PODPOWIEDZI:

Czy Samsung w Sierpniu Ruszy z Ofensywą?

Czy Samsung w Sierpniu Ruszy z Ofensywą?

Czym bliżej targów IFA, tym bardziej nakręca się rywalizacja Samsunga z Apple, jeżeli chodzi o dominację na rynku urządzeń mobilnych. Coraz realniej brzmią plotki o przedwczesnej premierze Note 5.

Apple w tym roku wyraźnie przybliżyło się do Samsunga i najwidoczniej chce zrzucić go z pierwszego miejsca, jeśli chodzi o urządzenia mobilne.

Nic więc dziwnego, że Koreański gigant najprawdopodobniej zmieni strategię wydawniczą. Już ostatnio pisałem o ewentualnej premierze Samsunga Galaxy S7.

Okazuje się jednak, że "orężem" Samsunga może być model Note 5. Z plotek wynika, że premiera tego urządzenia odbędzie się wcześniej, a konkretniej w drugiej połowie sierpnia.

Czemu tak wcześnie? Trudno będzie zwrócić na siebie większą uwagę przy premierze iPhone'a 6s i 6s Plus. Śmiem twierdzić, że o wiele większy szum byłby wokół sprzętu Apple. Samsung zdaje sobie z tego sprawę i może uniknąć bezpośredniej rywalizacji, ustalając premierę Note 5 wcześniej.


Ekspresy do Kawy

A co właściwie wiemy o tym sprzęcie? Niestety niedużo. Nie ma żadnych potwierdzonych czy oficjalnych informacji, ale Note 5 ma mieć prawie 6-calowy ekran Quad HD, układ Exynos 7422 wspierany przez 4 GB pamięci RAM, czytnik linii papilarnych czy świetny aparat 16 mpix.

blog comments powered by Disqus
Czy Samsung w Sierpniu Ruszy z Ofensywą?