PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Nie umiesz matmy? PhotoMath rozwiąże zadanie za Ciebie!

Nie umiesz matmy? PhotoMath rozwiąże zadanie za Ciebie!

Naprawdę żałuję, że tej aplikacji nie było jeszcze na smartfony, kiedy chodziłem do szkoły. Szkoda, bo być może dzięki niej nie darzyłbym matematyki tak wielką nienawiścią. Jeżeli też macie z królową nauk problem lub zwyczajnie nie lubicie liczyć, to ten film po prostu musicie obejrzeć.

Mowa o PhotoMath, czyli programie, który do liczenia wykorzystuje… aparat smartfona. Jest on dostępny na Androida, iOS oraz Windowsa. Zasada działa jest banalnie prosta – otóż wystarczy nakierować kamerę na dany problem matematyczny, a smartfon po jego rozpoznaniu, rozwiąże równanie w mgnieniu oka. Prędkość działania jest naprawdę wysoka, ale od razu zaznaczamy, że aplikacja radzi sobie najlepiej z wydrukowanymi na kartce papieru zadaniami.

Ranking najlepszych Telefonów Komórkowych >>>

Z monitora również da się cyfry odczytać, choć jest to nieco trudniejsze. Z kolei rozpoznawanie pisma ręcznego raczej w grę nie wchodzi.

PhotoMath pomoc matematyczna w telefonie


Propozycje Drukarek Atramentowych od Epsona

PhotoMath nie tylko rozwiązuje zadania, ale również wyświetla dokładne wytłumaczenie dojścia do wyniku, innymi słowy nauka matematyki krok po kroku! Dzięki temu podczas rozwiązywania zadań domowych, nauczycielka już nigdy nie spyta Was, skąd wzięła się dana liczba, bowiem wszystkiego będziecie mogli dowiedzieć się z tej aplikacji.

PhotoMath pomoc matematyczna w telefonie

Aktualnie wspierane są: dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, potęgowanie i pierwiastkowanie, ułamki, funkcje liniowe i kwadratowe, nierówności, równania z niewiadomymi i układy równań, logarytmy, całkowanie, wartość bezwzględna, funkcje trygonometryczne czy silnia.


Sprawdź TOP 20 Najmocniejszych PowerBanków

Możliwości jest więc niezwykle dużo, co sprawi, że praktycznie żadne zadanie, przynajmniej z poziomu szkoły średniej czy gimnazjum nie powinno być dla Was już nigdy problemem.

PhotoMath pomoc matematyczna w telefonie

Jeśli program źle odczyta dane równanie lub zwyczajnie część będziecie chcieli wpisać ręcznie, to istnieje taka możliwość, dzięki rozbudowanej klawiaturze ze wszystkimi potrzebnymi znakami.

PhotoMath pomoc matematyczna w telefonie

Z naszych krótkich testów wynika, że PhotoMath najgorzej radzi sobie z cyframi pisanymi niewielką czcionką, a więc najczęściej potęgami. Warto podkreślić, że program zapisuje poprzednia działania, w segmencie historia możemy do nich zawsze wrócić i sprawdzić, jak coś zostało obliczone.

PhotoMath pomoc matematyczna w telefonie

Pamiętajcie tylko, aby przypadkiem nie sięgnąć po PhotoMath na maturze, przynajmniej dopóki na Sali nie będzie dozwolone korzystanie ze smartfonów. Jeżeli uważasz, że ten film jest przydatny, to udostępnij go na Facebooku – być może Twoi znajomi również docenią możliwość odczarowania znienawidzonej przez wielu uczniów matematyki! Skomentuj poniżej co sądzisz o PhotoMath no i zostaw pod tym materiałem łapkę w górę.

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Nie umiesz matmy? PhotoMath rozwiąże zadanie za Ciebie!