to jeden z tych tytułów, który może zainteresować grupę osób lubiących gry planszowe jak i całe uniwersum Wiedźmina. Dzisiejsza omawiana gra trafiła na komputery, tablety z system (Android i iOS) jak i osobna papierowa gra planszowa.

Wiedźmin Gra Przygodowa 1

Skupię się głównie na wersji komputerowej Wiedźmina, w tą grałem zdecydowanie dłużej. Już na początku swojej przygody mamy możliwość zapoznania się z samouczkiem. Warto tutaj rozpocząć swoje pierwsze kroki. Gra uczy nas swoich zasad przy pomocy dobrze opracowanych filmów wideo. Są one podzielone na różne kategorie. Materiały są bardzo krótkie i pozwalają dowiedzieć się wszystkiego na wybrany temat. Bardzo dobra opcja dla prawdziwych nowicjuszy.

Wiedźmin Gra Przygodowa 2

Wybierając rozgrywkę, mamy aż dwie możliwości, bawić się możemy w trybie offline jak i online. Gra z żywymi przeciwnikami jest zdecydowanie lepsza, niż z komputerem. Rywalizować możemy także do czterech graczy przy jednym komputerze. Ta opcja podoba mi się zdecydowanie najbardziej. Kiedy mamy znajomych, którzy są chętni na rozgrywkę, można stworzyć niezłą imprezę.

Wiedźmin Gra Przygodowa 3

Gracz wybiera jednego spomiędzy czterech bohaterów. Są to: Geralt, Triss, Yarpen i Jaskier. Każdy z postaci posiada inne właściwości i gra się zdecydowanie inaczej. Postacie są dość dobrze zbalansowane. Jako gracz mamy dość dużą swobodę działania. Nie musimy rzucać kostką, aby poruszać się po mapie świata. Losowa jest tylko walka z przeciwnikami.. Bardzo dużo zależy od naszego szczęścia, jak ułożą się kości do gry.

Wiedźmin Gra Przygodowa 7

Plansza do gry to ogromna mapa świata. Każdy z graczy zaczyna w innym miejscu i ma zupełnie odmienne zadania do wykonania. Je wybieramy na początku gry. Są to karty w, których napisany jest nas przepis na zwycięstwo. Zadania podzielone są na główne, poboczne i wsparcie. Wykonując je otrzymujemy punkty, kto osiągnie największą ilość ten wygrywa. Zadania poboczne są najłatwiejsze do wykonania. Najczęściej ograniczają się do dotarcia do wybranego miasta. Zadania główne są zdecydowanie trudniejsze, musimy pokonać określonego przeciwnika. Te z kolei dzielą się na trzy poziomy trudności: złoty, srebrny i brązowy.

Wiedźmin Gra Przygodowa 4

Podczas gry możemy także rozwijać naszą postać. Każda z klasy postaci posiada inne punkty rozwoju. Dla przykładu Geralt potrafi wyważać mikstury, a Triss przygotowywuje czary. Warto odwiedzać okoliczne miasta, wypełniać zadania i śledztwa. Wybieramy odpowiednie kolory, które są nam potrzebne do ukończenia wybranego wątku.

Wiedźmin Gra Przygodowa 8

W grę Wiedźmin Gra Przygodowa grało mi się bardzo przyjemnie. Z początku czułem się jednak zdezorientowany. Nie wiedziałem co muszę zrobić i wszystko wydawało mi się dziwne. Często więc powracałem do samouczka, aby lepiej poznać zasady gry. Kiedy już nabrałem większej wiedzy na temat rozgrywki, grało mi się zdecydowanie lżej. Miałem kontrolę nad tym co robię i rozumiałem co robią przeciwnicy. Nie jest to prosta gra, dlatego kiedy zamierzamy grać z młodszymi bądź starszymi graczami musimy się liczyć z tym, że nie opanują oni zasad wciągu kilku partii.

Wiedźmin Gra Przygodowa 6

Wiedźmin Gra Przygodowa to świetny pomysł reklamy Wiedźmina. Szczególnie przed premierą trzeciej części, zapowiedzianej na maj 2015. Do tego czasu śmiało możemy grać w planszówkę. Podoba mi się, że przed rozpoczęciem gry, możemy wybrać długość rozgrywki. Pozwoli nam to na rozegranie kilku partii w określonym czasie. Nie zawsze dysponowałem odpowiednią ilością, aby grać godzinę czy dłużej. Wersję cyfrową można kupić na CDP czy GOG. Jeżeli nie lubimy spędzać wolnego czasu przed komputerem bądź tabletem, możemy kupić wersję papierową.

Wymagania: Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX/Radeon 4850 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Ocena: 4.5/5

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #12 - Wiedźmin Gra Przygodowa