Gwiazdy Promują Technologię i Nie Tylko. A Zwykli Ludzie? Mają Dosyć!

Gwiazdy Promują Technologię i Nie Tylko. A Zwykli Ludzie? Mają Dosyć!

Też masz już dosyć oglądania w każdej jednej reklamie tych samych twarzy? Moim zdaniem, jest tego zdecydowanie za dużo. Chciałoby się krzyknąć do marketingowców: „dajcie już z tym spokój, wymyślcie coś lepszego!”. Problem w tym, że wynajęcie celebryty to najprostsze i sprawdzone rozwiązanie…

Reklamy, reklamy, reklamy. Wszędzie atakują nas reklamy. W telewizji, w radiu, w Internecie, na ulicy, na blokach, banerach, witrynach, samochodach, tramwajach i Bóg sam raczy wiedzieć gdzie jeszcze. Gdzie się podziały, tamte reklamy, niezapomniane - chciałoby się zanucić. Bo przecież rzeczywiście, były czasy, kiedy w świecie reklam zdarzały się ciekawe perełki, które przyjemnie było oglądać nawet po kilka razy. A teraz - mimo, że marketing i pochodne kierunki studiuje masa osób (przyznaję - ja również), to wydaje się, że poziom ten gdzieś tam spada. Niby jest ładniej, niby bez pikselozy, ładne ujęcia, dobry dźwięk. Tu grafik przyklepie, tam dźwiękowiec doda jakiś fajny odgłos. Można powiedzieć: do wyboru, do koloru. A jednak, idąc dalej w rytmie klasyków polskiej muzyki popularnej, wszędzie znajdziemy "rysę na szkle".

Rysą na szkle dzisiejszego marketingu - bez znaczenia czy telewizyjnego, internetowego czy jakiegokolwiek innego - jest wszędobylskie zatrudnianie gwiazd. Coraz mniej w reklamach (zwłaszcza firm-gigantów) odrobiny pomysłu i kreatywności. Zresztą po co? Skoro budżet reklamowy to często setki tysięcy, o ile nie miliony złotych, dużo łatwiej zatrudnić Panią czy Pana ze ścianki, aby uśmiechnęli się do kamery i powiedzieli, że dany produkt jest cacy.

Czy taki schemat przechodzi? I tak, i nie. Moim zdaniem, znacznie lepiej wpada w oko reklama, która jest atrakcyjna z jakiegoś innego powodu niż znana twarz. O ile dana osoba jest kojarzona faktycznie tylko z jedną marką, to ma to jeszcze jakiś sens. Dajmy na to Ewelinę Lisowską, która włączała niskie ceny sprzętów RTV i AGD. Może i tekst ten był nieszczególnie górnolotny, ale wszedł w głowę połowie Polaków. Druga strona medalu, że i to się już przejadło, zwłaszcza kiedy byliśmy atakowani tym sloganem w okresie świątecznym. A co powiedzieć kiedy znana twarz reklamuje naście towarów? Bywa dramatycznie.

Dla przykładu Robert Lewandowski - żyjąca ikona polskiej piłki. Kiedy oglądam mecz - kocham go. Ale kiedy idąc do pracy, widzę jego ogromną twarz rozpostartą na jeszcze większym budynku, reklamującą nowy model Huawei P10 hasłem "Perfect Portrait" - zbiera mnie na wymioty. Serio, czuję się fatalnie - a przecież jeszcze nie rozpocząłem pracy…


Myszki w Promocji

lewandowski huawei

<< Zobacz najnowszą cenę Huawei P10 >>

Lewandowski zamiast strzelać gole, wylewa się z banerów i męczy oczy. Występuje w reklamie T-Mobile śpiewając z Tomaszem Kotem, myje głowę szamponem „Head&Shoulders;” wspólnie ze swoją żoną, ubiera się w garnitury Vistula, chodzi w Nike’ach, używa golarek Gillette i jak pisałem wyżej – robi sweet focie z Huaweia. Ja i miliony innych Polaków, mamy zwyczajnie dosyć.Żeby komunikat miał sens, osoba występująca w reklamie powinna być w pewnym sensie kompatybilna z marką, a nie dopasowana do niej „na siłę”. Dlatego, gdybyś drogi Robercie czytał kiedyś ten artykuł, to apeluję: zejdź ze świecznika. Poproś swojego agenta o dogłębne zbadanie branży reklamowej i udzielanie się w niej w minimalnym stopniu. No chyba, że nie widzisz w obecnej sytuacji niczego złego. Wtedy będę po prostu  zmuszony dalej zamykać oczy w drodze do roboty.

