PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Najpojemniejszych zmywarek w dobrej cenie

Aplikacja Polycom RealPresence

Aplikacja Polycom RealPresence

Firma Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM), globalny lider w dziedzinie standardowej komunikacji zunifikowanej, poinformowała, że aplikacja Polycom RealPresence Mobile zostanie udostępniona na smartphony. Aplikacja początku Marca będzie dostępna na iPhone 4S, a następnie również na urządzenia z systemem Android 4 .0 (Ice Cream Sandwich). RealPresence Mobile to bezpieczne oprogramowanie korporacyjne przeznaczone dla urządzeń mobilnych, które pozwala klientom firmy Polycom łatwo łączyć się z innymi standardowymi systemami wideo, m.in. z salami immersyjnymi, systemami grupowymi i desktopowymi, laptopami, tabletami i smartphonami.

Aplikacja Polycom RealPresence Mobile została udostępniona w październiku ubiegłego roku dla takich tabletów jak: Apple iPad2, Motorola XOOM, Motorola DROID XYBOARD oraz Samsung Galaxy Tab 10.1. 0. Aplikacja oferująca użytkownikom rozwiązania mobilne klasy korporacyjnej i jest dostępna za darmo w Apple App StoreSM i Android Market .

Platforma RealPresence – to najbardziej kompleksowe oprogramowanie do współpracy wideo w każdym środowisku. Dzięki otwartym standardom, Platforma RealPresence integruje się z setkami aplikacji od wiodących producentów jak aplikacje dla IM, kontroli rozmów, konferencji internetowych czy działalności społecznej. Ponadto podobnie jak podłączenie smartfona do firmowego serwera pocztowego, RealPresence Mobile może być zarejestrowany na platformie RealPresence, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wszystkich zaawansowanych funkcji jak firewall, zarządzanie, udostępnianie zawartości oraz rozmów w których uczestniczy wiele osób

„Wizją Polycome jest stworzenia możliwości współpracy video niezależnie od urządzenia i oprogramowania. Dla ponad miliarda telepracowników, mobilne korporacyjne rozwiązanie do współpracy wideo jest prawdziwym przełomem — powiedział powiedział Andy Miller, CEO firmy Polycom. — Umożliwia użytkownikom udział w spotkaniach wideo w jakości HD za pomocą urządzenia mobilnego, równocześnie uniezależniając ich od miejsca pobytu. Użytkownicy chcą współpracować niezależnie od tego czy są w drodze, w domu, w biurze czy sali konferencyjnej, a Polycom RealPresence właśnie to umożliwia .”

"W NHS Lothian skupiamy się na dostarczaniu najlepszej jakości opieki zdrowotnej dla pacjentów w Edynburgu i Lothians, zapewniając szeroki zakres usług regionalnych i krajowych dla pacjentów w całej Szkocji. Współpraca wideo odgrywa w tym bardzo istotną rolę. Wykorzystujemy do tego Polycom RealPresence Mobile, który pozwala pracownikom służby zdrowia konsultować się z pacjentami za pośrednictwem urządzeń mobilnych, a co za tym idzie w pełni wykorzystać nasze inwestycje w IT. Dzięki temu możemy komunikować się ze sobą za pomocą różnych urządzeń i sposobów umożliwiając personelowi jeszcze lepsze i skuteczniejsze zapewnienie opieki nad pacjentem. Dzisiejsza wiadomość o dodaniu przez Polycom smartfonów Apple iPhone 4S daje nam jeszcze większą elastyczność", powiedział Iain Robertson, szef infrastruktury IT i operacji w ramach NHS Lothian.

Aplikacja Polycom RealPresence

Współpraca wideo

Współpraca wideo jest uznawana za istotny czynnik wpływający na możliwości rozwoju firmy, poprawiający pracę zespołową, podejmowanie decyzji, wydajności organizacji, zaufanie i zaangażowania klienta, przy jednoczesnej redukcji kosztów podróży. Ponadto wchodzące obecnie na rynek pracy pokolenie i postęp technologiczny w znacznym stopniu wpływają na rozwój społeczności opartej na mobilnym przesyle video. Prowadzenie tej tendencji są rosnące strony wideo takie jak YouTube (3 mld odtwarzanych codziennie) czy czaty wideo (11 mld czatów 2015 r.); rozprzestrzenianie się wyposażonych w kamerą tabletów i komórek, oraz nadejście sieci 3G, 4G, a i Wi-Fi oraz chmury.

Według firmy Gartner, całkowite sprzedaż smartfonów osiągnęła 472 mln w 2011 r. co stanowi 53-procentowy wzrost w porównaniu z 2010 r. i obecnie stanowi prawie jedną trzecią wszystkich telefonów. W tym samym czasie Gartner prognozuje, że zostanie sprzedanych ponad 320 milionów sztuk tabletów, co da w sumie ponad 900 milionów. Dodatkowo, 92 procent firm z listy Fortune 500 testuje lub wdraża iPady, a wiele korporacji zachęca do zakupu własnego urządzenia.

Aplikacja RealPresence Mobile w telefonie iPhone 4S została wyposażona w intuicyjny interfejs, który umożliwia przeglądanie innych treści (na przykład prezentacji) podczas sesji wideo. Rozwiązanie oferuje wysokiej jakości obraz i dźwięk, zapewniający komfort pracy. Ponadto obsługuje zapory sieciowe i połączenia VPN (wirtualne sieci prywatne), pozwalając użytkownikowi na łatwe dołączenie do konferencji z sieci Wi-Fi, 3G lub 4G. Aplikacja w wersji dla iPhone 4S zapewnia też łatwy w użyciu proces logowania.

Oprócz informacji o obsłudze iPhone’a 4S zostało zaktualizowane oprogramowanie RealPresence Mobile dla tabletu iPad2, o możliwość udostępniania plików PDF innym uczestnikom wideokonferencji.

Współpraca wideo upowszechnia się również w takich branżach jak służba zdrowia, edukacja, administracja rządowa, produkcja i rozrywka. Aplikacja Polycom RealPresence w prosty sposób pozwala firmom z różnych branż zwiększyć mobilność personelu. Na przykład:

Służba zdrowia: lekarz może użyć urządzenia mobilnego, aby nawiązać połączenie wideo ze specjalistami i przeprowadzić sesję telemedyczną w celu skuteczniejszego leczenia pacjentów

Edukacja: studenci mają stały dostęp do profesorów, wykładów oraz materiałów edukacyjnych bez względu na to, czy są w klasie, na odległym kampusie, czy nawet w domu.

Administracja rządowa. Mobilne jednostki szybkiego reagowania mogą na bieżąco udostępniać informacje centrom kryzysowym i zespołom ratunkowym w celu analizowania sytuacji, uruchamiania niezbędnych procedur i sprawniejszego podejmowania decyzji.

Produkcja. Producenci mogą monitorować swoje linie produkcyjne — dokonywać zdalnych inspekcji i szybciej diagnozować problemy.

blog comments powered by Disqus
Aplikacja Polycom RealPresence