PODPOWIEDZI:

"3 Sposoby na:" Długie Granie na Komputerze!

"3 Sposoby na:" Długie Granie na Komputerze!

Kolejny odcinek z cyklu „3 Sposoby na…” przed nami. Dzisiaj przyjrzymy się rynkowi akcesoriów dla graczy – i nie chodzi tutaj o graczy niedzielnych, ale raczej tych hardkorowych, którzy swoje środowisko muszą mieć dobrze dopasowane, po to, aby było im, jak najwygodniej. W tworzeniu tego epizodu pomógł nam Hubert „Gordon” Blejch, rekordzista Guinessa w najdłuższym graniu w grę komputerową. Zapraszamy Was serdecznie na „3 Sposoby na godzinne granie przy komputerze!”

Wybraliśmy 3 najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas budowania środowiska przeznaczonego na długie granie. Jest ich oczywiście znacznie więcej, o czym napomkniemy pod koniec tego odcinka.

Sposób 1: Wybierz odpowiedni fotel!

Ze względów medycznych najważniejszym elementem środowiska gracza powinien być fotel – nie tylko wygodny, ale także taki, który zapewnia odpowiednie krążenie i nie uciska naszych organów wewnętrznych. Siedzisko powinno być na tyle długie, aby zapewniać pełne podparcie, od pośladków, aż po kolana. Podobnie jest z oparciem, czyli tylną częścią fotela, która powinna być dopasowana do naszego wzrostu i zapewniać komfort naszej głowie i szyi.

Do takiego fotela należy dorzucić podnóżek, który utrzyma naszą wyprostowaną pozycję, nie powinniśmy być pochyleni. Hubert „Gordon” Blejch za przykład podaje tutaj fotel firmy DX Racer, konkretnie serii D, to ona, zdaniem rekordzisty Guinessa jest odpowiednia dla osiągnięcia wysokiego komfortu rozgrywki.

Sposób 2: Wygodna klawiatura

Czytaj także: A może KeyPad zamiast klawiatury?

Gracze szczególną uwagę powinni zwrócić także na klawiaturę. Jej rozmiar powinien być niewielki, tak, aby można było ją ustawić pod odpowiednim kątem, jak najwygodniej dla nadgarstka. Tutaj z pomocą przychodzą tak zwane Keypady, które są dedykowane graczom. Takie urządzenia posiadają minimalną ilość klawiszy, po to żebyśmy mieli dostęp do wszystkich z nich, bez odrywania dłoni od klawiatury. Niestety, jak to bywa w niszy, tego typu wynalazki są stosunkowo drogie – Razer Orbweaver mający 30 programowalnych i podświetlanych przycisków mechanicznych oraz regulowaną długość, szerokość, a nawet kąt podpórki śródręcza kosztuje aż 499 zł.

Mamy jednak nieco tańsze zamienniki. Tracer Avenger ma 45 membranowych przycisków, których niestety nie możemy programować, a samo urządzenie ma ograniczone możliwości regulacji. Jest jednak plus takiego rozwiązania – cena wynosząca około 60 zł.

Sposób 3: Słuchawki, które nie męczą uszu

Hardkorowy entuzjasta elektronicznej rozrywki, podobnie, jak gracz profesjonalny, nie może sobie pozwolić na używanie głośników. Do dobrej zabawy potrzebne są wygodne słuchawki. Ich najważniejszą cechą powinno być dobre dopasowanie do małżowiny usznej, chodzi o to, żeby nasze uszy nie wychodziły poza obrys nauszników. Słuchawki nie powinny także przesadnie uciskać na naszą głowę. Trzeba zaznaczyć, że to bardzo indywidualna sprawa, każdej osobie mogą pasować zupełnie inne modele. Z opinii większości użytkowników wynika jednak, że takie pary, jak SteelSeries Siberia, Creative Fatal1ty, Logitech G430 czy stosunkowo nowe HyperX Cloud nie męczą uszu, nawet podczas długiego użytkowania. Jeżeli nie potrzebujecie mikrofonu w słuchawkach, wtedy możecie rozszerzyć zakres poszukiwań poza słuchawki gamingowe i zajrzeć do sklepów muzycznych, tam czekają na Was wygodne słuchawki studyjne, które jednocześnie idealnie izolują dźwięki dochodzące z otoczenia. Mamy świadomość, że to, co Wam przedstawiliśmy nie wyczerpuje problemu spędzania wielu godzin przed komputerem.

Być może w przyszłości na portalu VideoTesty.pl pojawi się obszerny poradnik poruszający ten temat. Ta kwestia, jest wbrew pozorom bardzo szeroka – dotyka takich elementów, jak: kolor ścian w pomieszczeniu, natężenie i kierunek światła, rodzaj i ustawienie monitora czy rozmiar biurka. Trzeba pamiętać także o podkładkach pod nadgarstki lub najlepiej pod łokcie – jednakże specjalistycznych poduszek dla graczy próżno szukać w sklepach. Na potrzeby bicia rekordu Guinessa, podczas PGA 2014, GordoN musiał sam uszyć swoje podłokietniki. Nie zapominajcie także o podstawowych zasadach BHP – należy, co jakiś czas robić sobie przerwy od komputera, lub chociaż przerwy w patrzeniu na sam monitor, kierując wzrok w najdalszy możliwy punkt, a także o tym, aby zakraplać sobie gałki oczne.

To już wszystko w dzisiejszym odcinku z serii „3 Sposoby na…”. Dajcie znać w komentarzach czy nasze patenty Wam się przydały, podajcie swoje przykłady, a także propozycje na nowe epizody. Jak zwykle czekamy na Was przy okazji nowych filmów i artykułów na VideoTesty.pl.

blog comments powered by Disqus
"3 Sposoby na:" Długie Granie na Komputerze!