PODPOWIEDZI:

Epson o Historii i Przyszłości Druku

Epson o Historii i Przyszłości Druku

Firma Epson jest jednym z liderów na rynku drukarek. Warto wiedzieć, że wspomniany producent często organizuje ciekawe eventy dotyczące historii i oczywiście przyszłości druku. W poniższym artykule dowiecie się więcej o wizji i wkładzie marki Epson we wspomnianą branżę.

Aż trzydziestu przedstawicieli mediów IT, lifestyle i biznesowych spotkało się całkiem niedawno z Epsonem, gdzie motywem przewodnim stała się historia i przyszłość druku.

Dużą ciekawostką były odniesienia do przełomowych dzieł znanych artystów. Chodzi konkretnie o powrót do XIX-wiecznej litografii, zdecydowaną kolorystykę Andy’ego Warhola i komiksy w stylu Roya Liechtensteina.

Drukarka o szerokim zastosowaniu Epson WorkForce WF-3620DWF

Wszystkie te elementy postanowiono "przemycić" w trzech wielkoformatowych portretach członków zespołu Epson. Było więc co podziwiać, szczególnie, że swoją pracę zaprezentowało dwóch czołowych polskich fotografików - Jacek Bonecki i Krzysztof Gierałtowski.

Zabraknąć nie mogło innowacyjnych urządzeń i technologii. Technologia Digigraphie gwarantuje bowiem ponad 100-letnią trwałość wydruku. Korzystają z niej najlepsze muzea i galerie.

Każdy wydruk potrzebuje jednak odpowiedniego narzędzia. Zadbały o to urządzenia Epson wyposażone w technologię stałego zasilania w atrament (ITS). Oprócz tego, hitem stała się filigranowa drukarka WF-100W przystosowana do pracy mobilnej na baterii, a także solidny biurowy kombajn z serii WorkForcePro.

Drukarka Epson L850 i 3 lata gwarancji!

Wracając do samego spotkania, dwóch prelegentów - Leszek Sulich i Marek Jankowski - poruszało ciekawe zagadnienia. Pierwszy z nich opowiadał o technologii druku, kolejnych ważnych zmianach, które pojawiały się w coraz to nowszych narzędziach i urządzeniach drukujących. Wpływ upowszechnienia druku na życie codziennie, sztukę i biznes również mógł zostać w pamięci.

Marek Jankowski przestawił natomiast historię firmy Epson z naciskiem na pokazanie realizacji długofalowej wizji, a nie tylko wprowadzania kolejnych technologii. Była to świetna okazja to ponownego zaprezentowania innowacyjnych drukarek ITS ze stałym zasilaniem w atrament.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Były też prognozy dotyczące rynku. Pojawiły się opinie, że za dwa lata Epson zamierza osiągnąć ok. 20-procentowy udziału w rynku urządzeń atramentowych w Polsce. Jednym z powodów takiego obrotu sprawy ma być większe zapotrzebowanie na urządzenia z ITS w różnych segmentach rynku.

Na końcu spotkania nie zabrakło i teorii, i praktyki. Ekspertom zadawać można było pytania, a atrakcją było drukowanie zdjęć najwyższej jakości. Mimo tak dużej intensywności pracy, tusz w drukarce L850 zmniejszył się niezauważalnie.

blog comments powered by Disqus
Epson o Historii i Przyszłości Druku