PODPOWIEDZI:

ZTE liderem w segmencie Pasywnych Sieci Optycznych Nowej Generacji

ZTE liderem w segmencie Pasywnych Sieci Optycznych Nowej Generacji

Na koniec trzeciego kwartału 2011 roku firma ZTE miała 100% udziału w rynku rozwiązań sieciowych wpisujących się w ramy Nowej Generacji Pasywnych Sieci Optycznych (NG PON) i była pierwszą firmą telekomunikacyjną na świecie, która dostarczała urządzenia centralowe i końcówki sieci (OLT& ONT) w najnowszym standardzie.

„W trzecim kwartale 2011 roku ZTE była pierwszą firmą na świecie dystrybuującą sprzęt w standardzie 10G - EPON, ogłaszając początek ery Pasywnych Sieci Optycznych Nowej Generacji. Stanowiło to kamień milowy w poszukiwaniu większych możliwości w dostarczaniu sieci szerokopasmowych” – powiedział Kamalini Ganguly, analityk z firmy OVUM.

Pasywne Sieci Optyczne ZTE są szeroko implementowane, osiągając 93 miliony połączeń oraz ponad 47 milionów stałych łącz zainstalowanych na całym świecie. Na koniec 2011 ZTE wygrało prestiżowe trzyletnie dofinansowanie od chińskiego „863 Program”, na poprowadzenie grupy kilku działów badawczych rozwijających prace nad optycznym dostępem sieciowym oraz rozwojem technologicznym.

„Nasze osiągnięcia w technologii Pasywnych Sieci Optycznych są zwieńczeniem ciężkiej pracy działu badawczo-rozwojowego z ostatnich kilku lat. Jesteśmy świadomi faktu, iż nasze nowoczesne rozwiązania w segmencie PON okazały się przełomem w branży i dały nam pozycję lidera w skali globalnej” – dodaje Cezary Terepka z polskiego oddziału ZTE.

CezaryTerepka

ZTE jest również liderem w dostarczaniu Nowej Generacji Pasywnych Sieci Optycznych 2. Firma była pierwszą, która w marcu 2009 została dystrybutorem dostrajanych filtrów akustyczno-optycznych, WDM Pasywnych Sieci Optycznych. W dziedzinie telekomunikacyjnej firma zaprezentowała pierwszy regulowany nadajnik ONU na podstawie technologii TWDM. Korporacja aktywnie uczestniczy także w tworzeniu standardowego połączenia optycznego oraz dostarczyła najwięcej propozycji Pasywnych Sieci Optycznych (XG-PON i NG-PON2) do FSAN (Full Service Active Network) między 2008 a 2010 rokiem.

Oprócz tego, ZTE była również głównym architektem technicznym OFDM- PON wraz z FSAN Group we wrześniu 2011, co umocniło pozycję firmy jako lidera w zakresie badań naukowych.

blog comments powered by Disqus
ZTE liderem w segmencie Pasywnych Sieci Optycznych Nowej Generacji