PODPOWIEDZI:

Lexmark - niezawodność kluczową cechą drukarek używanych w biznesie (wyniki ankiety)

Lexmark - niezawodność kluczową cechą drukarek używanych w biznesie (wyniki ankiety)

Według ankiety przeprowadzonej przez Lexmarka, czołowego dostawcę rozwiązań związanych z drukowaniem, niezawodność jest najważniejszym atrybutem drukarek wykorzystywanych do celów biznesowych.

Lexmark przeprowadził badanie wśród 534 pracowników biurowych w dziewięciu krajach europejskich. Uczestnicy proszeni byli o wyrażenie swojej opinii na temat wykorzystania drukarek w biznesie oraz odpowiedzi na pytania o czynniki wpływające na ich decyzje o zakupie drukarki.

Niezawodność znalazła się na czele listy. Przez 72 procent badanych niezawodność oceniana była jako ważna lub bardzo ważna m.in w stosunku do innych właściwości, takich jak pojemność podajnika papieru czy niskie zużycie energii. Drugą najwyżej ocenianą cechą, wskazaną przez niemal 2/3 respondentów (62 procent), była szybkość druku.

Jakość druku oraz wysoka wydajność wkładów uplasowały się w czołówce listy. Odpowiednio 59 i 54 procent badanych odpowiedziało, że te cechy są dla nich ważne lub bardzo ważne.

lexmark

„Widoczny jest trend, w którym firmy podejmując decyzje o zakupie drukarki, bazują bardziej na funkcjonalności urządzenia, niż na technologii, na której jest oparta.” mówi Józef Lis, product manager z Lexmark Polska „Nic dziwnego, że niezawodność znalazła się na czele listy wymagań. Drukarki pełnią kluczową rolę w procesach zarządzania dokumentami w wielu organizacjach. Firmy muszą mieć pewność, że sprzęt i związane z nimi rozwiązania będą niezawodne i łatwo zintegrują się z profilem działalności firmy. Pomoże to w zapewnieniu maksymalnego zwrotu z inwestycji oraz będzie wpisywać się w inicjatywy mające na celu poprawę efektywności danej firmy.”

blog comments powered by Disqus
Lexmark - niezawodność kluczową cechą drukarek używanych w biznesie (wyniki ankiety)