Ale przecież nie tylko Robert sprzedaje swoją twarz firmom. Jest masa innych gwiazd i gwiazdeczek skłonnych opchnąć obrazek swojego ciałka za złotówki. Chyba najlepsza w polowaniu na takie persony jest sieć komórkowa Play. Czy jest ktoś w stanie wymienić choć jednego celebrytę, który oparł się stawce przez nich zaproponowanej? Pewnie kilku by się znalazło, tylko co z tego? I tak jest ich od cholery! Według mnie, sieć Play tworzy obraz, w którym jest ona w pewnym sensie „zarezerwowana dla elity”. W końcu niemal wszystkie, najbardziej znane osoby, wybierają właśnie ją. Czy taki efekt chciała osiągnąć? Mocno w to wątpię. Zapewne chciała trafić w gusta wszystkich Polaków. Wydaje się, że na początku zdawało to egzamin - bo było dosyć świeże. „O proszę, jego też wzięli to reklam PLAYa, no nieźle, nieźle” – tak kojarzę pierwsze ćwierkania ludzi kiedy to wchodziło. Teraz jest raczej: „O Boże, już chyba wszystkich tam wykupili.”

A Wy jak oceniacie podrygi nie tylko firm technologicznych, ale i wszystkich innych, które postanowiły pójść po najmniejszej linii oporu i zatrudnić do swoich reklam celebrytów? Może macie bardziej, lub mniej krytyczne zdanie na ten temat? Kojarzycie jakieś inne, „przegięte” przykłady tego typu? Dajcie nam znać w komentarzach!

PS.

Być może zaciekawi Cię również artykuł o tym "jak to jeden Rusek chce stać się nieśmiertelny"?

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 4/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung Galaxy S7 G930 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 G930 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
2HTC 10 32GB Srebrny HTC 10 32GB Srebrny Tu kupisz najtaniej!
3Samsung Galaxy S6 G920 32GB Czarny Samsung Galaxy S6 G920 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
4Xiaomi Redmi 3S 32GB Dual Sim Szary Xiaomi Redmi 3S 32GB Dual Sim Szary Tu kupisz najtaniej!
5Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
6Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Czarny Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
7Huawei P9 32GB Srebrny Huawei P9 32GB Srebrny Tu kupisz najtaniej!
8Samsung Galaxy A5 2017 Zloty Samsung Galaxy A5 2017 Zloty Tu kupisz najtaniej!
9LG K8 K350N 8GB LG K8 K350N 8GB Tu kupisz najtaniej!
10Huawei P8 Lite 16GB Dual Sim Czarny Huawei P8 Lite 16GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
11Xiaomi Redmi 4A 16GB Dual Sim Zloty Xiaomi Redmi 4A 16GB Dual Sim Zloty Tu kupisz najtaniej!
12Samsung Galaxy S7 G930 32GB Zloty Samsung Galaxy S7 G930 32GB Zloty Tu kupisz najtaniej!
13LG G5 H850 Tytanowy LG G5 H850 Tytanowy Tu kupisz najtaniej!
14LG K10 Dual Sim 2017 Czarny LG K10 Dual Sim 2017 Czarny Tu kupisz najtaniej!
15Samsung Galaxy J5 2016 J510 Czarny Samsung Galaxy J5 2016 J510 Czarny Tu kupisz najtaniej!
16Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Bialy Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Bialy Tu kupisz najtaniej!
17LG K3 LTE Dual Sim Czarno-niebieski LG K3 LTE Dual Sim Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!
18LG G4 H815 32GB Czarny LG G4 H815 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
19Huawei Honor 8 Dual Sim 32GB Niebieski Huawei Honor 8 Dual Sim 32GB Niebieski Tu kupisz najtaniej!
20Huawei P9 32GB Tytanowy Huawei P9 32GB Tytanowy Tu kupisz najtaniej!
21Huawei Y5 II Dual Sim LTE Czarny Huawei Y5 II Dual Sim LTE Czarny Tu kupisz najtaniej!
22Lenovo K6 Note 32GB Dual Sim Szary Lenovo K6 Note 32GB Dual Sim Szary Tu kupisz najtaniej!
23Samsung Galaxy J7 Czarny Samsung Galaxy J7 Czarny Tu kupisz najtaniej!
24Samsung Galaxy A3 2017 Czarny Samsung Galaxy A3 2017 Czarny Tu kupisz najtaniej!
25Sony Xperia XA Czarny Sony Xperia XA Czarny Tu kupisz najtaniej!
26LG X Power 16GB Czarno-niebieski LG X Power 16GB Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!
27Samsung Galaxy J5 LTE Zloty Samsung Galaxy J5 LTE Zloty Tu kupisz najtaniej!
28Samsung Galaxy J5 LTE Czarny Samsung Galaxy J5 LTE Czarny Tu kupisz najtaniej!
29Xiaomi Redmi Note 4 32GB Czarny Xiaomi Redmi Note 4 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
30Samsung Galaxy J7 Bialy Samsung Galaxy J7 Bialy Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Najpopularniejsze Smartfony Ostatniego Miesiąca - Ranking TOP 30 Smartfonów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more