PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
LG G7 ThinQ vs Xiaomi Mi Mix 2S

TOP 6 Aplikacji Dla Polepszenia Twojej Produktywności i Organizacji Czasu!

  • Dodano: 2 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena: (2) (0)
TOP 6 Aplikacji Dla Polepszenia Twojej Produktywności i Organizacji Czasu!

Organizacja czasu i produktywność to tematy ostatnimi czasy bardzo na topie. Doba trwa tylko 24 godziny, a zadań do wykonania w ciągu dnia na kolejne 12. Jak w takim razie zmieścić się w czasie? Być może pomogą poniższe aplikacje na Androida.

Pierwsze dni marca stawiają przed nami dosyć trudne pytanie: na ile wywiązujemy się z naszych noworocznych postanowień? Niestety, statystyki mówią, że większość z nas zrezygnowała już z tworzenia nowych nawyków, ćwiczeń na siłowni, uprawiania sportów, nauki języków, czytania książek i innych planów, dzięki którymmieliśmy poprawić nasz wygląd, czy też usprawnić wiedzę i intelekt.Gdzieś tam, między kolejnym obejrzanym serialem, wypitą colą, a popołudniową drzemką, zapomnieliśmy o naszych pomysłach na kolejny rokżycia. A czas nieubłaganie leci dalej. Czy powinniśmy czekać do kolejnego roku z nowymi postanowieniami? Niekoniecznie. Być może szczegół zadecydował o tym, że nam się nie udało. A jeżeli się udało, nie znaczy to, że nie mogło udać się lepiej! Organizacja czasu, tworzenie nawyków, notowanie zadań, tworzenie map myśli i baz danych – te wszystkie elementy są esencją samorozwoju. Na szczęście żyjemy w XXI wieku i mamy do tego masę narzędzi! Dziś przedstawię kilka, naprawdę dobrych aplikacji, które pomogą Wam odnaleźć prawidłową ścieżkę rozwoju. Nie mówię tutaj, że „zrobią za nas robotę”. Oj, to by było zbyt łatwe. Ale na pewno usprawnią nasze codzienne trudy. Oto moje TOP aplikacji dla Androida do polepszenia swojej produktywności i organizacji czasu!

Evernote – aplikacja do tworzenia notatek

Nie ma nic gorszego niż nadmiar informacji do zapamiętania. Wszystko miesza się w głowie powodując niezły raban w naszym codziennym życiu. Wprawdzie możemy zapisać sobie najważniejsze rzeczy na kartce, ale czemu by nie ułatwić sobie życia i wybrać narzędzie które automatycznie synchronizuje nam wszystkie notatki jakie tworzymy i pozwala otworzyć je na każdym urządzeniu, na którym jest zainstalowane? Takie jest właśnie Evernote – pozwala zrobić listę zakupów na komputerze, a potem bez problemu otworzyć ją w markecie poprzez smartfona. I nie chodzi tu tylko o tekst, ale również o zdjęcia czy zapiski głosowe. Do notatki możliwe jest również dołączenie pliku jeżeli mamy taką potrzebę. Możemy utworzyć różne dzienniki, a w nich umieszczać poszczególne zapiski. Wszystko uporządkowane i posegregowane, wszystko w jednym miejscu. Tak właśnie jak potrzebujesz.

<<< Świetny model telefonu od Huawei! >>>

evernote

W wolnej chwili sprawdź 10 rzeczy które zrobi za Ciebie Twój smartfon! >>>

Money Lover: Kontrola Wydatków

Czas to pieniądz? Dokładnie! Jeśli chcemy być zorganizowani, nie możemy kontrolować jedynie naszego czasu, ale również nasze przychody i wydatki. Z pomocą przychodzi Money Lover – przydatne, estetyczne i intuicyjne urządzenie do zarządzania domowym budżetem. Pozwala ono na tworzenie różnych kategorii wydatków, dzięki czemu możemy prześledzić w przystępnej formie na co najwięcej wydajemy pieniędzy i gdzie możemy przyoszczędzić, przypomina o zapłacie rachunków i pozwala dzielić się danymi z rodziną. Co więcej, podobnie jak wyżej opisany Evernote, pozwala na synchronizację danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Jak zachwalają twórcy Money Lovera: „Grosz niewydany, to grosz zarobiony.” – warto o tym pomyśleć!

moneylover


Poznaj najlepsze Zmywarki, Wybraliśmy najlepsze modele do zabudowy i wolnostojące

Habitica: Gamify Your Tasks

A może by tak potraktować swoje życie jako grę właśnie? Zdobywać punkty dzięki podążaniu za dobrymi nawykami, wypełnianiu codziennych zadań i celów? Właśnie taka jest Habitica. W przyjemny sposób pozwala zarządzać naszymi obowiązkami, wykorzystując grywalizację. Aplikacja pozwala na wcielenie się w bohatera, który poprzez wypełnianie planów otrzymuje doświadczenie i złoto – dzięki którym kupujemy nagrody. Owe nagrody możemy dodać sami: będzie to np. wyjście do kina czy kilka godzin gry na konsoli. Ale uwaga – za niewypełnianie zadań może nas czekać utrata wirtualnego życia. Habitica to również aplikacja społecznościowa: pozwala na tworzenie zespołów graczy mogących wzajemnie motywować się do działania i śledzić postępy. To czy takiej opcji potrzebujemy to już zależy od nas, warto jednak taką możliwość odnotować.

habitica

Goal Tracker & Habit List

No ale cóż – jedni lubią gry i rozbudowane środowisko, inni po prostu potrzebują aplikacji która pomoże im wyrobić odpowiednie nawyki. Dla tych drugich stworzono Goal Tracker & Habit List – dzięki przejrzystej formie pozwala nam śledzić nasz progres (bądź regres), wyznaczać cele i tworzyć nawyki. Jeżeli potrzebujesz stosunkowo prostego narzędzia, Goal Tracker jest właśnie dla Ciebie.

<<< Zobacz świetny smartfon Huawei! >>>

Brain Focus Productivity Timer

A więc przejdźmy do konkretów! Masz jeszcze 5 godzin dzisiejszego dnia, co zrobisz, żeby wykorzystać je jak najlepiej? Uruchomisz Brian Focus Productivity Timer – aplikację pozwalającą na dokładne zarządzanie czasem pracy i przerwami. Określiłbym go przede wszystkim jako motywator – wyświetlając ilość czasu która pozostała nam na skończenie zadania, motywuje nas do jak najszybszego działania. Dzięki temu działamy sprawniej, nie obijamy się, nie przeglądamy zbędnych stron internetowych ani nie smsujemy. Skupiamy się na zadaniu tu i teraz. Wyświetlanie czasu na zadanie to nie jedyna funkcja tej aplikacji. Pozwala ona na wyłączenie z jej poziomu rozpraszaczy (Wi-Fi i dźwięków), dodanie dodatkowego czasu jeśli go potrzebujemy, a także skrócenie przerwy jeżeli mamy wystarczający zapał do dalszej pracy.

brain focus

<<< Kolejny znakomity smartfon Huawei w dobrej cenie! >>>

Mindly (mind mapping) – tworzenie map myśli

Mindly to bardzo interesująca aplikacja, pozwalająca na tworzenie nieskończonych map myśli. Tworzenie map myśli to oryginalny sposób tworzenia notatek, pozwalający na angażowanie obu półkul mózgu i synergiczną ich współpracę. Tworzenie map myśli zwiększa efektywność nauki i powoduje, że mniej czasu poświęcamy na wyuczenie się danego zagadnienia. Oszczędza więc czas, który możemy poświecić na inne czynności. Aplikacja bardzo intuicyjna, brakuje w niej trochę dodatkowych elementów które moglibyśmy dodać do naszej mapy. Powoduje to jednak zwiększenie przejrzystości i czytelności map. Zdecydowanie warto się z nią zapoznać!

mindly android

<<< Tani i ciekawy smartfon Sony Xperia! >>>

Oto moje subiektywne TOP 6 aplikacji poprawiających produktywność. Każda z nich dodaje nam coś ciekawego i poprawia nasze codziennie osiągi. Pamiętajcie jednak, że kilka programów na komórkę nie spowoduje, że nagle ruszycie się z miejsca – tu działa przede wszystkim silna wola i chęć działania. Bez tego ani rusz, a aplikacje mogą jedynie nam pomóc.

blog comments powered by Disqus
TOP 6 Aplikacji Dla Polepszenia Twojej Produktywności i Organizacji Czasu!