PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Miniwież do 1000 zł

Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam

Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam

Firma Sony wprowadza na rynek kamerę, która doskonale nada się do zabrania na basen, na plażę, na nurkowanie w masce czy na całodniową wycieczkę pieszą. Model Handycam GW55VE jest bowiem wodoodporny do głębokości 5m, a także odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 m. Nowa wodoodporna kamera Sony zawiera wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, które w każdej sytuacji zapewniają czyste, stabilne filmy Full HD i wysokiej jakości zdjęcia.

Kamera Handycam słusznie kojarzy się przede wszystkim z wysoką jakością obrazu. Jej przetwornik CMOS Exmor R umożliwia rejestrację pięknych, szczegółowych filmów i zdjęć o niskim poziomie szumów – nawet w słabym świetle, stanowiącym poważne wyzwanie dla innych kamer.

Kolejnym ważnym elementem jest wysokiej jakości obiektyw Sony typu G, który sprawdza się zarówno przy ujęciach szerokokątnych, jak i przy zbliżeniach. Funkcja rozszerzonego zoomu pozwala na zwiększenie 10-krotnego zoomu optycznego do maksymalnego poziomu 17x, a dzięki technologii By Pixel Super Resolution obraz w dalszym ciągu zachowuje bardzo wysoką rozdzielczość.

Dzięki stabilizatorowi Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem, nagrany film będzie wyraźniejszy nawet przy filmowaniu w dużym zbliżeniu lub w ruchu.

Nowością w kamerach Handycam jest inteligentny tryb panoramy, pozwalający na rejestrowanie scen o nadzwyczaj szerokim polu widzenia. Aby nagrać taką scenę, wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać kamerę płynnym ruchem. Zastosowanie technologii rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu gwarantuje naturalną reprodukcję poruszających się osób i obiektów.

kamera Handycam GW55VE

Kolejną nowością w kamerach Handycam jest funkcja samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

W razie wątpliwości, jakie ustawienia należy wybrać podczas filmowania w określonych warunkach, można skorzystać z inteligentnej automatyki (iAUTO). W tym trybie kamera rozpoznaje maksymalnie 99 rodzajów sceny i automatycznie dobiera ustawienia zapewniające najlepsze rezultaty. Kamera oferuje również specjalny tryb Pod wodą służący do podwodnego nagrywania filmów z bogatymi, naturalnymi kolorami.

Wodoodporna kamera Handycam zawiera odbiornik GPS rejestrujący miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć i pozwalający sprawdzić na ekranie aktualną pozycję.

Nowa, wodoodporna kamera Handycam GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r.

blog comments powered by Disqus
Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam