PODPOWIEDZI:

Nowe aparaty z serii NX dołączają do rodziny Samsung SMART FOTO

Nowe aparaty z serii NX dołączają do rodziny Samsung SMART FOTO

Samsung rozszerza serię systemowych aparatów kompaktowych NX o trzy nowe modele: NX1000, NX210 i NX20. Wszystkie trzy aparaty wpisują się w koncepcję Smart Foto – jako pierwsze na rynku systemowe aparaty kompaktowe wyposażone są w moduł Wi-Fi, umożliwiając natychmiastowe dzielenie się zdjęciami i filmami.

Nowe modele z rodziny Samsung NX to przyszłość kategorii systemowych aparatów kompaktowych: zaawansowane aparaty z rozbudowanym systemem obiektywów oraz z wbudowanym modemem Wi-Fi, który pozwala użytkownikom podłączać się do sieci bezprzewodowych bez żadnych dodatkowych kart ani urządzeń zewnętrznych. NX1000, NX210 i NX20 stanowią połączenie dwóch ścieżek, jakimi podąża Samsung, opracowując nowe aparaty: najwyższa jakość wykonywanych zdjęć i filmów, z której znane są aparaty serii NX, oraz łatwa i nieograniczona łączność z Internetem.

Trzy nowe modele z serii NX stanowią ewolucyjne rozszerzenie rodziny aparatów Samsung SMART FOTO i odzwierciedlają nasze zrozumienie współczesnej fotografii - dziś ważna jest nie tylko doskonała jakość wykonywanych zdjęć, ale także możliwość dzielenia się najlepszymi momentami z rodziną i przyjaciółmi. Samsung przeciera szlak, wprowadzając pierwsze na świecie systemowe aparaty kompaktowe SMART FOTO do robienia zdjęć profesjonalnej jakości, które są warte udostępnienia – powiedział Myoung Sup Han, starszy wiceprezes i szef działu Digital Imaging Business w Samsung Electronics.

Najnowsze modele z serii NX, które powiększą rodzinę aparatów i kamer Samsung SMART FOTO, zaprojektowano z myślą o użytkownikach o różnym poziomie umiejętności. Będą je wykorzystywali zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak i osoby szukające lepszej alternatywy dla standardowych aparatów kompaktowych. Dzięki dziewięciu dostępnym obiektywom i innym profesjonalnym akcesoriom, system NX pozwala na dobranie zestawu zgodnego z preferencjami fotograficznymi i zainteresowaniami użytkownika - odpowiedni zestaw znajdą amatorzy fotografii portretowej, krajobrazowej czy też makrofotografii.

Wszystkie trzy nowe modele serii NX są wyposażone w opracowaną przez Samsung matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela, która gwarantuje najwyższą jakość zdjęć oraz perfekcyjne odwzorowanie barw i szczegółów. Aparaty są w pełni zgodne z unikatowym systemem i-Function, który pozwala użytkownikom zmieniać parametry pracy aparatu z poziomu obiektywu, przytrzymując przycisk i regulując obraz bez spuszczania wzroku z fotografowanego obiektu poprzez obracanie odpowiedniego pierścienia na obiektywie.

samsung nx210

Aparat NX1000 można opisać w czterech słowach: kompaktowość, mobilność, design, funkcjonalność. Jest dostępny w eleganckim kolorze białym, klasycznym czarnym i przykuwającej wzrok różowej obudowie. Wyposażony jest w szereg zaawansowanych funkcji, takich jak technologia Smart Auto 2.0 oraz klawisz skrótu Smart Link, które ułatwiają fotografowanie i natychmiastowe udostępnianie zdjęć.

NX210, kontynuator wzorniczej tradycji serii NX, ma elegancką, metalową obudowę. Podobnie jak jego poprzednik, model NX200, aparat NX210 również posiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3 cali, który umożliwia wygodne oglądanie zdjęć i filmów Full HD w wysokiej rozdzielczości. Dzięki łatwemu dostępowi do funkcji Wi-Fi można szybko udostępnić zdjęcia w Internecie, a za pośrednictwem Samsung Mobile Link wyświetlać je bezpośrednio w telefonach i tabletach lub podłączyć aparat bezprzewodowo do telewizorów Smart TV przy pomocy funkcji TV Link.

NX20 to doskonała propozycja dla zaawansowanych amatorów lub profesjonalnych fotografów szukających przenośnego aparatu, który wygląda i działa jak lustrzanka cyfrowa, ale jest znacznie mniejszy i lżejszy. Aparat cechuje imponująca szybkość fotografowania za sprawą migawki 1/8000s, a zdjęcia są wyświetlane na jasnym, obracanym wyświetlaczu AMOLED o przekątnej 3 cali. NX20 jest również wyposażony w elektroniczny wizjer o rozdzielczości SVGA, który pozwala wygodnie i precyzyjnie kadrować zdjęcia oraz w szereg innych funkcji i manualnych ustawień pozwalających zawsze uzyskiwać doskonałe zdjęcia.

Dzięki najnowszym funkcjom Samsung SMART FOTO użytkownicy mogą szybko udostępniać zdjęcia, publikując je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Picasa, albo wysyłać je pocztą e-mail do rodziny i przyjaciół – bezpośrednio z aparatu. Aparaty posiadają też dodatkowe opcje rejestrowania i wyświetlania zdjęć z wykorzystaniem innych urządzeń, w tym możliwość połączenia aparatu ze smartfonem Samsung i używania go jako zdalnego wizjera (poprzez aplikację Remote Viewfinder), a także — dzięki funkcji Samsung Mobile Link — wyświetlania zdjęć na tabletach lub telewizorach SMART TV.

Użytkownicy nie są ograniczeni do wysyłania zdjęć — dzięki kreatywnym funkcjom w nowych aparatach NX zdjęcia publikowane na Facebooku można zmienić nie do poznania bez zbliżania się do komputera, między innymi dzięki dziesięciu filtrom Smart i nowej funkcji selektywnego koloru. Ponadto wszystkie trzy aparaty są wyposażone w funkcje panoramy i panoramy 3D, które pozwalają zapisać całą historię w 1ujęciu. Panel Smart zapewnia wygodny dostęp do wszystkich ustawień i funkcji, przez co kreatywne fotografowanie staje się łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem.

blog comments powered by Disqus
Nowe aparaty z serii NX dołączają do rodziny Samsung SMART FOTO