PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TV Sony Bravia KD-55XF9005 + soundbar Sony HT-XF9000 - Test zestawu od Sony

Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam

  • Dodano: 6 lat, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam

Firma Sony wprowadza na rynek kamerę, która doskonale nada się do zabrania na basen, na plażę, na nurkowanie w masce czy na całodniową wycieczkę pieszą. Model Handycam GW55VE jest bowiem wodoodporny do głębokości 5m, a także odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 m. Nowa wodoodporna kamera Sony zawiera wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, które w każdej sytuacji zapewniają czyste, stabilne filmy Full HD i wysokiej jakości zdjęcia.

Kamera Handycam słusznie kojarzy się przede wszystkim z wysoką jakością obrazu. Jej przetwornik CMOS Exmor R umożliwia rejestrację pięknych, szczegółowych filmów i zdjęć o niskim poziomie szumów – nawet w słabym świetle, stanowiącym poważne wyzwanie dla innych kamer.

Kolejnym ważnym elementem jest wysokiej jakości obiektyw Sony typu G, który sprawdza się zarówno przy ujęciach szerokokątnych, jak i przy zbliżeniach. Funkcja rozszerzonego zoomu pozwala na zwiększenie 10-krotnego zoomu optycznego do maksymalnego poziomu 17x, a dzięki technologii By Pixel Super Resolution obraz w dalszym ciągu zachowuje bardzo wysoką rozdzielczość.

Dzięki stabilizatorowi Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem, nagrany film będzie wyraźniejszy nawet przy filmowaniu w dużym zbliżeniu lub w ruchu.

Nowością w kamerach Handycam jest inteligentny tryb panoramy, pozwalający na rejestrowanie scen o nadzwyczaj szerokim polu widzenia. Aby nagrać taką scenę, wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać kamerę płynnym ruchem. Zastosowanie technologii rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu gwarantuje naturalną reprodukcję poruszających się osób i obiektów.

kamera Handycam GW55VE

Kolejną nowością w kamerach Handycam jest funkcja samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

W razie wątpliwości, jakie ustawienia należy wybrać podczas filmowania w określonych warunkach, można skorzystać z inteligentnej automatyki (iAUTO). W tym trybie kamera rozpoznaje maksymalnie 99 rodzajów sceny i automatycznie dobiera ustawienia zapewniające najlepsze rezultaty. Kamera oferuje również specjalny tryb Pod wodą służący do podwodnego nagrywania filmów z bogatymi, naturalnymi kolorami.

Wodoodporna kamera Handycam zawiera odbiornik GPS rejestrujący miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć i pozwalający sprawdzić na ekranie aktualną pozycję.

Nowa, wodoodporna kamera Handycam GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r.

blog comments powered by Disqus
Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam