PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Filmy i Zdjęcia Bez Rozmyć - Nagrywanie Kamerą z Gimbalem

Filmy i Zdjęcia Bez Rozmyć - Nagrywanie Kamerą z Gimbalem

Sama jakość nagrywanych mnateriałów to nie wszystko. Bo co nam z tego, jeżeli obraz często jest rozmyty i chwiejny? Są jednak na to sposoby. Mowa o kamerach z gimbalem. Poniżej doradzamy jak ich używać, by uzyskać jak najlepsze efekty.

DJI OSMO - przykład kamery z gimbalem

Bardzo ciekawą kamerą ze stabilizatorem jest sprzęt DJI OSMO. Mamy tu 12-megapikselową matrycę Sony Exmor R CMOS w rozmiarze 1/2.3 cala. Bez problemu nagramy film w standardzie 4K. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to z kolei 4000 x 3000 px.

Jeżeli chodzi o sam stabilizator, to mamy tu do dyspozycji 3-osiowy stabilizator Zenmuse X3. Powstaje jednak pytanie - co z podglądem nagrywania, skoro nie ma tu wyświetlacza LCD? Pracę urządzenia kontrolujemy za pomocą naszego smartfona! Urządzenie mobilne da nam również podgląd, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zakup DJI OSMO już teraz!

Co do konstrukcji, jest bardzo kompaktowa, ale zarazem wytrzymała. To właśnie esencja kamer z gimbalem, nie mogę one być przecież zbyt ciężkie czy duże. Omawiany model jest z pewnością niezwykle poręczny.

Odpowiednie spasowanie komponentów

Przy korzystaniu z tego typu kamery, podstawą jest odpowiednie spasowanie komponentów. Można tu przecież wyróżnić sam stabilizator, kamerę sportową, a także dedykowany uchwyt. Gdy wszystko jest spasowane, wystarczy "celować" kamerą w interesujący nas punkt i nagrywać wszystko w wysokiej jakości.


Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!

Zdalne zarządzanie

Kręcenie jakichkolwiek materiałów bardzo ułatwia zdalne zarządzanie, które mamy np. w przypadku omawianej wcześniej kamery DJI OSMO. Wystarczy jedynie posiadać smartfon i zainstalować na nim dedykowaną aplikację.

Najlepsze akcesoria do DJI OSMO

Dzięki niej będziemy mogli sterować kamerą z poziomu wyświetlacza. Da nam to również opcję podglądu nagrywanych materiałów.

Przydatne akcesoria

Zawsze możemy dokupić dodatkowe akcesoria, które zwiększą efektywność pracy kamery. Może to być trójnogi statyw, który zapewni dodatkową stabilność na różnych powierzchniach. Jeśli chcemy filmować z większych odległości, to przyda się wydłużający się wysięgnik. Warto więc przed zakupem danego modelu poznać akcesoria w zestawie, jak i te, które można osobno dokupić.

Jakie kamery są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kamer z 5/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które kamery warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Sony NEX-FS700 Sony NEX-FS700Best of the best!
2Sony HDR-CX6 Sony HDR-CX6 Sprawdź sam
3Sony HDR-CX450 Sony HDR-CX450 Ten ma niezłą cenę!
4Sony FDR-AXP33 Sony FDR-AXP33 Polecany model
5Panasonic HC-V160 Panasonic HC-V160 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 30 Najbardziej Popularnych Kamer Zeszłego Miesiąca!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Filmy i Zdjęcia Bez Rozmyć - Nagrywanie Kamerą z Gimbalem
Autor: Łukasz