PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie żelazka do 100 zł |TOP 5|

[PREMIERA] PENTAX Optio WG2 oraz Optio WG2-GPS

[PREMIERA] PENTAX Optio WG2 oraz Optio WG2-GPS

Dzięki wyposażeniu w 16-megową matrycę CMOS typu „back-illuminated” oraz wydajny procesor obrazowy, Optio WG-2 i Optio WG-2 GPS znajdą idealne zastosowanie podczas zdjęć wykorzystujących dużą czułość ISO - na przykład podczas fotografowania w nocy lub w słabo oświetlanych halach sportowych. W porównaniu do poprzednich modeli oba aparaty zapewniają znaczną poprawę jakości zdjęć wykonanych na wyższych czułościach. Aparaty oferują także nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli), wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD zapewniający bezproblemowe przeglądanie zrobionych zdjęć, nawet w jasnym słońcu, oraz możliwość podwodnej fotografii do głębokości 12 metrów.

Wodoodporna konstrukcja umożliwiająca zdjęcia do 12 m głębokości

Aparaty umożliwiają wykonywanie zdjęć do głębokości 12 m przez 2 godziny (ekwiwalent IPX8 lub JIS Class 8). Wytrzymują również upadek z 1.5 m wysokości oraz nacisk 100 kg. Zastosowane zabezpieczenia chronią aparat przed kurzem i pyłem oraz umożliwiają pracę w zakresie temperatur od -10° C do 45° C. Możemy być pewni że aparaty sprawdzą się tam, gdzie inne uległyby zniszczeniu.

v

Nowa matryca CMOS typu „back-illuminated”

Optio WG-2 i Optio WG-2 GPS wyposażone zostały w nową matrycę CMOS typu „Back illuminated”, zapewniającą znacznie niższy poziom szumu, nawet podczas pracy na wyższych czułościach. Dzięki połączeniu maksymalnej czułości ISO 6400, 16-megapikselowj matrycy oraz nowego procesora obrazowego, modele zapewniają zdjęcia o bardzo wysokiej rozdzielczości. Optio WG2 i WG2-GPS wyposażone są również w nowy tryb „Handheld SNAP MODE Night”, który przechwytuje cztery zdjęcia tego samego kadru, a następnie tworzy automatycznie pojedynczy nieporuszony obraz.

d

Rejestracja filmów Full HD

Oba aparaty oferują możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Do dyspozycji mamy kodek H.264 oraz prędkość zapisu 30 kl/s. Dodatkowo możemy rejestrować filmy w trybie High-speed (120 klatek na sekundę) w celu odtworzenia obrazu w zwolnionym tempie. Złącze micro-HDMI typu D zapewnia połączenie z zewnętrznymi urządzeniami odtwarzającymi format Full HD (rozdzielczość VGA (640 x 480 pikseli).

n

Duży, 3-calowy LCD

W aparatach zastosowano 3-calowy (format 16:9) wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 460.000 punktów. W celu ułatwienia zdjęć w mocnym świetle słonecznym, monitor pokryty został dodatkową antyrefleksyjną powłoką AR (Anti-Reflection coating). Wyświetlacz pozwala również na wygodny podgląd zdjęć nawet pod kątem 170 stopni w poziomie i w pionie.

e

Tryb „Cyfrowy mikroskop” z 6 diodami LED na obiektywie

Wokół obiektywu umieszczono 6 diod do podświetlenia fotografowanych obiektów. Dzięki podświetleniu, użytkownik może wyraźnie zobaczyć powiększony obraz często niewidzialny gołym okiem. Dodatkowo podświetlenia możemy użyć jako dodatkowego źródła światła w ciemności. Tryb Cyfrowy mikroskop blokuje rozdzielczość na 2 MP (16:9).

b

5X zoom optyczny z szerokokątnym obiektywem 28mmFunkcja GPS (dostępna tylko w Optio WG-2 GPS)

Optio WG-2 GPS zaopatrzony został w nowy moduł GPS. Zminimalizowane zostało opóźnienie związane z jego uruchomieniem jak i również generalnie poprawiono i przyspieszono jego pracę. Pozyskiwane dane pozycyjne są konwertowane i zapisywane w formacie KML na karcie pamięci aparatu. Dzięki dostarczonemu oprogramowaniu WG-2 GPS pozwala również na zapis danych pozycyjnych uzyskanych za pomocą innych kompatybilnych urządzeń GPS. Dokonuje też automatycznych poprawek zegara w przypadku zmian stref czasowych. Za pomocą wykonanych zdjęć z łatwością możemy śledzić przemierzoną trasę czy nawet wyświetlić ją za pomocą różnych usług internetowych takich jak Google Earth.

W aparatach zastosowano szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o ogniskowej od 5mm do 25mm (28mm-140mm w formacie 35mm). Udogodnieniem jest brak wysuwającej się tuby obiektywu podczas zoomowania – wszystko odbywa się wewnątrz aparatu. Bez obaw w każdej chwili możemy schować aparat do kieszeni lub torby.

blog comments powered by Disqus
[PREMIERA] PENTAX Optio WG2 oraz Optio WG2-GPS