PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Odkurzacze wodne - Piorące, dla alergików, dla posiadaczy zwięrząt |TOP 5|

Netbook od Google – coraz mniej tajemnic

Netbook od Google – coraz mniej tajemnic

Po prezentacji przez Google systemu Chrome OS kwestią czasu było podanie dokładniejszych informacji na temat urządzenia, które będzie orężem kalifornijskiej firmy w walce o serca miłośników netbooków. Choć trzeba pamiętać, że komputer ten jest budowany na bazie procesora w architekturze ARM i nie będzie można na nim uruchomić dominujących na netbookach systemów Microsoftu, to z punktu widzenia obszaru zastosowań jego specyfikacja prezentuje się dość imponująco.

Wspomniany CPU będzie działał w tandemie z układem Nvidia Tegra (najprawdopodobniej drugiej generacji). Oznacza to duże możliwości w kwestii przetwarzania wideo i grafiki, co w połączeniu z ekranem o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli oznacza możliwość oglądania filmów HD. Wyświetlacz będzie miał przekątną 10,1 cala i zostanie wyposażony w obsługę multidotyku. Pamięć RAM urządzenia będzie miała wielkość 2 GB, a miejscem na dane będzie dysk SSD o pojemności 64 GB.

Bardzo rozbudowane będą funkcje komunikacyjne, netbook będzie miał bowiem karty Ethernet i Wi-Fi, modem 3G oraz moduł Bluetooth. Wymianę informacji będzie można prowadzić także poprzez porty USB i wielkoformatowy czytnik kart flash. Oprócz tego na wyposażeniu znajdzie się kamerka internetowa oraz gniazdo słuchawek 3,5 mm. Opcjonalnym elementem ma być moduł GPS.

Urządzenie będzie wyposażane w 4- i 6-komorowe akumulatory, które zapewnią możliwość odpowiednio 8 lub 12 godzin pracy. Netbook będzie miał oczywiście przeinstalowany zestaw aplikacji Google, takich jak Maps, Gmail, Docs, Calendar i Search by Voice. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia, to na rynek trafi w pierwszej połowie 2010 roku za sumę mniejszą niż 300 dolarów (być może będzie sprzedawany w modelu powiązania z usługami i konieczne będzie zakupienie jakiegoś abonamentu internetowego).

blog comments powered by Disqus
Netbook od Google – coraz mniej tajemnic