PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Technologia RealSense w Laptopie Lenovo Y700

Technologia RealSense w Laptopie Lenovo Y700

Dziś mamy dla Was coś specjalnego. Pamiętacie film „Raport mniejszości” z Tomem Cruis’em? W świecie przedstawionym przez Stevena Spielberga ludzie w przyszłości używali komputerów, nie było jednak klawiatur i muszek. Wszystko wykonywało się za pomocą gestów dłonią. Może jeszcze kilka innych filmów by się znalazło, w których pokazano podobną wizję. Dlaczego o tym mowa? Dlatego, że to nie jest już tylko wizja. Poznajcie RealSense, rewolucyjną technologię Intela.

No dobra, może nieco przesadziłem, bo sama technologia nie jest w zasadzie niczym nowym. Od lat z podobnych rozwiązań korzystają konsole do gier, a w zasadzie znany Kinect Microsoftu. Gigant z Redmond nie zdecydował się jednak na to, co obecnie zrobił Intel. Nie wprowadził tego do świata komputerów.

Lenovo Y700 z RealSense

Jak to właściwie działa?

RealSense do działania potrzebuje kamery. Na rynku jest już kilka urządzeń, które z niej korzystają. Na przykład laptop gamingowy Lenovo Y700. Kamera ma aż trzy, połączone ze sobą obiektywy. Jeden z nich jest tradycyjną kamerą. Drugi działa na podczerwień. Trzeci odpowiada za pomiar głębi, odbierając powierzchnie odbite w podczerwieni. Kamera dokładnie bada zatem otoczenie, w którym się znajdujemy. Poza kamerą, potrzeba jeszcze odpowiednich programów, które wykorzystają potencjał tej technologii.

Zobacz Najlepsze Laptopy >>>

Już teraz można mówić o kilku ciekawych rozwiązaniach

Istnieje możliwość konstruowania trójwymiarowych modeli obiektów, które pokażemy przed kamerą – wystarczy powoli je obrócić, natomiast odpowiedni program zajmie się resztą i zeskanuje obiekt do komputera w technologii 3D. Jest również możliwość sterowania komputerem i wszystkimi jego funkcjami za pomocą gestów. A z resztą… nie ograniczajmy się tylko do komputerów. Możliwości są nieograniczone. Sterowanie postaciami w grach bez klawiatury, myszy i pada, obsługa przeglądarek internetowych, czy nawet w przyszłości kierowanie samochodem. A to dopiero początek.

Wróćmy jednak do gier

Bo zanim ta technologia pojawi się na stałe w naszym codziennym życiu, najpierw powstanie mnóstwo symulacji oraz gier, które ją wspierają. Już teraz mamy urządzenia dla graczy, które są wyposażone w kamerę RealSense. Jednym z nich jest Lenovo Ideapad Y700.

To ultranowoczesny laptop dla graczy, wyposażony w bezramkowy ekran IPS wyświetlający obraz w jakości UHD. W samym środku znajduje się czterordzeniowy procesor Intel szóstej generacji oraz karta graficzna nVidia GeForce GTX 960M z 4 GB pamięci RAM. Do tego dochodzi ultraszybki dysk SDD na system i HDD o pojemności 1 TB jako magazyn danych.

__________________________
Ceny laptopów Lenovo Y700:

__________________________

Takie parametry w zupełności wystarczą, aby jeszcze przez kilka najbliższych lat cieszyć się grami prosto ze sklepowej półki.

Do tego dochodzi jeszcze sama technologia RealSense

Laptopem możemy sterować za pomocą gestów. Nie potrzebna więc już klawiatura, touchpad i mysz. Wszystko zrobimy dzięki kilku ruchom dłoni. I nie tylko nich. Kamera zaimplementowana w laptopie wykrywa najdrobniejsze ruchy palców, głowy a nawet mimikę naszej twarzy. W ten sposób sterowanie naszą postacią w grze staje się jeszcze bardziej intuicyjne. Spokojnie można zapomnieć o spoconych dłoniach i bolących nadgarstkach.

Lenovo Y700 w bardzo mocnej konfiguracji!

RealSense to nowa technologia, która na pewno zrewolucjonizuje rynek komputerowy. Możliwości są wręcz nieograniczone. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. 

blog comments powered by Disqus
Technologia RealSense w Laptopie Lenovo Y700