PODPOWIEDZI:

Filmy i Zdjęcia Bez Rozmyć - Nagrywanie Kamerą z Gimbalem

Filmy i Zdjęcia Bez Rozmyć - Nagrywanie Kamerą z Gimbalem

Sama jakość nagrywanych mnateriałów to nie wszystko. Bo co nam z tego, jeżeli obraz często jest rozmyty i chwiejny? Są jednak na to sposoby. Mowa o kamerach z gimbalem. Poniżej doradzamy jak ich używać, by uzyskać jak najlepsze efekty.

DJI OSMO - przykład kamery z gimbalem

Bardzo ciekawą kamerą ze stabilizatorem jest sprzęt DJI OSMO. Mamy tu 12-megapikselową matrycę Sony Exmor R CMOS w rozmiarze 1/2.3 cala. Bez problemu nagramy film w standardzie 4K. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to z kolei 4000 x 3000 px.

kamera z gimbalem

Jeżeli chodzi o sam stabilizator, to mamy tu do dyspozycji 3-osiowy stabilizator Zenmuse X3. Powstaje jednak pytanie - co z podglądem nagrywania, skoro nie ma tu wyświetlacza LCD? Pracę urządzenia kontrolujemy za pomocą naszego smartfona! Urządzenie mobilne da nam również podgląd, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Co do konstrukcji, jest bardzo kompaktowa, ale zarazem wytrzymała. To właśnie esencja kamer z gimbalem, nie mogę one być przecież zbyt ciężkie czy duże. Omawiany model jest z pewnością niezwykle poręczny.

Odpowiednie spasowanie komponentów

Przy korzystaniu z tego typu kamery, podstawą jest odpowiednie spasowanie komponentów. Można tu przecież wyróżnić sam stabilizator, kamerę sportową, a także dedykowany uchwyt. Gdy wszystko jest spasowane, wystarczy "celować" kamerą w interesujący nas punkt i nagrywać wszystko w wysokiej jakości.

odpowiednie komponenty

Zdalne zarządzanie

Kręcenie jakichkolwiek materiałów bardzo ułatwia zdalne zarządzanie, które mamy np. w przypadku omawianej wcześniej kamery DJI OSMO. Wystarczy jedynie posiadać smartfon i zainstalować na nim dedykowaną aplikację.

Dzięki niej będziemy mogli sterować kamerą z poziomu wyświetlacza. Da nam to również opcję podglądu nagrywanych materiałów.

zdalne zarządzanie

Przydatne akcesoria

Zawsze możemy dokupić dodatkowe akcesoria, które zwiększą efektywność pracy kamery. Może to być trójnogi statyw, który zapewni dodatkową stabilność na różnych powierzchniach. Jeśli chcemy filmować z większych odległości, to przyda się wydłużający się wysięgnik. Warto więc przed zakupem danego modelu poznać akcesoria w zestawie, jak i te, które można osobno dokupić.

blog comments powered by Disqus
Filmy i Zdjęcia Bez Rozmyć - Nagrywanie Kamerą z Gimbalem