PODPOWIEDZI:

Najlepsze Dodatki do Przeglądarek dla Front-end Developera

Najlepsze Dodatki do Przeglądarek dla Front-end Developera

Tworzenie stron internetowych nie jest wcale takie trudne. Wystarczy poznać kilka technologii i sami możemy przygotować szablon. Przydadzą się nam także dodatki do przeglądarek, aby przyśpieszyć naszą pracę. Zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu.

1. Firebug

Moje ulubione narzędzie, bez którego nie wyobrażam sobie tworzenia stron. Pozwala na podejrzenie źródła strony, możliwość edytowania w czasie rzeczywistym i na wiele, wiele więcej. Wtyczka jest darmowa i dostępna na przeglądarkę Firefox. Domyślnie inne przeglądarki takie jak np. Chrome, od razu posiadają podobne narzędzie. Wystarczy nacisnąć przycisk F12, aby aktywować tą funkcjonalność. Jednak dla mnie Firebug, jest zdecydowanie wygodniejszy w obsłudze.

Pobierz dla Firefox

2. ColorZilla

Prosty program do pobierania kolorów. Użycie tego dodatku jest bardzo zbliżone, do pobierania koloru w programie graficznym. Często przeglądając różne strony internetowe, na trafiamy na interesujące nas kolory. Chcemy je sobie zapożyczyć na naszą witrynę, ale pojawia się problem. Nie wiemy jaką wartość (HEX) ma interesujący nas kolor. Z pomocą przychodzi ColorZilla, która potrafi pobrać kod szesnastkowy. Wtyczka jest darmowa i dostępna na Firefoxa i Chrome.

Pobierz dla Firefox

Pobierz dla Chrome

3. MeasureIt

Kolejny ciekawy dodatek do przeglądarek Firefox i Chrome. Pozwala na zmierzenie wysokości i szerokości, interesujących nas komponentów na stronie internetowej. Wystarczy uruchomić MeasureIt i zmierzyć interesujący nas obszar. Wtyczka przydaje się od czasu do czasu, dlatego warto ją mieć zainstalowaną.

Pobierz dla Firefox

4. LiveReload

Często pisząc kod strony internetowej, chcemy mieć możliwość zobaczenia wprowadzonych zmian. Najczęściej musimy zapisać dokument i następnie odświeżyć okno przeglądarki. Dzięki dodatkowi LiveReload, wtyczka sama dba o to, aby odświeżyć okno Chrome. Dodatek który trzeba mieć zainstalowany, jeżeli zajmujemy się tworzeniem stron internetowych na dłuższą metę.

Pobierz dla Chrome

5. Screengrab

Prosty dodatek, który pozwoli nam na zrobienie zrzutu ekranu. Tak przygotowany plik możemy później wysłać np. klientowi, pokazując owoc naszej pracy. Zbyt często nie będziemy korzystać z Screengrab, ale warto mieć go w swojej przeglądarce. Warto także upamiętniać wygląd naszej witryny, aby kiedyś przypomnieć sobie jak się prezentowała.

Pobierz dla Firefox

6. Html Validator

Należy dbać o poprawność napisanego przez nas kodu. Wtyczka pozwala sprawdzić naszą stronę internetową, czy nie zawiera błędów. Warto trzymać się standardów, tym bardziej tworzenia witryn. Wtyczka Html Validator niezwykle przyśpieszy nasz proces, niż byśmy musieli wchodzić na validator i za każdym razem sprawdzać ręcznie.

Pobierz dla Firefox

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Dodatki do Przeglądarek dla Front-end Developera