PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Epson EH-TW7000 - Test uniwersalnego projektora 4K

Epson 2012 - newsy z zaplecza firmy

Epson 2012 - newsy z zaplecza firmy

Epson jest światowym liderem w sprzedaży projektorów – pod względem liczby wszystkich projektorów sprzedanych na świecie jak i w technologii 3LCD, której jest twórcą. W Polsce Epson dzierży palmę pierwszeństwa i ma 40% rynku projektorów do kina domowego pod względem liczby sprzedanych urządzeń. Wartościowo, Epson to także numer jeden ale „tylko” 38% rynku. Wzrost Epsona w Polsce jest znacznie szybszy niż całego rynku +13% ilościowo.

Globalna sprzedaż projektorów w Polsce stale, ale bardzo powoli rośnie. Ilościowy wzrost wszystkich producentów to ok. 3% (rok 2011 w stosunku do 2010). Głębsza analiza pokazuje erozję cenową i mocną pozycje tańszych marek. Wartościowo polski rynek odnotował 5% spadek w stosunku do 2010 roku. Podobnie kształtowała się sprzedaż w regionie EMEA: -1% ilościowo, +2% wartościowo.

epson

Epson rośnie szybciej niż rynek

Epson bardzo dobrze wypada na tle całego polskiego rynku projektorów – odnotowując 13% wzrost ilościowy i 6,3% wzrost wartościowy. Jest to wynik znacznie lepszy od całego rynku (+3% i -5%).

W 2011 roku Epson po raz pierwszy na polskim rynku sprzedał łącznie ponad 10 tys. projektorów (dokładnie 10.167 szt.) i utrzymał drugą pozycję na rynku.

Epson jest jedynym producentem projektorów, który w ciągu ostatnich 3 lat uzyskuje stały wartościowy wzrost sprzedaży projektorów w Polsce, pomimo spadku rynku.

projektor Epson

Lider projektorów do kina domowego

Epson jest niezachwianym liderem sprzedaży projektorów do kina domowego w Polsce. Pomimo blisko 9% spadku rynku kina domowego w 2011 roku, Epson uzyskał 54% wzrost sprzedaży (3.292 szt.), zdobywając tym samym 40% udział rynkowy w Polsce, dystansując jednocześnie innych graczy, mających udziały nie przekraczające 20%.

Epson 2012

Rok 2012 według Epsona

W roku 2012 Epson wprowadzi na rynek wiele nowych modeli projektorów zaprojektowanych z myślą o potrzebach różnych użytkowników – biznesowych, edukacyjnych, domowych aż do bardzo wymagających sprzętu o bardzo dużej jasności i szerokiej gamie wymiennych obiektywów. Euro 2012 powinno być bodźcem do sfinalizowania zakupu projektora domowego dla tych, którzy wahali się dotychczas czy to już odpowiedni czas.

blog comments powered by Disqus
Epson 2012 - newsy z zaplecza firmy