PODPOWIEDZI:

Dom Sterowany Przez Telefon - Podpowiemy Jak Ułatwić Sobie Życie

Dom Sterowany Przez Telefon - Podpowiemy Jak Ułatwić Sobie Życie

Telefon komórkowy już od dawna nie służy tylko do rozmów i wysyłania sms-ów. Dzisiejsze możliwości pozwalają na to, by telefon zastępował nam w dużej mierze komputer, konsole do grania, e-book itp. A to nie wszystko! W naszym artykule przedstawimy jak za pomocą telefonu można sterować domem i ułatwić sobie życie.

Parę lat temu mało kto, by pomyślał, że telefon komórkowy będzie tak wielozadaniowy. Wszystko z biegiem czasu się rozwija i tak samo rozwijają się możliwości telefonu komórkowego. Smartfon może naprawdę wiele, a czy wiesz jak za jego pomocą możesz zarządzać domem?! Oto kilka rozwiązań, które warto wcielić w życie w swoim domu. 

Kontrola i sterowanie urządzeniami 

Marzyliście kiedyś, by bez wstawania z łóżka czy fotela wyłączyć światło czy też otworzyć okno?! Przyznam się, że ja nie raz. Teraz nie trzeba o tym marzyć bo jest to możliwe dzięki innowacyjności jaką mamy dzięki nowoczesnym zastosowaniom technologicznych połączonych z telefonami komórkowymi. 

Co dokładnie można zrobić dzięki nowoczesnym systemom?! Kiedy jesteśmy w drodze do domu, a chcemy mieć pewność, że pomieszczenia będą nagrzane lub w odpowiednim momencie włączy się klimatyzacja i wejdziemy do domu gdzie temperatura jest idealna. Wszystko to jest możliwe dzięki włączeniu ogrzewania czy też klimatyzacji przez odpowiednią aplikacje w naszym telefonie. 

W ten sam sposób możemy otworzyć bramę kiedy będziemy chcieli wjechać na posesje czy też wpuścić gości. Zamknąć lub otworzyć okno. Spuścić lub podnieść żaluzje. Zapalić światło na podjeździe lub w każdym innym pomieszczeniu, które mamy zintegrowane z naszym telefonem. 

Kontrola zużycia energii 

Dzięki udogodnieniu jakim jest sterowanie urządzeniami przez telefon nawet na końcu świata, możemy zarządzać i kontrolować zużycie energii i w znacznym stopniu zaoszczędzić na rachunkach. Z pewnością nie raz zdarzyło się nam zapomnieć wyłączyć światła, a niestety energia kosztuje. Dzięki temu, że mamy możliwość kontrolowania zarówno oświetlenia jak i innych urządzeń z pewnością nie będziemy wydawać na energię więcej pieniędzy niż potrzeba. 

Na rynku istnieje coraz więcej urządzeń, które są zintegrowane z telefonami, dzięki temu możemy nie tylko je włączać i wyłączać ale mamy kontrolę nad zużyciem energii oraz możemy analizować tryb pracy urządzenia. 

Bezpieczeństwo

Za pomocą komórki można również zadbać o kwestie bezpieczeństwa, które jest bezcenne. Systemy, które wcześniej opisywaliśmy pozwalają np. upozorować obecność domowników podczas ich nieobecności poprzez włączenie oświetlenia czy unoszenie rolet. 

Kolejnym rozwiązaniem jest zamontowanie kamer, które będą nam pokazywały obraz całą dobę miedzy innymi na osobistym telefonie. Umożliwia nam to kontrolowanie na bieżąco co się w domu dzieje. Fajną , dodatkową opcją, która pozwala na poczucie większego bezpieczeństwa są czujniki dymu i ruchu, które mają możliwość wysyłania sygnału, że coś się dzieje. Otrzymujemy wtedy sms z informacją o zagrożeniu. Pozwala to na szybką reakcję i pozbycie się zagrożenia. 

Rozrywka

Kwestie oszczędnościowe, bezpieczeństwa oraz wygodne zarządzanie urządzeniami to nie wszystko. Za pomocą komórki zintegrowanej z urządzeniami można sobie zapewnić sobie świetną rozrywkę. Są dostępne głośniki oraz inne sprzęty muzyczne, które współgrają z telefonami. Można je włączać i wyłączać, decydować co ma lecieć i na jakim urządzeniu itp. Jeśli urządzenia nie mają od razu takiej możliwości można zakupić specjalny router, który po podłączeniu do urządzenia będzie działał na podobnej zasadzie. 

Jeśli jesteśmy posiadaczami Smart TV, masz wiele możliwości, by zarządzać nim telefonem. Wystarczy, że telewizor i smartfon podłączone są do jednej sieci i możemy szukać, wybierać filmy, przełączać kanały przesyłać filmiki, czy zdjęcia na ekran itp. Jeśli jednak nie posiadamy Smart TV istnieje możliwość dokupienia specjalnej wtyczki HDMI do streamingu i będziecie mogli cieszyć się tymi samymi funkcjami co Smart TV.

blog comments powered by Disqus
Dom Sterowany Przez Telefon - Podpowiemy Jak Ułatwić Sobie Życie