PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Epson o Historii i Przyszłości Druku

Epson o Historii i Przyszłości Druku

Firma Epson jest jednym z liderów na rynku drukarek. Warto wiedzieć, że wspomniany producent często organizuje ciekawe eventy dotyczące historii i oczywiście przyszłości druku. W poniższym artykule dowiecie się więcej o wizji i wkładzie marki Epson we wspomnianą branżę.

Aż trzydziestu przedstawicieli mediów IT, lifestyle i biznesowych spotkało się całkiem niedawno z Epsonem, gdzie motywem przewodnim stała się historia i przyszłość druku.

Dużą ciekawostką były odniesienia do przełomowych dzieł znanych artystów. Chodzi konkretnie o powrót do XIX-wiecznej litografii, zdecydowaną kolorystykę Andy’ego Warhola i komiksy w stylu Roya Liechtensteina.

Drukarka o szerokim zastosowaniu Epson WorkForce WF-3620DWF

Wszystkie te elementy postanowiono "przemycić" w trzech wielkoformatowych portretach członków zespołu Epson. Było więc co podziwiać, szczególnie, że swoją pracę zaprezentowało dwóch czołowych polskich fotografików - Jacek Bonecki i Krzysztof Gierałtowski.

Zabraknąć nie mogło innowacyjnych urządzeń i technologii. Technologia Digigraphie gwarantuje bowiem ponad 100-letnią trwałość wydruku. Korzystają z niej najlepsze muzea i galerie.

Każdy wydruk potrzebuje jednak odpowiedniego narzędzia. Zadbały o to urządzenia Epson wyposażone w technologię stałego zasilania w atrament (ITS). Oprócz tego, hitem stała się filigranowa drukarka WF-100W przystosowana do pracy mobilnej na baterii, a także solidny biurowy kombajn z serii WorkForcePro.

Drukarka Epson L850 i 3 lata gwarancji!

Wracając do samego spotkania, dwóch prelegentów - Leszek Sulich i Marek Jankowski - poruszało ciekawe zagadnienia. Pierwszy z nich opowiadał o technologii druku, kolejnych ważnych zmianach, które pojawiały się w coraz to nowszych narzędziach i urządzeniach drukujących. Wpływ upowszechnienia druku na życie codziennie, sztukę i biznes również mógł zostać w pamięci.

Marek Jankowski przestawił natomiast historię firmy Epson z naciskiem na pokazanie realizacji długofalowej wizji, a nie tylko wprowadzania kolejnych technologii. Była to świetna okazja to ponownego zaprezentowania innowacyjnych drukarek ITS ze stałym zasilaniem w atrament.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Były też prognozy dotyczące rynku. Pojawiły się opinie, że za dwa lata Epson zamierza osiągnąć ok. 20-procentowy udziału w rynku urządzeń atramentowych w Polsce. Jednym z powodów takiego obrotu sprawy ma być większe zapotrzebowanie na urządzenia z ITS w różnych segmentach rynku.

Na końcu spotkania nie zabrakło i teorii, i praktyki. Ekspertom zadawać można było pytania, a atrakcją było drukowanie zdjęć najwyższej jakości. Mimo tak dużej intensywności pracy, tusz w drukarce L850 zmniejszył się niezauważalnie.

Jakie drukarki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu drukarek z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które drukarki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1HP DeskJet Ink Advantage 4535 HP DeskJet Ink Advantage 4535Best of the best!
2Canon PIXMA MG3650 Canon PIXMA MG3650 Sprawdź sam
3Brother DCP-J105 Brother DCP-J105 Ten ma niezłą cenę!
4HP DeskJet Ink Advantage 3775 HP DeskJet Ink Advantage 3775 Polecany model
5HP OfficeJet 7510 All-in-One HP OfficeJet 7510 All-in-One Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Klasyfikacja TOP 30 Drukarek - Którą Drukarkę Kupić?

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Epson o Historii i Przyszłości Druku
Autor: Łukasz