PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Energooszczędnych pralek z klasą energetyczną A+++

Synaptics Fuse – nowa koncepcja sterowania telefonem

Synaptics Fuse – nowa koncepcja sterowania telefonem

Sterowanie za pomocą ekranów dotykowych spowszedniało i praktycznie nie ma już czego w tej technologii udoskonalać (wszak jest już nawet rysik do wyświetlaczy pojemnościowych). Producenci szukają więc metody na wykorzystanie takich elementów jak akcelerometr oraz czujniki zbliżeniowe i nacisku. Efektem prac jest telefon Synaptics Fuse, przygotowany wspólnie przez firmy Synaptics, TheAlloy i The Astonishing Tribe, Immersion i Texas Instruments.

Urządzenie jest wyposażone w multidotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 480 x 800 pikseli oraz w różnego rodzaju czujniki. Można nim sterować za pomocą dotyku (ekran, boki i tył obudowy), pochylania i ściskania. Za pracę telefonu odpowiada procesor Texas Instruments OMAP 3630, który bazuje na konstrukcji ARM Cortex-A8.

Synaptics Fuse

Choć Fuse nie będzie produktem przeznaczonym na sprzedaż, to może się stać rodzajem platformy referencyjnej. Z telefonem będzie można się zapoznać podczas styczniowych targów CES w Las Vegas oraz w lutym na Mobile World Congress w Barcelonie.

Fuse™ Next-Generation Mobile Phone Concept from Synaptics Company on Vimeo.

blog comments powered by Disqus
Synaptics Fuse – nowa koncepcja sterowania telefonem