PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Kapsułkowych ekspresów do kawy do 250 zł

Google Nexus One – najlepszy telefon z Androidem?

Google Nexus One – najlepszy telefon z Androidem?

Spekulacje na temat przygotowywania telefonu sprzedawanego przez Google pod własną marką trwały od dawna, ale dopiero ostatnio znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Kalifornijski gigant pokazując wybranym osobom nową komórkę krył jednak informacje na temat specyfikacji technicznej. Teraz zasłona spadła: nie do końca oficjalnie, ale ujawniono, co kryje obudowa modelu Nexus One.

Telefon od Google bywa nazywany antytezą Motoroli Droid, bo jest gładki, zaokrąglony i lekki (130 g kontra 169 g). O ile nad dwoma pierwszym cechami nie ma co dyskutować, to trzeba mieć na uwadze fakt, że Nexus One jest modelem wyłącznie dotykowym i nie został wyposażony w klawiaturę QWERTY – pozwoliło to na osiągnięcie grubości zaledwie 11,5 mm. Pojemnościowy ekran urządzenia jest wykonany w technologii AMOLED, ma przekątną 3,7 cala i rozdzielczość 854 x 480 pikseli.

Rdzeniem Nexusa jest procesor Qualcomm QSD 8250, czyli Snapdragon 1 GHz, któremu towarzyszą 512 MB pamięci ROM i tyle samo pamięci RAM. Większa przestrzeń na przechowywanie danych jest uzyskiwana za pomocą czytnika kart microSD; w zestawie ma się znaleźć nośnik o pojemności 4 GB, a maksymalna akceptowana wielkość to 32 GB. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1.

Google Nexus One

Komunikacyjne możliwości modelu Nexus One obejmują cztery zakresy GSM (850, 900, 1800 i 1900 MHz) oraz trzy HSPA (900, 1700, 2100 MHz), przy czym maksymalna prędkość transmisji w dół wynosi 7,2 Mbit/s, a w górę 2 Mbit/s. Lokalne przesyłanie danych zapewnia moduł Bluetooth 2.1 z EDR i obsługą profilu A2DP oraz karta Wi-Fi, która może pracować nie tylko w standardach 802.11 a/b/g, ale także w wersji n. Połączenie kablowe jest możliwe z wykorzystaniem portu micro USB.

Google Nexus One

Nexus One ma aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 Mpix, autofokusem, diodą LED pełniącą rolę lampy błyskowej oraz funkcją geotagowania zdjęć dzięki wbudowanemu modułowi A-GPS. Obrazu wyposażenia dopełniają informacje o akcelerometrze, cyfrowym kompasie, czujnikach zbliżeniowym i oświetlenia, głośniku, gnieździe słuchawek 3,5 mm i drugim mikrofonie służącym do eliminacji szumów. Ciekawostką jest to, że z tyłu smartfonu zostały umieszczone styki do stacji dokującej.

Pojemność baterii wynosi 1400 mAh, ale nie poinformowano o czasach działania urządzenia. Wymiary telefonu wynoszą 119 x 59,8 x 11,5 mm. Wedle nieoficjalnych informacji Google Nexus One ma się pojawić na rynku 5 stycznia 2010 roku, ale nieznana jest jego cena. Co więcej, początkowo urządzenie ma być dostępne na zaproszenie, ale nie wiadomo o żadnych szczegółach tego pomysłu.

blog comments powered by Disqus
Google Nexus One – najlepszy telefon z Androidem?