PODPOWIEDZI:

Cherrypal Africa – netbook za 99 dolarów

Cherrypal Africa – netbook za 99 dolarów

Potrzebujesz mobilnego urządzenia do przeglądania Internetu, ale jesteś znudzony niewielkimi ekranami i klawiaturami smartfonów? Zainwestuj 300 zł i kup oferowany przez firmę Cherrypal netbook Africa z 7-calowym ekranem o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 256 MB pamięci RAM i systemem Linux lub Windows CE.

Jak deklaruje sam producent, urządzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla klientów w krajach rozwijających się, ale będzie sprzedawane na całym świecie. Bardzo niska cena okupiona jest wydajnością podobną do smartonu, bowiem netbook zostały zbudowany na bazie procesora taktowanego zegarem o częstotliwości 400 MHz. Jak wspomniano pamięć RAM ma wielkość 256 MB, natomiast pamięć masowa to moduły flash (NAND) o rozmiarze 2 GB. Oprócz tego model ten ma czytnik kart SD/MMC (do 8 GB).

Cherrypal Africa

Cherrypal Africa został wyposażony w jedno złącze USB 2.0, do którego można podłączyć dowolne urządzenie, oraz dwa porty USB 1.1, które zgodnie z sugestią producenta należy wykorzystać do podłączenia myszy i klawiatury. Oprócz tego Africa ma wbudowane mikrofon i dwa głośniki o mocy 0,5 W. Funkcje komunikacyjne są obsługiwane przez kartę sieciową Ethernet 100 Mbit/s i kartę Wi-Fi 802.11 b/g. Zastosowany w netbooku akumulator ma pojemność 1800 mAh i zapewnia do 4 godzin ciągłej pracy. Wymiary urządzenia wynoszą 213,5 x 141,8 x 30,8 mm, a jego masa wynosi 1,2 kg.

blog comments powered by Disqus
Cherrypal Africa – netbook za 99 dolarów