PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka drukarka do 500 zł? | TOP 3 |

Przeżyj niesamowitą przygodę z aparatami Canon PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS

Przeżyj niesamowitą przygodę z aparatami Canon PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS

Canon przedstawił dwa nowe, wszechstronne i wydajne aparaty z serii PowerShot SX – PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS. Oba modele łączą dopracowane, nowoczesne wzornictwo z wyjątkowym 20–krotnym zoomem optycznym i zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu. To sprawia, że aparaty są idealnymi kompanami podróży i pomogą uwiecznić wspaniałe chwile z olśniewającym bogactwem detali i jakością Full HD - od rodzinnych wakacji na tropikalnych plażach, po pełne wydarzeń wyprawy.

PowerShot SX260 HS jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych , natomiast PowerShot SX240 HS występujący w trzech barwach . Oferują wysoką jakość obrazu sygnowaną marką Canon, dzięki zastosowaniu procesora DIGIC 5, wzmacniającego HS System i nowej technologii inteligentnego stabilizatora obrazu (Intelligent IS). Wszystko zawarte w kompaktowej i wygodnej obudowie. PowerShot SX260 HS został wyposażony również w technologię GPS, ułatwiając rejestrowanie etapów podróży, a następnie śledzenie trasy na mapie w domowym zaciszu.

Super zoom, super jakość

Niezależnie od tego, czy jest to wyjątkowe święto czy bezcenne chwile z rodziną, PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS zostały zaprojektowane tak, by pozwolić użytkownikowi znaleźć się jeszcze bliżej akcji niż kiedykolwiek wcześniej. Zostały wyposażone w szerokokątny 25 mm obiektyw z 20-krotnym zbliżeniem optycznym i czterostopniową optyczną Stabilizacją Obrazu (IS). Nowa technologia ZoomPlus, poprzez wykorzystanie mocy procesora DIGIC 5 i wysokiej rozdzielczości, zwiększa zasięg zoomu do 39 razy i zwiększa poziom rejestrowanego bogactwa detali. Uzupełniając wyjątkowy zoom optyczny, nowa technologia inteligentnej stabilizacji obrazu (Intelligent IS) firmy Canon, gwarantuje ostrość oraz bogaty w szczegóły i przejrzysty obraz, w każdej sytuacji. Dzięki możliwości identyfikacji sceny i obiektu, które użytkownik zamierza uchwycić, aparat dobiera najodpowiedniejsze ustawienia stabilizatora obrazu spośród 7 trybów . W ten sposób uzyskujemy stabilny, pozbawiony rozmyć obraz. Na przykład, tryb Macro IS jest doskonały podczas wykonywania krystalicznie czystych zbliżeń egzotycznych roślin lub owadów, natomiast Powered IS ułatwia filmowanie odległych przedmiotów przy użyciu mocnego zoomu, co sprawa, że jest idealny do nagrywania przyrody podczas safari. HS System, który łączy kolejną generację procesorów Canona DIGIC 5 z matrycą wysokiej czułości CMOS 12.1 MP, został wzmocniony w celu zapewnienia perfekcyjnej jakości obrazu pozbawionych szumów, w dowolnych warunkach, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Niezależnie od tego, czy jesteś na plaży w blasku księżyca, czy na przyjęciu, zdjęcia uzyskają właściwą ekspozycję, a szumy zostaną zredukowane aż do 75% w porównaniu z poprzednimi modelami, bez potrzeby użycia flesza czy statywu.

Wyceluj i fotografuj z wyjątkową łatwością

PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 zapewniają pełną swobodę, oferując tryb Smart Auto opracowany przez Canona. Wykrywa on aż do 58 różnych scen, aby dostosować najbardziej odpowiednie ustawienia w celu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. Zaawansowana technologia wielkoobszarowego balansu bieli identyfikuje różne źródła światła i koryguje nieestetyczne cienie, aby uzyskać naturalne rezultaty. Dzięki nowemu trybowi Identyfikacji Twarzy (Face ID), przyjaciele i rodzina będą zawsze wychodzić doskonale na zdjęciach, nawet kiedy znajdą się w dużej grupie lub na brzegu kadru. Wystarczy skorzystać z możliwości rejestracji do 12 twarzy w pamięci aparatu, biorąc pod uwagę również datę urodzenia, aby wykorzystać nowe funkcje dodane do funkcji Smart Auto. Na przykład, kiedy fotografujesz śpiące dziecko, aparat wyłączy flesz i dźwięk, aby nie zakłócić jego snu i zastosuje specjalne ustawienia ekspozycji, dzięki czemu uzyskasz rezultat podobny do jasnego efektu portretu „high-key” preferowanego przez profesjonalnych fotografów. W przypadku dziecka powyżej dwóch lat, które bawi się na zewnątrz, aparat będzie w stanie z góry przewidzieć kolejne etapy ruchu i aktywuje tryb Servo AF, aby zapewnić ostrość. Następnie wykona serię krótkich ujęć z dużą prędkością, co zwiększy szansę uchwycenia idealnego momentu. Funkcja Face ID pozwoli także oznaczyć twoje fotografie imionami osób, umożliwiając o wiele szybsze przeglądanie biblioteki, zarówno na aparacie, jak i przy użyciu komputera z dołączonym oprogramowaniem ImageBrowser EX .

