PODPOWIEDZI:

Samsung prezentuje inteligentne rozwiązania do kuchni i łazienki

Samsung prezentuje inteligentne rozwiązania do kuchni i łazienki

Czy nowe urządzenia AGD firmy Samsung to tylko gadżety dla kobiety? Na międzynarodowych targach CES w Las Vegas firma Samsung zaprezentowała innowacyjne rozwiązania do domu, które ułatwią życie i realizację codziennych zadań i obowiązków. Technologia na dobre zagościła w naszych domach - teraz nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale także pomaga skutecznie uporządkować codzienne obowiązki i znacznie skrócić czas ich wykonywania. Innowacyjne rozwiązania firmy Samsung pokazane na tegorocznych targach CES obejmują m.in. lodówki z nowymi funkcjami i dostępem do internetu, kuchenki mikrofalowe OTR zintegrowane z okapem, udoskonalone modele piekarników oraz pralkę z wbudowanym modułem Wi-Fi.

Lodówka – zarządzaj swoim czasem i pozostawaj w kontakcie z najbliższymi

Samsung rozszerza portfolio sprzętów AGD o lodówki wyposażone w 8-calowy, dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz dostęp do aplikacji internetowych ułatwiających wykonywanie codziennych czynności. Aplikacja „Lista zakupów” („Grocery List”) umożliwia sprawne zarządzanie zakupami w formie spersonalizowanej listy produktów. Z kolei aplikacja „Facebook” ułatwi kontakty ze znajomymi oraz przeglądanie wiadomości na popularnym portalu społecznościowym. Nowe rozwiązania zostały wykorzystane w lodówkach dwudrzwiowych RSG309 oraz w czterodrzwiowych RF4289.

Nowe lodówki posiadają szufladę FlexZone™, zainstalowaną na wysokości blatu, która umożliwia dzieciom komfortowy dostęp do potrzebnych produktów. Znacznym ułatwieniem jest funkcja regulacji temperatury, w jakiej przechowywane są produkty żywnościowe w czterech wydzielonych strefach takich jak: mięso i ryby (-2°C), zimne napoje (-1°C), produkty garmażeryjne i przekąski (+3°C) oraz wino i potrawy (6°C). Dzięki temu przechowywana w lodówkach żywność pozostaje świeża na dłużej. Funkcja Twin Cooling Plus® umożliwia natomiast regulację temperatury i wilgotności w zamrażalniku i chłodziarce.

Ekologiczne i szybkie gotowanie

Piekarnik, opiekacz, kuchenka mikrofalowa i okap kuchenny w jednym urządzeniu to nowość od Samsung, która zapewni nie tylko szybkie, ale też ekologiczne przygotowywanie potraw. Wyróżniona na targach CES 2012 za innowacyjność w kategorii eko-wzornictwa nowa kuchenka mikrofalowa SMH2117S jest bardzo pojemna (59 litrów) oraz posiada bardzo wydajne diodowe oświetlenie płyty kuchennej.

Udoskonalony Flex Duo – większy komfort gotowania

Wśród nowości na targach CES 2012 Samsung zaprezentował również udoskonalony model piekarnika z serii Flex Duo – NE595R1. Urządzenie wyposażone jest w komorę o pojemności 167 litrów, która w razie potrzeby może służyć jako dwie mniejsze komory o pojemności odpowiednio 74 litry w górnej części i 88 litrów w dolnej. Obie komory przedzielone są przekładką Smart Divider, która umożliwia przygotowanie dwóch różnych potraw w tym samym czasie. Na co dzień nieużywana przekładka może być schowana w specjalnej szczelinie nad dolną szufladą.

Smart Control – kontroluj pranie za pomocą smartfona

Pralka WF457 to połączenie wydajności oraz innowacyjnego systemu Smart Control, który ułatwia proces prania – również wtedy, kiedy użytkownik znajduje się poza domem. Dzięki wbudowanemu modułowi wi-fi za pośrednictwem funkcji Smart Control możemy śledzić cykl prania oraz monitorować m.in. program, czas pozostały do końca pracy lub zdalnie włączyć lub wyłączyć pralkę z dowolnego miejsca w domu. Dzięki opracowanemu przez firmę Samsung systemowi Smart Care można zapomnieć o tradycyjnych instrukcjach obsługi. System sam zdiagnozuje problemy w pracy pralki i prześle odpowiednie powiadomienie na smartfona użytkownika. WF457 jest pierwszą pralką produkcji Samsung, która posiada technologię Water Shot. Technologia polega na wypuszczaniu strumienia wody z rozpuszczonym detergentem, a następnie strumienia płuczącego, który podwaja skuteczność płukania. Rozwiązanie to skraca czas cyklu do 25 procent w porównaniu z tradycyjnymi pralkami.

Pralka WF457 została uznana przez organizację ENERGY STAR za „Najbardziej wydajną pralkę 2011 roku"* oraz uhonorowana Nagrodą Innowacji CES 2012 w kategorii projektu przyjaznego środowisku.

*Tytuł najbardziej wydajnych urządzeń 2011 roku przyznawany jest najbardziej wydajnym produktom spośród zakwalifikowanych do ENERGY STAR. W tym roku nasze wyjątkowe pralki są jednymi z najbardziej wydajnych urządzeń pod względem poboru mocy.

blog comments powered by Disqus
Samsung prezentuje inteligentne rozwiązania do kuchni i łazienki