PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

5 Technologii, Dzięki Którym Będziesz Spać Spokojnie

5 Technologii, Dzięki Którym Będziesz Spać Spokojnie

Każdy ceni sobie bezpieczeństwo, nie tylko swoje, ale i swojego dobytku. Jest to szczególnie ważne podczas wakacji – to nie tylko czas odpoczynku, ale i wzmożonych włamań. Rabusie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wyjeżdżając na upragniony urlop, często pozostawiamy nasz majątek bez opieki. Na szczęście technologie dają nam spore możliwości zabezpieczenia się przed takimi zagrożeniami.

Chcesz wyjechać, ale boisz się zostawić domu bez opieki? Z pomocą przychodzi nam technologia. Szczególnie przydatne są zintegrowane systemy bezpieczeństwa – monitoring i systemy alarmowe, które łączą się bezprzewodowo ze smartfonem i  tym samym pozwalają na podgląd sytuacji w domu, niezależnie od tego, w której części świata się znajdujemy. 

Ranking kamer IP


Kiedy my będziemy wylegiwać się na skąpanej w słońcu plaży czy będziemy spacerować go górach, nad bezpieczeństwem naszego domu będzie czuwał strażnik – kamera IP. Oczywiście  nie musimy od razu decydować się na instalację wielu kamer, co nie wcale jest tanie. Do domowych zastosowań wystarczająca może okazać się jedna kamera, zainstalowana w odpowiednim miejscu i wyposażona w szereg nowoczesnych funkcji. Czym powinna wyróżniać się taka kamera?

Wysoka rozdzielczość 


To najważniejsze. Bez wysokiej rozdzielczości kamera zarejestruje jedynie „poświatę”, co nie będzie stanowiło żadnego dowodu obciążającego na złodzieja. Ważne jest to, aby kamera zarejestrowała twarz z najmniejszymi detalami. Dlatego rozdzielczość jest jednym z najważniejszych parametrów, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie kamery do domowego monitoringu.
Można wybrać na przykład kamerę AirLive SmartCube 300W, która została wyposażona w obiektyw o rozdzielczości 3 megapikseli. To 10-krotnie wyższa rozdzielczość niż w trybie VGA oraz trzy razy wyższa niż w przypadku rozdzielczości HD 720p.

Funkcja domofonu


Pomocna jest także funkcja domofonu. Dzięki niej, a właściwie dzięki czujnikowi ruchu oraz analizie obrazu, kamera poinformuje nas o tym, że ktoś czeka przed naszymi drzwiami. W takim momencie będziemy mogli skorzystać z domofonu zdalnie, niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajdujemy. 
Kamera AirLive SmartCube 300W posiada wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki czemu można  nawiązać bezpośrednią rozmowę z naszym gościem.

Kamera IP zadba o bezpieczeństwo Twojego domu

Inteligentna analiza nagrywanego materiału 


Nowinki technologiczne działają na naszą korzyść i ułatwiają nam życie. Coraz więcej kamer dostępnych na rynku wyposażanych jest w różnego rodzaju inteligentne funkcje. Takie jak na przykład rozpoznawanie twarzy. Takie technologie pozwalają nam oszczędzić czas. Kamera przeanalizuje wszystko samodzielnie, rozpozna twarze, zliczy ile osób znajduje się na danym obszarze oraz sama zadecyduje o tym, kiedy włączyć alarm. Model SmartCube 300W nie potrzebuje do tego dodatkowego oprogramowania. 


Czujnik PIR


Podgląd 24 godziny na dobę nie jest efektywny. Szybko może doprowadzić do rozładowania baterii lub narazić nas na dodatkowe koszty. Dlatego kamera w naszym systemie powinna posiadać czujnik ruchu PIP. Dzięki temu nagrywanie włączy się tylko wtedy, kiedy będzie to potrzebne. Warto wspomnieć o tym, że model SmartCube 300W został wyposażony w czujnik ruchu PIR, który wyeliminuje fałszywe sygnały. Unikniemy wtedy sytuacji, w której zostajemy powiadomieni o wtargnięciu nieproszonego gościa za każdym razem, kiedy kamera zauważy małe zwierzę. 

Aplikacja mobilna


Bez bezpośredniej synchronizacji z aplikacjami mobilnymi, kamera w naszym domowym monitoringu byłaby bezużyteczna. Na szczęście większość dostępnych na rynku kamer IP pozwala na zdalną kontrolę za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
Kamerę SmartCube 300W wspiera inteligenta aplikacja o nazwie APPCAM, która jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS oraz Android.

Mając taką kamerę możemy spać spokojnie. Będziemy pewni, że nasz dom i majtek są bezpieczne. System bez trudu rozpozna niebezpieczeństwo, powiadomi nas o tym dzięki aplikacji mobilnej i zarejestruje z najmniejszymi szczegółami wizytę rabusia. 

blog comments powered by Disqus
5 Technologii, Dzięki Którym Będziesz Spać Spokojnie