Rozwijaj swoją kreatywność

Dla uzyskania maksimum elastyczności, PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS oferują możliwość pełnej kontroli manualnej. Dzięki temu użytkownicy będą mogli pokazać swoją kreatywność i odkrywać wpływ poszczególnych zmian w ISO, czasie otwarcia migawki i przesłony na finalny efekty pracy. Kombinacja zastosowanej matrycy i procesora nie tylko zapewnia wyższą jakość zdjęć, ale także wzmocnienie funkcji szybkiego fotografowania takich jak: zamrożenie szybkiej akcji, dzięki trybowi High-speed Burst HQ, wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości z prędkością do 10.3 klatek na sekundę lub spowolnienie tempa aż do 240fps za pomocą trybu Super Slow Motion Movie. Alternatywnie, aby ułatwić fotografowanie w słabych warunkach oświetlenia tryb Handheld Night Scene łączy sekwencję szybkich ujęć w jeden obraz, co eliminuje rozmycie i wpływa na korzystną ekspozycję. Udoskonalone filtry kreatywne zastosowane w PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS oznaczają, że możesz osiągać nowe poziomy swojej kreatywnej zabawy. Dzięki 8 efektom twoje zdjęcia i filmy będą zawsze się wyróżniać. Dodaj nutę romantyzmu przy użyciu nowej funkcji Soft Focus lub stwórz idealne portrety za pomocą ustawień Smooth Skin, który wyrównuje koloryt skóry, co poprawia końcowy efekt. Możesz także zmienić sposób postrzegania krajobrazu wykorzystując efekt miniatury modelu określonej skali.

Zapamiętaj każdy krok

Za pomocą wbudowanego modułu GPS w modelu PowerShot SX260 HS, stwórz swój własny, unikalny dziennik podróży i przeżywaj od nowa każdą chwilę, dzięki automatycznemu oznaczaniu zdjęć w lokalnym czasie i miejscu, gdzie zostało zrobione. Funkcja zintegrowanego rejestratora GPS została rozbudowana w porównaniu do jego poprzedników i oferuje aktualizację położenia aparatu w regularnych odstępach czasu, a także ponad 48 godzin śledzenia przy jednym ładowaniu. Używając załączonego oprogramowania Map Utility możesz prześledzić swoją podróż na Google Maps i dzielić się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie za pomocą aplikacji takiej jak Google Earth. Oba modele pozwalają tworzyć mini filmy typu „pomiędzy scenami” z dziennych ujęć, poprzez wykorzystanie poprawionego trybu Movie Digest. Aparat nagrywa do 4 sekund akcji przed każdą rejestracją i łączy filmy nagrane w danym dniu w dodatkowy film, który wspaniale opowiada historię pomiędzy idealnymi obrazami w jakości HD (720p).

Towarzysz każdego podróżnika

Solidny, metalowy korpus i kompaktowy, lekki design sprawiają, że zarówno PowerShot SX260 HS jak i PowerShot SX240 HS są idealne podczas wakacji, czy w razie konieczności uchwycenia ważnych wydarzeń. Dzięki jednemu dotknięciu, możesz szybko przełączać się pomiędzy trybem zdjęć a opcją filmowania w jakości Full HD (1080p) i z dźwiękiem stereo. Technologia przetwarzania Fine Detail Movie gwarantuje, że każdy piksel zostaje wykorzystany w trybie filmowania, tak aby zapewnić niesamowite detale i pozwolić na odtworzenie każdego momentu na ekranie HD. Duży 20-krotny zoom optyczny może także zostać wykorzystany w czasie filmowania, aby znaleźć się jeszcze bliżej akcji a inteligentny stabilizator obrazu (Intelligent IS) zapewnia, że ujęcia wykonywane z jeszcze większej odległości są czyste i nierozmazane. Dzięki Trybowi Dyskretnemu możesz kontynuować uwiecznianie fascynujących obrazów w takich miejscach jak zabytki sakralne czy muzea, bez przeszkadzania innym odwiedzającym. Natomiast opcjonalny wodoodporny futerał pozwoli ci zabrać aparat na głębokość do 40 m i sfotografować piękną scenerię nad i pod poziomem wody. Jasny wyświetlacz PureColor II G LCD o przekątnej 7.5 cm (3 cale) z około 460.00 punktami rozdzielczości i warstwą hartowanego szkła dla lepszego widzenia i ochrony przed uderzeniami i wstrząsami podczas podróży, także pozwoli ci przeglądać zdjęcia i filmy z całym bogactwem koloru i ostrości detali.

a

PowerShot SX260 HS – specyfikacja techniczna:
 • 20-krotny zoom, szerokokątny obiektyw o przekątnej 25 mm, kompaktowy korpus
 • HS System: 12.1 MP CMOS i DIGIC 5
 • GPS
 • Intelligent IS
 • Filmy w jakości Full HD
 • Wyświetlacz PuerColor II G LCD o przekątnej 7.5 cm (3 cale)
 • Smart Auto (58 scen), Face ID
 • Tryby Manual, Av i Tv
 • Tryb serii szybkich zdjęć
 • Opcjonalna obudowa wodoodporna umożliwiająca wykonywanie zdjęć do głębokości 40m

PowerShot SX240 HS – specyfikacja techniczna:

 • 20–krotny zoom, szerokokątny obiektyw o przekątnej 25 mm, kompaktowy korpus
 • HS System: 12.1 MP CMOS i DIGIC 5
 • Intelligent IS
 • Filmy w jakości Full HD
 • 7.5 cm (3.0") PureColor II G LCD
 • Smart Auto (58 scen)
 • Face ID
 • Tryby Manual, Av i Tv
 • Tryb serii szybkich zdjęć
 • Opcjonalna obudowa wodoodporna umożliwiająca wykonywanie zdjęć do głębokości 40m
blog comments powered by Disqus
Przeżyj niesamowitą przygodę z aparatami Canon PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS