PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Budżetowe lodówki do 1000 zł |TOP 7|

Lexmark odnosi sukces w walce z podróbkami w Europie

Lexmark odnosi sukces w walce z podróbkami w Europie

Genewa, 3 kwietnia 2012 – Lexmark, globalny dostawca usług związanych z drukiem, ogłosił że śledczy firmy, wraz z policją, przeprowadzili naloty na magazyny w Turcji i we Włoszech, gdzie odnaleziono tysiące podrabianych produktów. Lexmark prowadzi politykę “zero tolerancji” wobec tych, którzy naruszają znak firmowy i patenty firmy.

Magazyn w Turcji zapełniony był podrabianymi materiałami eksploatacyjnymi kilku firm zajmujących się rozwiązaniami związanymi z drukiem. Policjanci przejęli m.in. ponad 1000 podrabianych produktów Lexmarka. Akcja była zwieńczeniem dochodzenia prowadzonego wobec podejrzanego, który już wcześniej był karany przed tureckim sądem za podrabianie znaków handlowych.

Ponadto w lutym, oficerowie włoskiej policji skarbowej przeprowadzili nalot na magazyn niedaleko Mediolanu, w którym odnaleźli niemal 40 000 podrabianych produktów Lexmarka. W miejscu tym przepakowywano tonery różnych marek wytwarzając produkty imitujące oryginały. Aresztowano podejrzanego w tej sprawie.

Ostatnie wydarzenia we Włoszech i w Turcji świadczą o dużej dostępności podrabianych materiałów eksploatacyjnych oraz podkreślają starania Lexmarka w walce z rozprzestrzenianiem się nielegalnych produktów.

lexmark

Inny ważnym problemem, z jakim boryka się dzisiejszy rynek w wielu krajach, jest wzrost liczby kopii oryginalnych tonerów, naruszających prawa patentowe Lexmarka. Lexmark występuje na drogę sądową przeciwko fabrykom, dystrybutorom oraz sprzedawcom, którzy łamią prawo dotyczące własności intelektualnej, wprowadzając na rynek kopie oryginalnych tonerów. Akcję zakończono sukcesem w USA oraz w Niemczech. Aby uzyskać dodatkowe informacje Lexmark utworzył specjalny adres email – clone@lexmark.com – który ma służyć uzyskaniu informacji na temat sprzedawców, dystrybutorów oraz importerów, którzy potencjalnie naruszają prawa patentowe związane z kopiami kaset z tonerem.

Ochrona marki Lexmark przed podróbkami i szarą strefą jest bardzo ważna. Lexmark prowadzi politykę “zero tolerancji” wobec tych, którzy naruszają znak firmowy i patenty firmy oraz prezentuje twarde stanowisko wobec osób lub firm, które próbują oszukiwać jej klientów.

blog comments powered by Disqus
Lexmark odnosi sukces w walce z podróbkami w Europie
Autor: Łukasz