PODPOWIEDZI:

iOS9 - Jak Wykonać Kopię Zapasową i Przywrócić Ustawienia Fabryczne

iOS9 - Jak Wykonać Kopię Zapasową i Przywrócić Ustawienia Fabryczne

Zastanawiałeś się, jak przywrócić stan fabryczny w iPhonie? Dzięki temu filmowi będziesz wiedział jak wykonać kopię ważnych plików oraz wymazać pamięć telefonu. iPhone będzie pozbawiony zbędnych plików, aplikacji i ustawień. Tak jakbyśmy wyciągnęli go nowego, prosto z pudełka.

Wykonanie Kopii Zapasowej

Pierwszym krokiem jest zrobienie kopii zapasowej plików, które nie chcemy, aby zostały usunięte. Ważne są zdjęcia, filmy nagrane aparatem, muzyka, notatki i kontakty. O aplikacje nie musimy się martwić. Możemy je później ściągnąć na nowo z naszego konta App Store. Podłączając iPhona do komputera przez kabel USB, możemy bez większych problemów skopiować zdjęcia, na dysk twardy komputera. Notatki jeżeli przechowujemy na koncie pocztowym Gmail, zostaną zapisane w chmurze. Ich nie stracimy przy przywracaniu ustawień fabrycznych. Kontakty także nie powinny zostać usunięte, jednak warto wykonać kopię zapasową.

Kopiowanie Plików z iPhona

Pobieramy Kontakty

Drugim krokiem jest pobranie darmowej aplikacji My Contacts Backup. W tym celu wchodzimy do App Store i wpisujemy nazwę programu. Następnie pobieramy apkę na nasz telefon. Proces ten może chwilę potrwać, w zależności od szybkości naszego Internetu. Uruchamiamy My Contacts Backup i zezwalamy na dostęp do naszych kontaktów przyciskiem OK. Wchodzimy do ustawień naciskając na ikonkę zębatki. Upewniamy się, że plikiem wynikowym będzie ten z formatem vCard. Naciskamy na przycisk Gotowe oraz Backup. Teraz wystarczy podać nasz adres e-mail, na który ma zostać wysłany plik.

Aplikacja My Contatcs Backup

Przywracamy Ustawienia Fabryczne

Po wykonaniu kopi zapasowej możemy przystąpić do wymazania iPhona. Wchodzimy w Ustawienia, Ogólne, Wyzeruj, Wymaż zawartość i ustawienia. Może pojawić się informacja o podanie kodu. Jeżeli mamy włączaną blokadę to podajemy i zatwierdzamy. Na koniec wystarczy nacisnąć na przycisk Wymaż iPhone’a.

Przywracanie Ustawień Fabrycznych

Teraz telefon zacznie usuwać wszystkie dane. Zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych. Będziemy musieli jeszcze przejść przez krótki proces konfiguracyjny. Po tym możemy się cieszyć iPhonem bez zbędnych plików i aplikacji. Aby przywrócić kontakty, które wcześniej skopiowaliśmy. Wystarczy wejść na naszą pocztę, np. wykorzystując aplikację Mail i wejść w wiadomość My Contacts. Na samym dole powinien znajdować się załącznik. Naciskamy na niego i akceptujemy. Wszystkie kontakty zostaną skopiowane do książki adresowej.

blog comments powered by Disqus
iOS9 - Jak Wykonać Kopię Zapasową i Przywrócić Ustawienia Fabryczne