PODPOWIEDZI:

GIGABYTE prezentuje podkręcone wersje kart z serii Radeon HD 7800

GIGABYTE prezentuje podkręcone wersje kart z serii Radeon HD 7800

GIGABYTE, wiodący producent płyt głównych i kart graficznych, prezentuje nowe modele fabrycznie podkręconych kart graficznych – Radeon HD 7800 GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD. Bazą dla debiutujących akceleratorów są najnowsze GPU firmy AMD, wykonane w wymiarze technologicznym 28nm, które współpracują z szybkimi pamięciami GDDR5. Ponadto, w obu przypadkach, firma GIGABYTE znacznie podniosła taktowanie zarówno rdzenia graficznego jak i pamięci, co przełożyło się na zauważalny wzrost wydajności. Skuteczne odprowadzanie ciepła i stabilną pracę najnowszych kart graficznych zapewniają rozbudowane systemy chłodzenia i wysokiej klasy komponenty zgodne ze standardem GIGABYTE Ultra Durable.

Produkty z serii GIGABYTE Radeon HD 7800 oferują także wsparcie dla szeregu innowacyjnych technologii, takich jak AMD APP, Microsoft DirectX 11, AMD HD3D, Crossfire i PCI-Express 3.0. Wszystkie te elementy sprawiają, że GIGABYTE GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD to gwarancja uzyskania niesamowitej grafiki w grach komputerowych, wysokiej wydajności oraz komfortu pracy.

Fabryczny Overclocking

GIGABYTE GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD to karty graficzne fabrycznie podkręcone, co pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej wydajności z najnowszych, 28 nm GPU AMD oraz pamięci GDDR5. Dzięki temu oba modele GIGABYTE to idealne rozwiązania dla graczy szukających wydajnych akceleratorów zapewniających płynną i efektowną grafikę w rozdzielczości HD.

GIGABYTE WINDFORCE 3X & WINDFORCE 2X

Produkty GIGABYTE zawsze wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami. W przypadku modelu GV-R787OC-2GD jest to dedykowany system chłodzenia WINDFORCE 3X, wyposażony w trzy wentylatory, autorską technologię przeciwdziałającą powstawaniu turbulencji powietrza oraz dwie, miedziane rurki. Połączenie tych trzech elementów tworzy nowatorską konstrukcję, która została przez GIGABYTE opatentowana jako technologia „Triangle Cool”. Umożliwia ona bardzo skuteczne odprowadzanie ciepła oraz bezpieczną i stabilna pracę fabrycznie podkręconych podzespołów karty graficznej GV-R787OC-2GD. GV-R785OC-2GD wyposażony jest w dwa, 100mm wentylatory oraz dwa, miedziane ciepłowody.

Zastosowane rozwiązanie wpływa na obniżenie poziomu generowanego hałasu do 31dB oraz oferuje efektywny przepływ powietrza, który wynosi 30,5 CFM. Ponadto w nowej rewizji systemu chłodzenia WINDFORCE 2X wykorzystano rurki cieplne stykające się bezpośrednio z powierzchnią rdzenia karty graficznej, co przekłada się na szybsze odprowadzanie energii cieplnej do radiatora. Dzięki temu GIGABYTE GV-R785OC-2GD, pomimo fabrycznego overclockingu, gwarantuje stabilne działanie i niską temperaturę pracy.

kartagraficznagygabyte

Technologia AMD Accelerated Parallel Processing (APP)

Kolejną zaletą najnowszych produktów GIGABYTE jest zaimplementowana technologia AMD Accelerated Parallel Processing (APP). Pozwala ona na wykorzystanie potencjału GPU do wielu zastosowań, takich jak przetwarzanie równoległe, obliczanie efektów fizyki w grach, sztuczna inteligencja, raytracing czy konwertowanie materiałów wideo z niespotykaną do tej pory szybkością.

Technologia AMD HD3D

Karty graficzne GIGABYTE z serii Radeon HD 7800 to nie tylko bezkompromisowa wydajność w rozdzielczości HD ale również możliwość generowania trójwymiarowego obrazu. Dzięki technologii AMD HD3D najnowsze produkty GIGABYTE zapewniają pełne wsparcie dla gier wykorzystujących efekty Microsoft DirectX 11 w standardzie 3D oraz bez najmniejszych problemów poradzą sobie z odtwarzaniem filmów Blu-ray 3D czy wyświetlaniem trójwymiarowych zdjęć. Za sprawą technologii AMD HD3D komputery PC są w pełni gotowe do wyświetlania obrazu w formacie 3D.

blog comments powered by Disqus
GIGABYTE prezentuje podkręcone wersje kart z serii Radeon HD 7800