PODPOWIEDZI:

Sanyo Eneloop Stick Booster, czyli zasilanie inaczej

Sanyo Eneloop Stick Booster, czyli zasilanie inaczej

Sanyo zaprezentowało Eneloop Stick Booster, czyli ładowarkę wykorzystująca dwa ogniwa AA Eneloop, przeznaczoną do awaryjnego uzupełniania energii w urządzeniach przenośnych wymagających dużego prądu ładowania, takich jak konsole do gier i niektóre odtwarzacze multimedialne czy smartfony.

Producenci akumulatorów od kilku lat oferują ogniwa typu LSD NiMH, które charakteryzują się m.in. zmniejszonym samorozładowaniem w porównaniu z ze zwykłymi ogniwami NiMH. Jednym z nich jest firma Sanyo, która zaprezentowała wykorzystującą takie ogniwa (handlowa nazwa Eneloop) ładowarkę przeznaczoną do awaryjnego uzupełniania energii w urządzeniach przenośnych wymagających dużego prądu ładowania takich jak konsole do gier i niektóre odtwarzacze multimedialne czy smartfony.

Sanyo Eneloop Stick Booster

Eneloop Stick Booster (oznaczony jako w katalogu jako KBC-D1AS) ma aluminiową obudowę i złącze USB, a wielkością przypomina nieco małą latarkę, bo jest nieznacznie tylko dłuższy niż dwa ogniwa AA (18 mm średnicy i 148 mm długości). W komplecie z urządzeniem otrzymamy dwa akumulatory Eneloop o pojemności 1900 mAh każdy – zestaw gotowy do pracy waży 76 g.

Eneloop Stick Booster oferuje napięcie wyjściowe 5 V i maksymalny prąd ładowania 500 mA, czyli dokładnie takie wartości, jakie oferuje port USB. Sprzęt będzie sprzedawany od początku grudnia w Japonii za równowartość ok. 34 dolarów.

blog comments powered by Disqus
Sanyo Eneloop Stick Booster, czyli zasilanie inaczej