PODPOWIEDZI:

Samsung Smart Foto WB150F - inteligentny kompakt dla podróżników

Samsung Smart Foto WB150F - inteligentny kompakt dla podróżników

Codziennie na Facebooku umieszczanych jest około 250 milionów zdjęć, a w serwisie Flickr pojawia się w tym samym czasie 4,5 miliona nowych fotografii. Dzięki nowej rodzinie aparatów Samsung Smart Foto, wyposażonych w moduł sieci bezprzewodowych, dzielenie się emocjami i przesyłanie zdjęć nabierze jeszcze większego tempa. Już w kilkanaście sekund po ich zrobieniu mogą one trafić do znajomych lub zostać opublikowane w serwisie Picasa albo zapisane zdalnie w domowym archiwum.

Jako pierwszy do sprzedaży w Polsce trafia właśnie kompaktowy WB150F – pierwszy z czterech nowych aparatów, z którego zdjęcia można wysyłać od razu, bezprzewodowo za pośrednictwem poczty elektronicznej, do serwisów społecznościowych lub do komputera, telewizora czy też zapisać w chmurze (np. Microsoft SkyDrive) i mieć do nich dostęp z komputera, tabletu, czy telefonu, w każdym miejscu.

WB150F wyposażony jest w obiektyw Schneider-KREUZNACH VARIOPLAN z zoomem optycznym 18x i szerokim kątem (24mm), ekran AMOLED o przekątnej 3” oraz matrycę o rozdzielczości 14 megapikseli. Wszystko to zamknięte jest w smukłej, kompaktowej obudowie. Aparat może nagrywać filmy w rozdzielczości HD 1280x720 z prędkością 30 klatek na sekundę. Zdjęcia i filmy można zapisywać na kartach pamięci SD, SDHC lub SDXC. Edycja zdjęć w aparacie jest prosta i ciekawa dzięki takim funkcjom jak Beauty Shot, Magic Frame, Picture in Picture czy Split Shot.

Wykonane aparatem WB150F zdjęcia i filmy można nie tylko wysłać bezpośrednio z aparatu e-mailem, ale również opublikować w galerii na Facebooku czy w serwisie Picasa. To niezwykle przydatna funkcja w czasie wakacji, kiedy chcemy szybko podzielić się swoimi wrażeniami. Jeśli zabraknie nam miejsca na karcie pamięci, można szybko przesłać zdjęcia na wirtualny dysk Microsoft SkyDrive, a następnie sformatować kartę.

Kolejną ciekawą funkcją w aparatach Samsung Smart Foto wykorzystującą sieć bezprzewodową jest Auto Backup. Po jednorazowym skonfigurowaniu aparatu i komputera wystarczy jedno kliknięcie, aby za każdym razem automatycznie przesłać zdjęcia do domowego archiwum.

Funkcja Samsung Mobile Link sprawia, że udostępnianie, zapisywanie i oglądanie zdjęć w urządzeniach mobilnych – smartfonie czy tablecie – staje się dziecinnie proste. Funkcja TV Link umożliwia natomiast bezprzewodowe wyświetlanie zdjęć i filmów na dużym ekranie telewizora, dzięki czemu pokaz wakacyjnych zdjęć dla rodziny czy znajomych będzie wygodny jak nigdy wcześniej.

Wszystkie aparaty Samsung Smart Foto mogą być obsługiwane ze smartfona za pomocą aplikacji Remote Viewfinder. Dzięki niej obraz, na który skierowany jest obiektyw aparatu, wyświetla się na ekranie smartfona, możemy też zdalnie sterować ustawieniami aparatu. Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie w Google Play. Smartfon można wykorzystać także jako przenośny punkt dostępowy i za jego pośrednictwem wysyłać zdjęcia do wielu urządzeń i miejsc w sieci.

Samsung Smart Foto WB150F

Historia aparatów firmy Samsung wyposażonych w moduł sieci bezprzewodowych rozpoczyna się w 2009 roku, kiedy to zaprezentowany został aparat ST1000. Od tego czasu można było wybierać z coraz większej liczby aparatów wyposażonych w Wi-Fi. Doświadczenie inżynierów Samsung zebrane podczas prac nad tymi produktami zaowocowało rozwinięciem funkcjonalności łączności bezprzewodowej i jeszcze lepszym dostosowaniem ich do potrzeb użytkowników. Obecnie wprowadzane do sprzedaż aparaty Samsung Smart Foto to już czwartą generacją urządzeń, które nie tylko pozwalają wykonywać bardzo dobre zdjęcia, ale także umożliwiają ich szybkie przesyłanie za pośrednictwem sieci bezprzewodowych do serwisów społecznościowych ale także do komputera, telewizora, smartfonu czy chmury.

O tym jak korzystać ze wszystkich funkcji Smart Foto opowiada film Aparaty Samsung – rodzina Smart Foto.

Aparat WB150F jest już dostępny na polskim w sugerowanej cenie detalicznej 879 zł.

blog comments powered by Disqus
Samsung Smart Foto WB150F - inteligentny kompakt dla podróżników