PODPOWIEDZI:

10 ciekawych gier na Androida

10 ciekawych gier na Androida

Chyba większość użytkowników telefonów komórkowych czasem dla relaksu lubi pograć w jakąś grę na swoim urządzeniu. Tylko jak z tak wielu pozycji oferowanych przez developerów wybrać te najbardziej godne uwagi? W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu listę 10 interesujących gier pod system Android.

Robo Defense

robo defense

To jedna z najczęściej pobieranych płatnych gier na telefony z systemem Android. Gra polega na obronie bazy atakowanej przez złe i rządne zniszczenia roboty. Przeciwnicy najczęściej przechodzą z jednego punktu i przemieszczają się w stronę naszej bazy, która musimy bronić. Obrona bazy polega na wybudowaniu wieżyczek, które trzeba porozstawiać w taki sposób, żeby przeciwnik nie przeszedł. Mamy do dyspozycji karabin maszynowy, wyrzutnię rakiet i broń spowalniająca cel. Każde z tych urządzeń możemy ulepszać. W grze istnieje 10 rodzajów przeciwników z czego 4 to obiekty latające, bardzo trudne do zestrzelenia. Gra posiada 500 stopniowy poziom trudności. Rozgrywka zajmuje kilkanaście minut i wymaga od nas dobrego planowania i taktycznego myślenia. Robo Defense wciąga i pozwala na długą grę.

Fruit Ninja

friut ninja

Fruit Ninja to bardzo wciągająca i relaksująca gra, która bardzo fajnie wykorzystuje zalety ekranu dotykowego. Wcielamy się w niej w tytułowego ninja. Jest to gra zręcznościowa polegająca na cięciu wlatujących na ekran owoców. Ów cięcie odbywa się za pomocą palca, który przeciągamy po ekranie. Oprócz owoców co jakiś czas pojawiają się buteleczki z trucizną, na które musimy uważać i nie możemy ich przeciąć. Gra działa płynnie, nie posiada żadnych spowolnień. Można ją kupić w Android Market za jedyne 3,45 zł.

Doodle Jump

doodlejump

Jedna z najbardziej skocznych gier na telefony komórkowe. Gra polega na przeprowadzeniu „Doodle the Doodlera” przez planszę pochylając telefon w różne strony. Plansza jak i cała grafika w grze stylizowana jest na rysunki na kartce papieru. Skacząc po planszy musimy uważać na różnych pojawiających się wrogów. Nasz bohater skacząc musi lądować na wyskakujących platformach. Gra ma bardzo duże ilości pobrań i może jej sukces być porównywany ze słynną grą Angry Birds.

X Construction

x construction

W grze wcielamy się w konstruktora mostów. Do naszych zadań należy stworzenie dobrej konstrukcji przez którą na koniec przejechać bezpiecznie musi pociąg. Przy budowaniu mostów będziemy mieli do dyspozycji różne rodzaje materiałów. Warto tutaj wspomnieć, że ilość materiałów jest ograniczona, dlatego żeby wybudować trwały most czasem trzeba nieźle pogłówkować. Oprócz materiałów, gra oferuje różne scenerie na których będziemy budować naszą konstrukcję. Gra bardzo wciąga i czasem trudno się od niej oderwać, kiedy ciągle nie możemy wybudować dobrego mostu.

Air Control

air control

W grze Air Control wcielamy się w kontrolera lotów, którego zadaniem jest sprowadzenie samolotu na ziemię. Jest to nie lada trudne zadanie ponieważ samolotów z czasem pojawia się sporo. W celu sprowadzenia samolotu i wyznaczenia jego ścieżki lotu rysujemy linię po ekranie telefonu. Musimy przy tym uważać na inne pojawiające się na planszy samoloty. Gra kończy się w momencie kiedy dojdzie do katastrofy i zderzenia samolotów. Same latające maszyny różnią się też parametrami jak np. wielkość i szybkość. Oprócz samolotów na ekranie pojawiają się również śmigłowce, które musimy sprowadzić w specjalnie wyznaczone do tego celu miejsce. Mankamentem gry może być nie zbyt duża liczba plansz z lotniskami.

Reckless Racing

rackless racing

Reckless Racing to wyścigi samochodowe charakteryzujące się bardzo ładną grafiką. Niestety dobra grafika wymaga dużej mocy obliczeniowej telefonu. Gra ma dopracowane różne detale, cienie, światło. Kierowanie samochodem odbywa się w łatwy i intuicyjny sposób. Mamy do dyspozycji przyciski przyspieszenia i hamulca oraz przyciski sterowania lewo prawo. Gra oferuje 6 samochodów, którymi możemy się ścigać w trzech trybach rozrywki: Dirt Rally (tradycyjne wyścigi), Hot Lap (najszybsze okrążenie) i Delivery (jazda między punktami na mapie). Gra oferuje możliwość gry przez LAN i internet gdzie mamy do dyspozycji różne rankingi dla graczy.

Angry Birds

angry birds

To gra o której trzeba powiedzieć "musisz ją mieć!". Od momentu wprowadzenia na rynek, produkcja ta bije wszelkie rekordy popularności. Fabuła gry jest prosta. Zielone świnki ukradły ptasie jaja. Ptaki postanowiły za to zemścić się. W tym momencie wkracza gracz, który na szeregu plansz musi za pomocą wystrzeliwanych z procy ptaków zniszczyć wszystkie świnki. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ plansze mają różne poziomy trudności. Czasem trzeba nieźle się namęczyć i pokombinować, żeby zniszczyć wszystkie świnki na planszy. Angry Birds posiadają bardzo fajną przyjazną grafikę i śmieszne efekty dźwiękowe. Powstały różne dodatki do tej gry takie jak: Angry Birds Seasons, Angry Birds Rio. Ważną informacją jest fakt, że gra pod system Android jest całkowicie darmowa.

Live Holdem Poker Pro

holdem poker

Dla wszystkich fanów pokera, obowiązkową pozycją pod system Android jest gra Live Holdem Poker Pro. Gra pozwala na udział w rozgrywkach przez internet z graczami z całego świata. Gra pozwala stworzyć swój osobisty avatar. Oprócz tego w grze mamy live chat, możemy także przystąpić do różnych turniejów. Gra płynnie działa pod większością telefonów. Produkcja ta jest całkowicie darmowa.

4 Player Reactor

4 player reaction

4 Player Reactor to doskonała gra kiedy chcemy ze znajomymi pograć używając do tego jednego telefonu. Gra polega na sprawdzaniu czasu reakcji w różnych konkurencjach. I tak mamy konkurencje takie jak np: znajdowanie smutnej buźki, łączenie par, kolor i dobre słowo, naciśnięcie kiedy ekran robi się biały, naciśnięcie guzika kiedy wyświetlane jest poprawne zadanie matematyczne i wiele innych. 4 Player Reactor pozwala na grę nawet do 4 graczy jednocześnie. Jeżeli gracz odpowie źle dostaje za to punkty karne.

Labyrinth

labirinth

Labyrinth to klasyczna gra w której kontrolujesz metalową kulkę przeprowadzając ją przez drewniany labirynt. Gra polega na wtoczeniu kulki do odpowiedniej dziury, omijając wszelkie pułapki pojawiające się na drodze. Kulką steruje się poruszając telefonem komórkowym w odpowiednie strony. Gra posiada stworzonych ponad 1000 leveli i umożliwia łatwe tworzenie nowych. Grę wyróżnia bardzo dobra grafika. W momencie kiedy poruszamy telefonem, ścianki labiryntu przemieszczają się dając złudzenie trójwymiarowości.

blog comments powered by Disqus
10 ciekawych gier na Androida