PODPOWIEDZI:

Poziom Sprzedaży Smartfonów Pikuje w Dół!

Poziom Sprzedaży Smartfonów Pikuje w Dół!

Właśnie zostały opublikowane wyniki badań analitycznych grupy Strategy Analytics, które dotyczą wyników sprzedaży oraz udziału w rynku mobilnym poszczególnych producentów elektroniki! Wyniki te nie są wcale zadowalające i nie prognozują one rychłego poprawienia się sytuacji. Czy rzeczywiście jest tak źle? Czy to koniec wzrastającego rynku mobilnego? Zapraszam!

W ciągu ostatnich lat dało się zauważyć wciąż rosnącą popularność smartfonów. Z biegiem lat ich sprzedaż wciąż rosła, a końca tej fali nie było widać. Ten rok może przejść do jednego z ważniejszych w kartach historii mobilnej technologii, gdyż po raz pierwszy odnotowano recesję w kwestii ilości sprzedanych egzemplarzy!PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek


 

Czyżby po tylu latach rynek wreszcie się nasycił, a sama sprzedaż będzie już systematycznie leciała na łeb na szyję? Nie jest to do końca wykluczone, ale również mało prawdopodobne. Co prawda, taki stan rzeczy może napawać nas odrobiną lęku, aczkolwiek to dopiero pierwszy kwartał roku! Miejcie także na uwadze, że w ostatnich latach sprzedaż elektroniki powoli zwalniała, zatem tego typu “przełom” musiał wreszcie nastąpić. Wg mojej subiektywnej opinii, ten spadek jest po części spowodowany sytuacją gospodarczą i polityczną niektórych krajów.

Jesteś zachwycony(-a) wirtualną rzeczywistością? Musisz koniecznie rzucić okiem na ten produkt!


Przechodząc jednak do wyników badań przygotowanych przez wspomnianą grupę Strategy Analytics! Pewnym wygranym tego starcia jest Samsung, który zdołał sprzedaż aż 79 mln egzemplarzy swoich urządzeń. W porównaniu do zeszłego roku, wynik ten pogorszył się o 3,7 mln sztuk. To dość duży cios, nieprawdaż? Drugie miejsce na podium zgarnęli jankesi z Cupertino osiągając wynik rzędu 51,2 mln sztuk! Tutaj także nie obyło się bez spadków, które oszacowano na całe 10 mln! Jest to mocny przekaz dla pracowników Apple, iż czas wziąć się do roboty! Zaś, trzecie miejsce przypadło firmie Huawei, która w przeciwieństwie do swoich branżowych kolegów, osiągnęła sukces! W ciągu pierwszych trzech miesięcy Chińczykom udało się sprzedać 28,3 mln urządzeń! Tym wynikiem Huawei osiągnął wzrost o 11 mln sztuk!

Szukasz porządnego zestawu gamingowego? Koniecznie obejrzyj ten materiał!Jeśli chodzi o globalną sprzedaż smartfonów, mamy do czynienia z ilością 334,6 mln egzemplarzy. Trzy miesiące tego roku przyniosły nam o 10,4 mln smartfonów mniej! Liczba ta wydaje się być kolosalna, ale nie popadajmy w paranoję. Za sobą mamy sporo premier, które owocowały w niesamowite flagowe urządzenia, ale również w te nieco tańsze! Niewykluczone, że koniec drugiego kwartału w znaczący sposób zmieni obecny stan rzeczy i przez to nieźle namiesza na rynku mobilnym. Osobiście mam nadzieję, że Xiaomi uda się osiągnąć podobny wynik do Huawei! Co Wy o tym sądzicie? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej materiału! ;)

blog comments powered by Disqus
Poziom Sprzedaży Smartfonów Pikuje w Dół!