PODPOWIEDZI:

Wybór torby do laptopa

Wybór torby do laptopa

Wybierając torbę na laptopa, większość klientów decyduje się na dany model ze względu na jego cenę, często pomijając inne cechy funkcjonalne pokrowca. Na co zatem warto zwracać uwagę przed zakupem?

Plecak czy torba ?

Do wyboru mamy zarówno plecaki jak również prostokątne torby (np. typu aktówka). Wybór powinien być podyktowany aktywnością kupującego. Być może zaistnieje potrzeba zabrania ze sobą butów sportowych albo innych przedmiotów niezwiązanych bezpośrednio z elektroniką lub, co się zdarza, konieczność jazdy rowerem.

Wybór torby do laptopa

W takim wypadku lepszym wyborem jest pojemniejszy i wygodniejszy plecak, który dodatkowo uwalnia nasze ręce. Interesującym modelem z tej grupy jest np. Targus XL TCB001 ze stałą kieszenią na notebook oraz unikalnym rozwiązaniem tzw. kaptura przeciwdeszczowego. Do komory na laptopa włożyć można większość „siedemnastek”.

Ochrona przed uszkodzeniami

Dla użytkowników, którzy zwracają większą uwagę na ochronę urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, dostępnych jest szereg rozwiązań. Na przykład utwardzona rama (aluminiową lub stalową) czy wyściełana absorbującą ewentualne uderzenia pianką komora. Renomowani producenci opracowują swoje własne systemy bezpieczeństwa, np. **Dome Protection** firmy **[Targus](https://www.skapiec.pl/Targus.html#from32811)**, którego istota sprowadzą się do rozłożenia, a w konsekwencji rozproszenia, nacisków lub uderzeń punktowych w matrycę.

Wybór torby do laptopa

Patenty, czyli wygoda

Kolejny ważnym kryterium stanowią rozwiązania patentowe poprawiające funkcjonalność torby. Takim pomysłem może być na przykład możliwość spięcia suwaków kłódką lub opcja mocowania torby do walizki podróżnej, ewentualnie wysuwana rączka i kółka. W tym ostatnim przypadku torbę można ciągnąć za sobą jak zwyczajną walizkę na kółkach, i nie przejmować się jej ciężarem.

Wybór torby do laptopa

Dla minimalistów

Oczywiście wspomniana na początku cena często determinuje wybór kupującego, warto więc w tym miejscu wspomnieć o grupie produktów, które są jedynie pokrowcami na laptopy. Użytkownik umieszcza przenośny komputer w innej torbie, którą nosi na co dzień. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim tanie, jednak z wielu względów może okazać się optymalne.

Wybór torby do laptopa

Należy tylko pamiętać, że pokrowce siłą rzeczy tylko w niewielkim stopniu chronią laptop przed uszkodzeniami mechanicznymi.

blog comments powered by Disqus
Wybór torby do laptopa