PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Xperia S z technologią NFC ułatwia życie!

Xperia S z technologią NFC ułatwia życie!

Xperia S, premierowy smartfon od Sony, po raz pierwszy wprowadza pełną wersję Near Field Communication – technologię, która wpływa na sposób w jaki żyjemy, upraszczając wiele z codziennych czynności.

NFC – co kryje się pod tą nazwą?

Komunikacja krótkiego zasięgu NFC to jedna z tych technologii, które niezwykle ułatwiają nam życie, chociaż nawet nie wiemy o ich istnieniu lub o sposobie działania. Okazuje się jednak, że na co dzień spotykamy się z nią bardzo często. To dzięki NFC możemy aktywować kartę miejską w autobusie, wejść do biura korzystając z przepustki lub zapłacić zbliżeniową kartą płatniczą.

Jak to działa?

Technologia NFC to standard komunikacji, który pozwala na wymianę danych w bliskim zasięgu - do 4 centymetrów. Komunikacja odbywa się na falach radiowych, przy wykorzystaniu powstającego pola elektromagnetycznego, które umożliwia przesyłanie danych cyfrowych.

Wraz z wprowadzeniem tej technologii do smartfonów, pojawia się wiele rewolucyjnych rozwiązań. W Polsce jednym z najszybciej rozwijających się zastosowań NFC są płatności zbliżeniowe. Już niedługo, mając smartfon z NFC, będzie można przy ich pomocy płacić. Obecnie trwają testy, a płatność za pomocą smartfonu będzie możliwa za pośrednictwem operatorów sieci komórkowych.

Możliwości wykorzystania technologii NFC w smartfonie jest wiele, ale już teraz, korzystając z NFC w smartfonie, można w sekundę przesłać do drugiego urządzenia dane, takie jak zdjęcia, filmy, kontakty czy zawartość kalendarza. Wystarczy jedno dotknięcie, bez konieczności parowania urządzeń, jak w przypadku technologii Bluetooth. Po raz pierwszy jest to możliwe w smartfonie Xperia S, dzięki wprowadzeniu pełnej funkcjonalności NFC.

xperia_s

Xperia SmartTag – ułatwij sobie życie

Możliwości jakie daje technologia NFC mają nam przede wszystkim ułatwić życie. Właśnie z taką myślą powstały SmartTagi dołączane do Xperia S. Dzięki pełnej wersji NFC, Xperia S może wymieniać dane z SmartTagami, które nie są zasilane energią elektryczną. SmartTag to mała zawieszka, trochę większa od monety, która pozwala na zapisanie na niej predefiniowanych ustawień dla smartfonu. W ten sposób wiele codziennych czynności wykonywanych przy jego obsłudze, można ominąć za pomocą jednego dotknięcia. Jak przedstawia się to w praktyce?

Oto jak może wyglądać dzień, gdy używamy Xperia S z technologią NFC. Rano wsiadając do samochodu – wystarczy zbliżyć Xperia S do SmartTagu w aucie, aby aktywować w telefonie program samochodowy – GPS, Bluetooth, nawigacja Google. W pracy przykładając smartfon do SmartTagu na biurku uruchamiamy – WiFi, głośny dzwonek i aplikację kalendarz. Z powrotem w domu, znów korzystamy z innych ustawień w smartfonie.

Możemy je automatycznie zmienić aktywując program dom – WiFi, głośniejszy dzwonek, włączona aplikacja Wiadomości Google & Pogoda. Wieczorem przy łóżku nie trzeba nastawiać budzika, wyłączać WiFi, głośnego dzwonka i GPS, wystarczy przyłożyć Xperia S do SmartTagu przy łóżku. W ten sposób automatycznie aktywujemy ustawienia – łatwo, bez operacji na telefonie i przeszukiwania menu.

Do pudełka Xperia S dołączone sącztery predefiniowane Xperia SmartTagi by zaoszczędzić czas i ułatwić korzystanie ze smartfonu, jednak możliwości ich są nieograniczone, jak wyobraźnia!

blog comments powered by Disqus
Xperia S z technologią NFC ułatwia życie!