PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #10 - The Waste Land

Piątkowe Granie #10 - The Waste Land

Tęsknicie za starymi czasami? Wasza ulubiona konsola się zepsuła i nie macie jak zagrać w klasyki? To na pewno będzie zainteresowani grą The Waste Land. Zapraszam na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

W grze wcielamy się w postać króla Zyron III. Jest on władcą wszystkich krain w The Waste Land. Pewnego dnia, na jednym z polowań, popełnia straszliwy błąd. Zabija dość niezwykłe zwierzę i skazuje swoją krainę na ogromne cierpienie. Główny obóz zostaje zniszczony przez potwory. Wszyscy nasi podwładni umierają. Będziemy musieli przywrócić równowagę i tylko my możemy tego dokonać. Należy pokonać 5 ogromnych bossów, którzy ukrywają się na ziemiach naszego królestwa.

The Waste Land 1

Rozgrywka bardzo przypomina takie gry jak Castlevania i Metroid. Królem poruszamy się po planszach, dużo skacząc i walcząc. Na swojej drodze spotykamy przeróżne potwory. Niekiedy po ich pokonaniu otrzymujemy przedmioty. Najczęściej są to nieprzydatne i wręcz niebezpieczne drobiazgi. Zepsute jedzenie obniży nasz poziom zdrowia. Na wylosowanie przydatnych przedmiotów będzie potrzebować dużo szczęścia.

The Waste Land 2

The Waste Land posiada dość spory i otwarty świat. Możemy wędrować przez różne krainy, na których spotkamy hordy przeciwników. Podoba mi się ten sposób rozgrywki, że mamy możliwość zdecydowania gdzie chcemy iść. Niekiedy nie jest to możliwe, ze względu na to, że musimy czasami dysponować specjalnym przedmiotem, aby przejść dalej. Buty z podwójny skokiem, pozwolą nam na dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Warto eksplorować otoczenie, ponieważ możemy natrafić na specjalne przedmioty. Serca zwiększające pasek zdrowia, należą do najbardziej pożądanych rzeczy. To dzięki większej ilości HP, jesteśmy silniejsi i mamy większe szanse na przeżycie.

The Waste Land 3

Podsumowanie Targów Hall of Games 2014

Do walki używamy miecza i łuku. Zdobyć możemy lepsze bronie, które zadają większe obrażenia różnym przeciwnikom. Są wrażliwi na dany typ miecza czy łuku. Często będziemy musieli eksperymentować i sprawdzać jaki typ broni sprawdza się najlepiej. Szkoda tylko, że tak niewygodnie zmienia się oręż. Musimy wejść do menu wybrać odpowiednią opcję i broń.

The Waste Land 4

Graficznie gra prezentuje poziom produkcji z NESa i GameBoya Colora. Autor zastosował także specjalny filtr, w którym widać szerokie poziome pasy. Nadaje to klimatu z czasów, kiedy grało się na telewizorach kineskopowych. Gdzie zauważalne były poziome linie. Szkoda tylko, że gra jest wyświetlana w tak niskiej rozdzielczości. Nie mamy możliwości jej zmienienia i zmuszeni jesteśmy grać na pełnym ekranie. W moim przypadku na rozdzielczości FHD, The Waste Land wyglądała niezwykle brzydko. Trudno było mi rozróżnić elementy tła od obiektów. Przeciwnicy bardzo sprytnie są ukryci, przez co łatwo można wejść w pułapkę. Może to na początku bardzo dekoncentrować podczas przechodzenia gry.

The Waste Land 5

The Waste Land to całkiem udany duchowy spadkobierca Castlevani i Metroida. Oferowany nam świat jest dość duży i otwarty. Mamy swobodę w dokonywaniu wyborów. Walka jest na plus jak i elementy zręcznościowo-platformowe. Tytuł oferuje nam naprawdę bardzo wiele godzin zabawy, do tego mamy dość ciekawą historię. To my jesteśmy winni za to co się wydarzyło i tylko my możemy przywrócić porządek tym ziemią. Szkoda tylko, że Zyron III nie awansuje na kolejne poziomy. Rozwijać możemy tylko pasek zdrowia, zbierając serca na niektórych lokacjach. Jeżeli lubicie klimat starych gier, bądź jesteście ciekawi The Waste Land gorąco zachęcam do sprawdzenia. Aktualnie trwa promocja -50% na ten tytuł.

The Waste Land 6

Wymagania: 1,4 GHz, 2 GB RAM, Karta grafiki DirectX 9.0 compliant, 50mb HDD, Windows XP

Ocena: 4/5

Kup grę na: https://store.steampowered.com/app/316970/

Piątkowe Granie #9 – Verdun

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #10 - The Waste Land