PODPOWIEDZI:

Sposoby na nawilżanie powietrza w okresie grzewczym

Sposoby na nawilżanie powietrza w okresie grzewczym

Okres grzewczy to czas, kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o nawilżanie powietrza w naszych domach. Zbyt niska wilgotność może skutkować złym samopoczuciem, problemami ze snem oraz zwiększoną podatnością na zachorowania. W utrzymaniu jej na odpowiednim poziomie pomoże ultradźwiękowy nawilżacz powietrza firmy MPM.

Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza w pomieszczeniu to 40-60%. W czasie zimy, gdy kaloryfery pracują z pełną mocą, potrafi ona spaść nawet do 20-25%. Gdy tak się dzieje, nasze samopoczucie drastycznie się pogarsza – bolą nas oczy, głowa, pierzchną usta oraz mamy problemy ze snem. Śluzówka, która stanowi naturalną barierę ochronną organizmu przed drobnoustrojami, zostaje nadmiernie wysuszona przez co atakujące go bakterie i wirusy mają ułatwiony dostęp do naszych płuc i oskrzeli. W wyniku tego nasza podatność na zachorowania wzrasta.

Istnieje kilka „domowych” sposobów na utrzymanie odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu. Część ludzi decyduje się na umieszczenie mokrego ręcznika na grzejniku. Metoda ta jest skuteczna, lecz nie długotrwała. Materiał bardzo szybko wysycha, przestając równocześnie spełniać rolę „nawilżacza”. Innym rozwiązaniem może być powieszenie na kaloryferze glinianego naczynia na wodę. Wiąże się to jednak z problemem jakim jest gromadzenie się dużej ilości kurzu wewnątrz naczynia, którego późniejsze opróżnianie i czyszczenie nie należy do przyjemności.

Walkę z suchym i gorącym powietrzem w naszych mieszkaniach z pewnością wygra wilgotności ultradźwiękowy nawilżacz powietrza MNP-01. Emituje on ultradźwięki, które rozbijając cząsteczki wody tworzą mgiełkę. Jego największą zaletą jest cicha praca oraz wydajność. Urządzenie posiada regulację intensywności oraz kierunku nawilżania. Dodatkowo umieszczono na nim lampkę kontrolną stanu pracy oraz sygnalizator braku wody.

Produkt firmy MPM wyposażony został w zbiornik o pojemności 4,2l oraz filtr. Niezwykle ważne jest, aby pamiętać o utrzymaniu pojemnika w czystości. Aby ułatwić użytkownikom wykonywanie tej czynności, do zestawu dołączono również specjalną szczoteczkę. Urządzenie bez problemu nawilży pomieszczenia o powierzchni nie przekraczającej 16m2.

Nawilżacz powietrza MNP-01 Cena: 139zł Funkcje:

  • ultradźwiękowy system nawilżania
  • pojemność zbiornika 4,2 l
  • nawilżanie pomieszczenia do 16 m2
  • regulacja intensywności nawilżania
  • regulacja kierunku nawilżania
  • lampka kontrolna stanu pracy i sygnalizacji braku wody

Wyposażenie:

  • szczoteczka do czyszczenia
  • filtr

Parametry:

  • 220 - 240 V ~ 50 / 60 Hz
  • moc: 30 W
blog comments powered by Disqus
Sposoby na nawilżanie powietrza w okresie grzewczym