PODPOWIEDZI:

Współpraca Smartfonów ze Smart TV - Jak to Działa?

Współpraca Smartfonów ze Smart TV - Jak to Działa?

Dziś urządzenia mobilne spotykamy na każdym kroku, mamy smartfony, tablety, ultrabooki. Nie ruszamy się bez nich z domu, a śmiało można uznać, że całkowicie zdominowały nasze życie. Dzięki urządzeniom mobilnym sprawnie zamówimy pizzę, umówimy się do lekarza, skontaktujemy się ze znajomymi i zrobimy przelew bankowy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej nowoczesnych urządzeń z nimi współpracuje. Nie inaczej jest w przypadku sprytnych telewizorów Samsunga.

Telewizor jako centrum domowej rozrywki

Potężne, płaskie telewizory stoją dziś w centrum każdego salonu. Bogactwo ich funkcji sprawia, że stały się nam wręcz niezbędne. Producenci już dawno przestali je traktować jedynie jako urządzenie do oglądania programów telewizyjnych. Przywykli do tego także użytkownicy, którzy wymagają coraz to nowocześniejszych udogodnień. Dziś bez problemu na telewizorze zrobimy to samo co na komputerze – uruchomimy podstawowe programy, takie jak chociażby edytory tekstu, przejrzymy strony internetowe, a nawet uruchomimy niektóre gry – zwłaszcza kiedy telewizory są wyposażone w system Smart TV, tak jak na przykład model Samsunga HU8500.

Stylowy Samsung Smart TV

Samsung a systemowa współpraca

Co prawda, Samsung jest procentem sprzętu, a nie oprogramowania, ale doskonale wie jak korzystać z innych systemów takich jak iOS i Android. Większość urządzeń koreańskiego producenta, a w tym wszystkie nowoczesne telewizory z rankingów, idealnie rozumieją się z urządzeniami mobilnymi. Trzeba tutaj wspomnieć o tym, że Samsung postawił na Androida i aktualnie wszystkie urządzenia mobilne tej firmy działają pod tym systemem.

Biorąc pod uwagę fakt, że Samsung ma w swojej ofercie mnóstwo tabletów i smartfonów z jednej rodziny – Galaxy, które działają pod Google Android, aż kusi o stwierdzenie, że właśnie tak miało to wyglądać, wszystkie urządzenia mają tworzyć jeden wspólny ekosystem i się wzajemnie komunikować. Tak też się stało. A wraz z pojawieniem się systemu Smart TV, który napędza telewizory marki, ta komunikacja dodatkowo się poprawiła. Sam Samsung też ma mnóstwo własnych – softwareowych rozwiązań, które usprawniają wzajemną komunikację. Tym bardziej, że Koreańczycy wspierają własnymi aplikacjami nie tylko Androida, ale i iOS Apple. Dedykowane aplikacje dla wielu urządzeń są także na telewizorach z systemem Smart TV.

Obsługa telewizora z poziomu tabletu i smartfonu – to nie tylko zmiana kanałów

To nie żadna tajemnica, że klasyczne piloty do telewizorów nie są szczególnie wygodne, zwłaszcza dziś, kiedy telewizor pełni funkcję centrum domowej rozrywki. Pilot nie tylko służy do zmiany kanałów, ale także do nawigacji po ustawieniach, grania w gry i przeglądania stron internetowych. Ten kto próbował chociażby wpisać w wyszukiwarkę internetową kilka haseł, lub wybrać właściwy film w sersie VOD za pośrednictwem zwykłego pilota, wie jakie to męczące i niewygodne.

Smart TV to bardzo przydatny i ciekawy system, który ma bardzo wiele funkcji. Nie licząc tych multimedialnych, bez trudu zrobimy zakupy, opłacimy rachunki i wiele, wiele innych. Bez współpracy z urządzeniami mobilnymi, byłoby to jednak trudne.

Sterowanie gestami Samsung Smart TV

Sam Samsung próbuje poprawić nawigacje i w nowocześniejszych modelach telewizorów, a właściwie w dołączanych do nich pilotach, umieścił panel dotykowy i akcelerometr. Zwiększa to komfort pracy i ergonomię. To świetne rozwiązanie. Ale nie jedyne.

Do telewizorów Samsunga bez problemu podłączymy bezprzewodową mysz oraz klawiaturę. Telewizory doskonale współgrają też z tabletami oraz smartfonami, więc dlaczegożby nie wykorzystać ich do sterowania nimi? Duży i wygodny panel dotykowy w tabletach i smartfon, który jest zawsze pod ręką, wręcz proszą się o to, aby wykorzystać je w tym celu.

Urządzenie mobilne podpowie nam co oglądać

Czy często macie wrażenie, że pomimo posiadania grubo ponad setki kanałów, wciąż nie ma co oglądać? Zasiadamy wygodnie przed telewizorem i zamiast się zrelaksować, szukamy nerwowo programu, który chociaż trochę nas zaciekawi. Z pomocą przychodzą nam urządzenia mobilne.

Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację Samsunga o nazwie Peel Smart Remote, która pozwala w prosty sposób na podgląd programu telewizyjnego u naszego operatora z poziomu telefonu. Mamy dostęp do popularnych pozycji, możemy nawet personalizować treści, oceniać je, czy nawet ustawiać sobie przypomnienia. To bardzo pomocne. Telefon lub tablet podpowie nam jaki program w danej chwili może nas zainteresować. Już nie musimy nerwowo skakać po kanałach! Oczywiście, kiedy nasze mobilne urządzenie pokaże nam ten program, szybko możemy na niego przełączyć – w końcu aplikacja działa też jak pilot telewizyjny.

Samsung Smart TV

YouTube w telewizorze

Nie jest to żadna nowość, że zarówno w telewizorach, jaki i na urządzeniach mobilnych mamy dostęp do serwu YouTube, który dla wielu z nas jest popularny bardziej niż tradycyjna oferta kanałów telewizyjnych. Filmy z serwisu oglądamy w każdej wolnej chwili, na tabletach i na smartfonach. Dzięki aplikacji Smart TV, możemy to robić także na większym ekranie.

Zobacz nowoczesny Smart TV Samsunga!

Znacznie ułatwia to współpraca TV Samsunga z urządzeniami mobilnymi. Dzięki odpowiedniej aplikacji na Smart TV. Jeżeli powiązane urządzenia znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi, bez problemu możemy przesłać z urządzenia mobilnego dowolny film na większy ekran telewizora. Szczególnie przyda się to w sytuacji, kiedy chcemy pokazać film na YouTube szerszemu gronu odbiorców. Wystarczy przesłać go na telewizor.

Warto wspomnieć, że podobnie działa wiele innych serwisów internetowych filmami i muzyką. Możemy też przesłać na telewizor dowolny film i muzykę z dysku naszego urządzenia mobilnego. Wystarczy odpowiednia aplikacja.

blog comments powered by Disqus
Współpraca Smartfonów ze Smart TV - Jak to Działa?