PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki tani powerbank do 50 zł? |TOP 7|

[PREMIERA] PENTAX K-01 Unikalny i stylowy hybrydowy aparat PENTAX

[PREMIERA] PENTAX K-01 Unikalny i stylowy hybrydowy aparat PENTAX

PENTAX RICOH COMPANY IMAGING, LTD. ma przyjemność zaprezentować nowy hybrydowy aparat cyfrowy PENTAX K-01. Zaprojektował go Marc Newson, jeden z najbardziej uznanych projektantów, zaliczony przez Time Magazine do grona 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Jego artystyczne projekty wystawiane są w wielu znaczących kolekcjach muzealnych na całym świecie, w tym MoMA w Nowym Jorku, Design Museum w Londynie i V & A, Cenre Georges Pompidou oraz Vitra Design Museum.

K-01 jest świetną propozycją dla fotografów szukających łatwego w obsłudze aparatu z wymienną optyką jak i również dla aktualnych użytkowników lustrzanek Pentax szukających drugiego aparatu o niepowtarzalnym stylu. Aparat oferowany będzie z nowym, stałoogniskowym obiektywem smc PENTAX-DA 40mm F2.8 XS. Warto podkreślić, iż jest to aktualnie najcieńszy wymienny obiektyw na świecie.

Cechy K01:

1. Unikalny wygląd zaprojektowany przez Marca Newsona Aparat PENTAX K-01 charakteryzuje się prostymi liniami, co podnosi jego wizualną atrakcyjność jak i wpływa na łatwość użytkowania. Oryginalnie zaprojektowane przyciski i dźwignie precyzyjnie rozmieszczone zostały na korpusie aparatu. Dodatkowo - celem ułatwienia obsługi - dwa przyciski zostały wyróżnione kolorami: czerwony - do zapisu wideo i zielony - przycisk funkcyjny.

Pokrętło wyboru trybu oraz główny włącznik wykonane zostały z wysokiej jakości stopu aluminium. Grip aparatu, pokrywa slotu karty pamięci oraz pokrywa pozostałych złączy otoczone zostały mocną ochronną gumową warstwą, która dodaje korpusowi charakteru. Co więcej, można powiedzieć iż oryginalna wizja Marca Newsona znalazła odzwierciedlenie we wszystkich elementach K-01, nawet w takich jak logo produktu czy pasek do aparatu (w zestawie), a kończąc na ekranie startowym, wyświetlającym się po włączeniu K-01.

k01

2. Wyjątkowa jakość zdjęć PENTAX K-01 wyposażono w sensor CMOS o wymiarach 23,7 mm na 15,7 mm i rozdzielczości 16,28 mln pikseli. Duża matryca zapewnia również szybkie sczytywanie danych obrazowych. PENATX K-01 ma także nowy procesor obrazowy ”PRIME M”. Aparat zaopatrzony został również w szeroki zakres czułości od ISO100 do ISO12800 z możliwością rozszerzenia do ISO25600.

3. Kompatybilność ze wszystkimi obiektywami PENTAX Możliwość wymiany obiektywów jest niewątpliwie ogromnym atutem wśród aparatów bezlusterkowych. Dlatego też PENTAX K-01 zaprojektowany został tak, aby wykorzystać swój największy atut czyli bagnet K. Od tej pory możemy mówić o pierwszym bezlusterkowcu, do którego wykorzystać można całą ofertę istniejących obiektywów, włącznie z obiektywami z czasów analogowych. Mogą zostać użyte następujące mocowania: K-, KA- KAF, KAF2, oraz KAF3- . Obiektywy z mocowaniem gwintowym oraz obiektywy systemu 645 I 67 mogą być użyte za pomocą adaptera. Niektóre funkcje w zależności od obiektywu mogą być niedostępne.

obiektyw

4. Wysoka jakość filmów wideo PENTAX K-01 posiada możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Do dyspozycji mamy kodek H.264 oraz wybór prędkości zapisu (30, 25 lub 24 klatek na sekundę). Do szybkiego uruchamiania nagrywania dedykowany jest czerwony przycisk umieszczony na korpusie aparatu. Dźwięk zapisuje się domyślnie w systemie stereo. Dla urozmaicenia możemy nagrywać filmy z użyciem ciekawych filtrów kolorystycznych (Custom images) jak i wykorzystać funkcję filmu poklatkowego. Aparat zaopatrzono w gniazdo HDMI typu C oraz dodatkowe gniazdo do mikrofonu zewnętrznego.

5. Nowa generacja zdjęć HDR Tryb zdjęć HDR (High Dynamic Range), pozwala na uzyskanie jednego zdjęcia o bardzo szerokim zakresem dynamiki z trzech klatek. Dzięki przypisaniu tej funkcji do pokrętła wyboru trybów uzyskujemy natychmiastowy dostęp do tej funkcji. Do dyspozycji mamy również trzystopniową zmianę ekspozycji oraz poziom efektu z automatyczną korektą.

v

6. Wybór narzędzi do przetwarzania obrazu wg indywidualnych ustawień Funkcja Custom Image pozwala użytkownikowi wybrać najbardziej odpowiednie ustawienie w zależności od obiektu lub sceny. Dostępnych jest 11 trybów a wśród nich: tryb krosowania czy Bleach Bypass – do tworzenia dramatycznych efektów wizualnych, do wykorzystania również w filmach. K-01 posiada również 19 charakterystycznych filtrów cyfrowych - w tym np. miniaturę. Dzięki tym narzędziom użytkownik może jeszcze bardziej kreatywne i twórczo korzystać z możliwości aparatu.

7. Szybkie i ciche zdjęcia seryjne PENTAX K-01 w trybie zdjęć seryjnych wykonuje fotografie w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę. Należy dodać, iż bezlusterkowa konstrukcja umożliwiła zaprojektowanie mechanizmu wykonywania tego typu zdjęć nieporównywalnie cichszego w porównaniu do lustrzanek.

8. Duży, 3-calowy LCD (921,000 punktów) W aparacie K-01 zastosowano 3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 921.000 punktów. Pozwala on na wygodny podgląd zdjęć nawet pod kątem 170 stopni w poziomie i w pionie.

K01

9. System stabilizacji matrycy Nowy Pentax K-01 zaopatrzony został w system stabilizacji matrycy zintegrowany z korpusem, dzięki temu można wykonać nieporuszone zdjęcie w gorszych warunkach oświetleniowych czy za pośrednictwem obiektywu Tele. Ten innowacyjny system umożliwia współpracę z prawie wszystkimi obiektywami wyprodukowanymi przez markę Pentax.

10. Przyjazne dla użytkownika tryby automatyczne Po ustawieniu pokrętła funkcyjnego na AUTO aparat automatycznie - w zależności od zastanej sytuacji - dobiera jeden z 9 programów automatycznych. Użytkownik nie musi koncentrować swojej uwagi na doborze parametrów zdjęcia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kadr a aparat sam dobierze wszystkie parametry. Dodatkowo mamy do dyspozycji 19 gotowych scen tematycznych, wyświetlanych za pomocą ikon na monitorze LCD.

blog comments powered by Disqus
[PREMIERA] PENTAX K-01 Unikalny i stylowy hybrydowy aparat PENTAX