PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

SteelSeries Rival 700 - Innowacyjna Myszka z Ekranem OLED czy Nadmiar Bajerów?

SteelSeries Rival 700 - Innowacyjna Myszka z Ekranem OLED czy Nadmiar Bajerów?

Już niedługo na naszym rynku pojawi się niezwykle zaawansowana mysz SteelSeries Rival 700, która stanie się tym samym flagowym gryzoniem wspomnianego producenta. Pojawia się jednak pytanie, czy będzie to nowy król na swoim rynku, czy jednak są tu pewne minusy. W poniższym materiale postaram się to rozwikłać.

Zaawansowana specyfikacja

Nie ulega wątpliwości, że SteelSeries Rival 700 idzie do przodu ze swoją specyfikacją. Na pierwszy plan wysuwa się zaawansowany sensor optyczny PixArt PMW3360. Jego maksymalna czułość osiąga pułap aż 16000 DPI. Powstaje jednak pytanie, kto takie DPI w ogóle wykorzysta?

Rival 100 + podkładka gratis!

Poniżej specyfikacja SteelSeries Rival 700:

 • Typ i model sensora: optyczny, PixArt PMW3360
 • Zakres czułości DPI: 100 – 16 000 DPI
 • Prędkość: 300 IPS
 • Przyspieszenie: 50 G
 • Czas reakcji: 1 ms (1000 Hz)
 • Akceleracja sprzętowa: nie
 • Konstrukcja/Profilowanie: dla praworęcznych (palm / claw / fingertrip grip)
 • Liczba przycisków: 7 (7 programowalnych)
 • Żywotność przełączników: 30 mln kliknięć
 • Transmisja: przewodowa, USB
 • Wymiary i waga: 124,85 x 68,46 x 41,97 mm / 159 g

Zarys dobrego Rivala

Zawsze zwracam ogromną uwagę na kształt i ergonomię myszki. Pod tym względem Rival 700 dość mocno przypomina poprzedników i... bardzo dobrze. Jestem praktycznie pewien, że mysz będzie bardzo komfortowa w użytkowaniu.

-------------------------------------
Myszki dla Graczy: 

-------------------------------------
Subtelne profilowanie (pod osoby praworęczne) powinno być na tyle uniwersalne, że całe rzesze graczy będą zachwycone wygodą obsługi gryzonia.

Nie powinno być także żadnych narzekań na dwa boczne przyciski umieszczone pod kciukiem. Dla mnie są one bardzo ważne w większości gier.

Zobacz też nietuzinkowego Rivala 300 Fade!

Modularna budowa

SteelSeries zapewnia, że Rival 700 wyróżnia się modularną konstrukcją, która da użytkownikowi sporo udogodnień. Chodzi konkretnie o to, że samodzielnie możemy wymienić kabel USB, górną pokrywę myszki, a nawet sensor. Szkoda jedynie, że tylko dodatkowy kabel znajduje się w zestawie.

Innowacje - ekran OLED i system drgań

Teraz chyba najciekawsza część tego materiału, czyli omówienie najważniejszych nowości i innowacji dotyczących Rivala 700. Na pierwszy plan wysuwa się niewielki ekran OLED umieszczony z boku myszki. Wydaje się to dość szalonym pomysłem, ale producent rzeczywiście zdecydował się na umieszczeniu ekranu na swoim gryzoniu.

Myszki do Gier Powyżej 250 zł - Jaką Myszkę Kupić? Ranking TOP 2016

Co może się na owym wyświetlaczu pojawić? Np. stan zdrowia naszej postaci, różne statystyki czy animacje. Czy jest to jednak tak potrzebne? Najważniejsze informacje o rozgrywce możemy zwykle szybko podglądnąć jednym przyciskiem klawiatury. Stan HP praktycznie zawsze jest blisko naszego wzroku. Statystyki sprawdza się natomiast raczej po rozgrywce czy danej rundzie.

Przydatność ekranu OLED jest moim zdaniem sprawą indywidualną. Jeżeli chcecie znać moją opinię, to powiem tylko jedno - zbędny bajer zwiększający cenę.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Kolejną ciekawostką jest system drgań, które powiadomią nas np. o niskim stanie zdrowia. Działa to więc podobnie do wibracji w padach. To też sprawa indywidualna - jedni będą zachwyceni, drudzy rozdrażnieni takimi drganiami. Osobiście ciężko mi takie rozwiązanie oceniać - poczekam do testów.

Kiedy i za ile?

Na Rivala 700 jeszcze trochę poczekamy - premiera w Polsce została wyznaczona na początek kwietnia. Dla wielu graczy sporą przeszkodą może być jednak cena tego gryzonia. Mowa bowiem o kwocie 449 zł. Mamy tu jednak wysoką precyzję, ergonomię i sporo innowacji - jeżeli nie są one dla Was zbędne, to poważnie pomyślcie nad zakupem nowego Rivala.

Jakie myszki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu myszek z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które myszki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Zowie FK1+ Zowie FK1+Best of the best!
2SteelSeries Rival 300 SteelSeries Rival 300 Sprawdź sam
3Zowie EC1-A Zowie EC1-A Ten ma niezłą cenę!
4Razer DeathAdder Chroma Razer DeathAdder Chroma Polecany model
5Zowie FK2 Zowie FK2 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
SteelSeries Rival 700 - Innowacyjna Myszka z Ekranem OLED czy Nadmiar Bajerów?