PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie kamerki sportowe do 500 zł |TOP 7|

Prawie bez obramowania: AOC wprowadza superelegancki monitor 3D

Prawie bez obramowania:  AOC wprowadza superelegancki monitor 3D

Monitor TFT AOC d2357Ph o przekątnej 23 cali (58,5 cm) wyróżnia się na tle innych monitorów srebrnym panelem frontowym stanowiącym cienką, niespełna 6 mm ramkę. Nowy model potrafi przekształcać sygnał 2D na 3D, ma podświetlenie LED oraz złącza HDMI 1.4, dlatego doskonale sprawdzi się w zastosowaniach multimedialnych i rozrywkowych.

Przeżycia 3D

Po założeniu okularów polaryzacyjnych (dołączonych w zestawie) pasywna technologia 3D pozwala oglądać obraz w stereoskopowej głębi. Za pomocą klawisza skrótu dołączone do rozwiązania oprogramowanie może rozpocząć konwertowanie materiałów 2D (np. zdjęć) na obraz trójwymiarowy.

Ekskluzywne wzornictwo

Dzięki pomysłowym rozwiązaniom technologicznym AOC obramowanie ekranu w modelu d2357Ph ma szerokość zaledwie 5,8 mm. To predestynuje ten model do konfiguracji wielomonitorowych (dwa lub nawet trzy monitory obok siebie). Supercienkie obramowanie zmniejsza do minimum odstępy między ekranami i pozwala stworzyć świetnie prezentujące się centrum rozrywki. Jednak nawet jeden d2357Ph prezentuje się znakomicie. Ciemne obramowanie intrygująco kontrastuje ze srebrnym poziomym panelem i czarno-srebrną podstawą. Model kryje jeszcze jedną ciekawą funkcję: po wymontowaniu zakrzywionego przegubu (wykonanego ze stali nierdzewnej ) między podstawą a ramą monitor można łatwo przerobić na dużą ramkę cyfrową.

Monitor3DAOC

Świetne parametry zapewniające bardzo wysoką jakość obrazu

Monitor AOC d2357Ph wyświetla zdjęcia, filmy i gry oraz aplikacje biurowe i strony internetowe w rozdzielczości Full-HD (1920 x 1080 pikseli) na dużym panelu o przekątnej 23 cale (58,5 cm). Bardzo krótki czas reakcji (2 ms), szeroki kąt widoczności obrazu (170° w poziomie i 160° w pionie) oraz wysoki współczynnik kontrastu (dynamiczny 20 000 000:1; typowy 1 000:1) pozwalają uzyskać niezwykle ostry i wyrazisty obraz. Nawet dynamiczne sceny filmów sensacyjnych nie powodują rozmycia obrazu. Dwa dyskretnie ukryte głośniki zapewniają dobry odbiór dźwięku.

Podłączanie urządzeń HD

Monitor d2357Ph wyposażony jest w wejście anaolgowe oraz dwa gniazda HDMI 1.4, co umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch źródeł sygnału o wysokiej rozdzielczości. Za pomocą menu można łatwo przełączać obraz między tymi źródłami sygnału.

Dobry dla środowiska

Szczególną oszczędność energii zapewnia podświetlenie LED. Podczas standardowej eksploatacji monitor d2357Ph zużywa 35 W energii, a w trybie oczekiwania poniżej 0,5 W. To od 40 do 50% mniej niż konwencjonalne monitory LCD. Ponadto oszczędzanie energii ułatwiają inteligentne tryby zasilania. Wyświetlacz jest przyjazny dla środowiska również dlatego, że do jego produkcji nie używa się rtęci. Potwierdzeniem ekologiczności produktu są certyfikaty norm środowiskowych, takie jak Energy Star i EPEAT Silver.

Wprowadzenie modelu d2357Ph do sprzedaży planuje się na kwiecień 2012 r. Nie ustalono jeszcze zalecanej ceny detalicznej.

blog comments powered by Disqus
Prawie bez obramowania: AOC wprowadza superelegancki monitor 3D